Bilgii.net

Evi Büyük Gösteren Boya Renkleri – Harika Ayrıntılar Sizlerle

11.10.2018
Evi Büyük Gösteren Boya Renkleri – Harika Ayrıntılar Sizlerle

Dekorasyon konusu, evin mimarisini değiştirecek kadar kuvvetli bir etkiye sahiptir. Dekorasyon sayesinde evde oluşturulacak yeni bir hava, kişilerin daha farklı bir evde yaşıyor hissine kapılmalarını sağlayacaktır. Bu tasarım ve dizayn fikirleri, olmazsa olmaz kurallardan oluşmaz. Öncelikle kişilerin yapması gereken, minimal yapıda oluşturulmuş evleri için doğru kararlar vermektir. Kişilerin en büyük yanlışı, işte tam da bu noktada başlar. Tamamen düşünülmeden başlanılan dekorasyon işlemlerinde, birçok farklı ve uyumsuz sonuçlar meydana gelmektedir. Göze hoş gelen bir dekorasyon oluşturmak isteyen kişiler, kötü bir görüntü kirliliğine sebep verirler. Doğru tekniklerin uygulanması sayesinde, kişiler daha estetik ve şık sonuçlar elde edebilirler. Bu yüzden karar aşamasından önce detayları araştırmalar yapılmalı ve ev ile ilgili hangi alanlarda dekorasyon yapılması gerektiğine kara verilmelidir.

Ev Dekorasyonunda Renk Seçiminin Önemi

Renkler, insan hayatında oldukça büyük bir öneme sahiptir. Duyguların, sahip olunan varlıkların, romantizmin hatta kavganın ve soğukluğun bile bir rengi vardır. Renk literatürünün bu kadar geniş olduğunu hayatımızda, renklerin insanlar üzerindeki etkisi tartışılamaz. Bu sayede birçok değişiklik meydana getirilebilir. Kişiler üzerindeki kıyafetler sayesinde; daha çekici, daha güzel, daha zayıf veya daha dolgun bir şekilde görünüş kazanabilirler. İşte buradan da anlaşılacağı gibi, ev dekorasyonunda renklerin yeri çok farklıdır. Bu sayede bir evin çehresi değişebilir ve farklı bir hava katılabilir. Ev olduğundan daha ferah görünebilir, daha küçük olabilir veya daha huzurlu hissettirebilir. Bu yüzden evin tarzına en uygun renkleri seçmek, kişilerin öncelikli amaçları olmalıdır. Bu sayede daha farklı bir etki yaratılır ve minimal yapıdaki evler bile olduğundan daha büyük gözükür. Profesyonel şekilde çalışan iç mimarlar, bu yüzden dekorasyon konularına başlarken ve plan oluştururken; öncelikle evde kullanılacak boyaları seçerler. Böylelikle evde bir tarz yakalanacak ve kalan tasarımlar bu sayede daha kolaylıkla gerçekleştirilecektir. Doğal ışıkları daha iyi kullanabilecek olan boyalar, bu sayede evde aydınlatma konusunda da büyük bir ilerleme sağlar. Şık bir dekorasyon oluşturmak isteyen kişiler, öncelikle evin tarzına uygun boya renkleri seçerek işe başlarlar. Evin içi yeteri kadar ışık alıyorsa, artık evi olduğundan büyük göstermek daha kolay bir hal alacaktır.

Evi Büyük Gösteren Boya Renkleri

Evi olduğundan büyük göstermek için, boya rengi tek bir şekilde uygulanabilir. Bu sayede karanlık veya minimal bir ev; daha büyük şekilde lanse edilecektir. Renk tonlamasının doğru şekilde yapılması sayesinde de, tabi ki daha hareketli odalar ortaya çıkacaktır. Aydınlık odaların daha pırıl pırıl şekilde olması, yine büyüklük konusunda artılar oluşmasına katkıda bulunacaktır. Durgun bir aydınlık olan odalarda ise mat ve pastel renkler kullanılmalıdır. Böylelikle daha doğru bir seçim yapılacak ve kişiler daha ferah bir yaşam platformu oluşturacaktır.

Hem modern bir ev, hem de geniş bir tasarım yaratmak isteyen kişiler; bu yüzden gri ve açık tonlarını kullanmaya başlamışlardır. Bu sayede koridor ve geniş alanlardaki görüntü büyük bir derinlik kazanacaktır. Derinlik sayesinde ev daha büyük gözükecek ve daha estetik bir izlenim yaratacaktır. Ayrıca bu sayede uygulanabilecek her türlü mobilya ve aksesuara da uyumlu hale gelecektir.

Daha Aydınlık Ve Ferah Odalar

Modern Dekorasyonların Vazgeçilmezi

Donuk Renkler Sıkıcı Değil, Huzurlu

Canlı Renklerle Kontrast

Mavi Her Zaman İşe Yarar

Geçiş Tonları

Deniz Tonları

Işıl Işıl Ve Uçuk Tonlar Menekşe Rengi Rahatlatır

Sarı Eşittir Neşe Demek

Yeşil Rahatlık Hissi Verir

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net