Bilgii.net

Evde Meyve Sepeti Yapımı ile Keyifli Zaman Geçirin

11.10.2018
Evde Meyve Sepeti Yapımı ile Keyifli Zaman Geçirin

Evde meyve sepeti yapmak isteyenler için birçok alternatif modeller bulunmaktadır. Meyvelerinizi ister masanızın üstüne ister buzdolabınıza koyarken poşetlerle koymak yerine evinizde bulunan malzemeler ile şık, güzel görünümlü sepetler yapabilirsiniz. Meyve sepeti yaparken öncelikle dikkat etmeniz gereken nokta sepetinizin kullanışlı olması ve sepetinizin şık bir görünüme kavuşmasıdır.

Buzdolabı için meyve sepeti yapmak isterseniz hasır ip tercih edebilirsiniz. Hasır ip diğer iplere göre sert bir yapısı vardır. Bu yapısından dolayı meyve sepeti olarak kullanabilirsiniz. Dilerseniz hasır ip tercihinizin yanına penye ip ilavesi yaparak sepetinize renk vermiş olursunuz. Hasır ipe göre daha sert bir yapısı bulunan jüt ipleri de tercih edebilirsiniz. Jüt ip hasır ipe oranla görünüm olarak daha sert ve daha kullanışlı ip modelidir.

Dilerseniz evde daha rahat bulunan hatta genelde çöpe attığınız karton kutudan buzdolabınız veya herhangi bir yerde meyve koymak için kullanacağınız şık sepetler yapabilirsiniz. Karton kutunun öncelikle üst kısmını kesmedir gerekmektedir. Daha sonra dış yüzeyini halat ipiyle aşağıdan yukarıya doğru yapıştıra yapıştıra ilerleyebilirsiniz. Tüm kutunun dış yüzünü iple kapladıktan sonra iç yüzeyini de evinizde bulunan bir nevresim geçirerek kullanabilirsiniz. Veya renkli kağıtlar alarak bu kağıtlarla iç yüzeyi kaplayabilirsiniz. İsterseniz evinizde bulunan bir penyeyi alarak veya hazır penye ip alarak penye ipten meyve sepeti yapabilirsiniz. Meyve sepetinizi renkli penye ipten yaparak koyacağınız odaya canlı bir hava katabilirsiniz. Evinizde her zaman çöpe atılan bir diğer ürün ise yoğurt kovalarıdır. Yoğurt kovaları ile de pratik bir şekilde meyve sepeti yapabilirsiniz. İsterseniz yoğurt kovalarınızı renkli desenli kâğıtlarla kaplayabilir ve tutma kısmını da penye iple sarabilirsiniz.

Eğer evinizde metal meyve sepeti kullanıyorsanız bu sepetlerin kullanım ömrünü uzatmak için metal koruyucu vernik kullanabilirsiniz. Ama yinede metal kullanımı gerçekleşirken paslanma gibi sorunlar olacağı için metal sepetinizi de tekrardan dekore edebilirsiniz. Metal sepetinizi kaplayarak paslanma görüntüsünü ortadan kaldırabilirsiniz.

Balkonda meyve sepeti kullanmak isterseniz meyve sepetinizi iki katlı yapabilirsiniz. 2 katlı modellerde jüt ip kullanabilirsiniz ve ortadan bir demir bağlayarak kırılma olasılığını ortadan kaldırabilirsiniz.  Veya alanınız geniş ise size tavsiyem geniş uzunluğu biraz kısa karton kutu tercih etmeniz. Karton kutunuzun dış cephesine kaplama yaparak iç yüzeyini de kağıt veya penye yardımı ile kaplayabilirsiniz. Renk renk kaplama yaparak balkonunuza değişik bir hava katabilirsiniz. Aynı zamanda yapılan dekor sayesinde balkonunuz da düzenli bir görünüme kavuşabilirsiniz. Ve meyvelerinizi ayrı ayrı koyarak karışmamasını sağlayabilirsiniz.

Meyve sepeti yaparken çocuklarınız için de değişik dekorları yapabilirsiniz. Bu sayede meyve yemeyi sevmeyen çocuğunuz için meyve tüketimini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için çocuğunuzu odasına sevdiği hayvan figürü ile meyve sepeti yapabilirsiniz. Bunu yine karton kutu sayesinde veya plastik kutuyla yapabilirsiniz. İç yüzeyini sade bir penye ile kaplayabilir dış yüzeyi için de sevdiği hayvan figürünü yapabilirsiniz. Daha sonra yapılan meyve sepetini çocuğunuzun odasına temiz bir şekilde koyabilirsiniz ve istediği zaman meyvesini alarak yiyebilir. Bu sayede hem şık bir meyve sepeti elde edebilir hem de çocuğunuz için meyve yemeyi zevkli hale getirebilirsiniz.

Meyve sepeti yapımında zevklerinize göre de kendiniz sepet yapımını gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede hem evinizde olan malzemeleri değerlendirebilir hem de şık bir görünüme kavuşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net