Bilgii.net

Evde Makyaj Çantası Nasıl Yapılır?

26.11.2018
Evde Makyaj Çantası Nasıl Yapılır?

Kadınların en önemli detaylarından bir tanesi güzelliklerini koruma istekleridir. Her kadın kendini daha güzel ve daha çekici ister. Kadınların kendilerini güzel bulması, aynı zamanda sosyal ve günlük yaşantılarında daha yüksek moralde yaşam enerjisine sahip olmalarını kazandırır. Böylece kadınlar, çevrelerine de pozitif enerji yayarlar. Cilt ve yüz bakımı, kadınların olmazsa olmaz ihtiyaçlarındandır. Bu yüzden kozmetik ve makyaj malzemelerine birçok para veren kadınlar, gerekli işlemleri genel olarak evde ayna karşısında yapmak isterler.

Makyaj Çantasının Önemi

Kadınlar, sosyal yaşantılarında ise bazen ani şekilde makyaj yapma gereği duyarlar. Çünkü sosyal yaşantıda kadınların bakımlı ve güzel olması, kendilerine olan öz güvenleri sayesinde daha başarılı olmalarını sağlamaktadır. Birçok farklı makyaj malzemesi, kadının ihtiyacını giderecek şekilde yanında olmalıdır. Makyaj malzemelerinin toplu bir şekilde istenildiği an bulunması için, kullanışlı bir makyaj çantası gerekir. Firmalar bunun için farklı modellerde makyaj çantaları üretmektedirler. Kadınlar bu ürünleri beğenmedikleri veya alamadıkları zaman bunun alternatifine kolaylıkla ulaşabileceklerdir. Bunun en kolay örneği de, evde makyaj malzemelerini rahatlıkla taşıyabilecekleri bir makyaj çantası yapmaktır. Dışarıdan zor görünen bu işlemin, aslında pratik ve teknik bazı kolay yolları da vardır. Bu işlemler sırasıyla aşağıda listelenmiştir.

Evde Makyaj Çantası Nasıl Yapılır?

Makyajın her zaman taze ve bakımlı olması gerekir. Bu yüzden de kadınlar makyaj malzemelerini her zaman yanlarında taşıma ihtiyacı duyarlar. Makyaj malzemelerinin pratik bir şekilde olması için, makyaj çantaları devreye girer. Makyaj çantası; içerisinde en az bir tane ruj, pudra, fondöten, rimel ve fırça bulunduracak kadar geniş veya küçük ama kullanışlı olmalıdır. Evde bu malzemelerin içinde taşınabileceği makyaj çantaları tasarlamak mümkündür. Şimdi o adımlar verilecektir:

  • Bir makyaj çantasının en önemli tercih kriteri kumaşıdır. Bu yüzden kumaş seçimi ilk sıradadır. Fakat bu kumaş seçilirken, yumuşak kumaşlardan uzak durmak gerekir. Seçilecek sert ve kalın kumaşlar, makyaj çantasının daha dayanıklı olmasını sağlayacaktır.
  • Makyaj çantaları, genel formları itibariyle dörtgen şekilde oluşturulmaktadır. Bu yüzden önce milaj kağıdına çizim yapmak gerekir. Bu sayede makyaj çantasının genel hatları belirlenmiş olacaktır. Ardından kumaş çizimlerin üzerine yerleştirilir ve dikkatlice kesilir. Burada önemli olan, ölçülerle birebir olan kesimdir. Bu sayede ileriki aşamalarda herhangi bir sorun yaşanmayacaktır.
  • Kesim işlemi makyaj çantasının tüm boyutları için gerçekleştirilmelidir. Kesim yapılırken makasın ilerlemesi tek şerit halinde olmalıdır. Bu yöntem izlenmediği zaman pek de estetik olmayan bir görüntüye sebep verebilir.
  • Kesim işleminin tamamlanmasından sonra, çantayı oluşturan kumaşların tersi çevrilir. Dikkatlice birleştirilen makyaj çantasına son hali verilerek dikim işlemine geçilir.

  • Dikim işlemi yapılırken, elde dikim tavsiye edilmez. Dikiş makinesinde üzerinden gerçekleştirilen kesimler daha başarılı ve profesyonel bir görüntü sağlayacaktır. Kesim işlemi yapılırken yine dikimler çantanın tersinden ve iç kısmından gerçekleştirilmelidir.
  • Son aşamalardan birisi olan fermuar bulmak, en önemli detaylardan bir tanesidir. Çünkü bir fermuar makyaj çantasının adeta imzasıdır. Uygun olmayan fermuar seçimleri, kalitenin düşmesine sebep olacakken, iyi yapılan tercihler ise bu görüntünün çok şık durmasını sağlayacaktır. Kadınlar istedikleri takdirde bu işlemden sonra çantanın üzerini farklı tekniklerle süsleyebilirler.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net