Bilgii.net

Evde Yapılan Doğal Yüz Maskeleri

26.11.2018
Evde Yapılan Doğal Yüz Maskeleri

Cilt bakımı her zaman çok önemli bir konudur. Her gün makyajdan, stresten ve kötü hava koşullarından etkilenen yüzümüzün, sağlıklı bir şekilde korunması için gerekli bakımlarının aksatılmaması gerekmektedir. Bu sayede kadınlar, özellikle her gün bazı yüz bakımlarını ciltlerine uygulayarak; hem makyajın kapattığı gözenekleri açarlar, hem de bu gözeneklerde temizlik yapmış olurlar. Genç ve dinamik bir görüntü isteyen kadınların, yüz bakımlarına dikkat etmeleri gerekir. Yüzde oluşabilecek problemler, kadınları en çok etkileyen unsurlardan bir tanesidir. Yaşlanmanın daha ileri yaşlara atılması ve her zaman enerjik bir görüntü sağlanması için, yüz bakımının iyi bir şekilde öğrenilmesi gerekir. Bakım ve makyaj denilince akla ilk gelen yer güzellik merkezleri olur. Güzellik merkezleri, bu bakımların yapımını sağlayacak en uzman kişileri bünyesinde barındırır. Fakat her gün güzellik merkezine gitmek ve o kadar para kaybetmek, çok da akıllıca bir çözüm olmayacaktır. Gün içerisinde evde tüketilen birçok farklı besinle yapılan maskeler, bu sayede yardıma koşacak ve kadınların rahatlıkla kullanabileceği türden uygulamalar olacaktır. Maskelerin düzenli kullanımından sonra yüzünüzdeki olumlu anlamdaki değişim, bu sayede daha mutlu bir görüntünün ilk adımına imkan sağlar.

Bal ve Zencefil Maskesi

Yüzünde belirli derecede kuruluk olan cilt tiplerine en uygun maskelerden bir tanesi, etkili bir şekilde birbirini tamamlayan bal ve zencefil sayesinde olur. Bu karışımın içerisine girecek olan muz ise içerisinde barındırdığı mineraller sayesinde, cilde enerjik bir görünüm kazandıracaktır. 2 yemek kaşığı bal, yarım yemek kaşığı zencefil ve yarım muz ile birlikte oluşturulacak püre, 30 dakika boyunca yüze uygulanır. Bu işlemden sonra yüzün soğuk bir su ile yıkanması gerekecektir. Maskenin ciltteki nem oranını arttırmakta ve yüzün parlak görünmesinde etkisi görülecektir.

Elma Sirkesi

Yüzündeki parlaklığın artmasını ve daha iyi bir tonlama elde etmeyi isteyen kadınların, en önemli yardımcısı elma sirkesi olacaktır. Böylece ciltteki ölü hücreler atılır ve daha genç bir görünüm elde edilir. Aynı zamanda kadınların en çok korktukları yaşlanma belirtileri de ortadan kalkacaktır. Yüzdeki bütünlüğü bozan en sinir bozucu semptomlardan olan sivilceler ve akneler de, bu sayede yüzden temizlenecek ve yağlanma azalacaktır. Bu maskenin hazırlanması için birer kahve fincanı ölçüsünde maden suyu ve elma sirkesi gerekir. İyice karıştırılan bu sıvı, pamuk yardımıyla yüze sürülmelidir. Bu sayede yarım saat durması gereken maske, ılık bir su eşliğinde yıkanmalıdır.

Limon Maskesi

Kuru bir cilde veya karma bir cilt tipine sahip olan kadınların uygulaması gereken en önemli maskelerden bir tanesi limondan yapılan bu karışımdır. Sadece yüze değil, çabuk kuruyan bütün bölgelere uygulanabilecek bu maskenin, yapımı da son derece basittir. Su bardağının yarısından çoğuna sıkılan limonun üzerine, bardağın alacağı kadar zeytinyağı veya badem yağı dökülür. Bu sayede oluşturulan karışımın, yüzde 10 dakika bekletilmesi gerekilir. Limon, bu sayede yüzün daha aydınlık bir hal almasındaki başarısını gösterecektir. Sıkılan limon suyundan arta kalanların da değerlendirilmesi mümkündür. Hindistan cevizi suyu ve limonun karışmasıyla meydana gelen kür, yüze sürüldüğünde çok iyi bir nemlendirici görevi görecektir. Aynı zamanda yüzde belirgin bir parlaklık oluşacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net