Bilgii.net

Evde Alkali Su Yapımı – Faydalarını Biliyor Musunuz?

11.10.2018
Evde Alkali Su Yapımı – Faydalarını Biliyor Musunuz?

Su, insan sağlığını en çok etkileyen maddelerin başında gelmektedir. Yaşamın kalitesi ve sürekliliği, içilecek suyun kalitesi ile doğrudan orantılıdır. Suyun geldiği kaynak ise sudaki PH değerinin değişmesine sebep olur. Suyun PH değeri tam olarak 7 ise buna nötr su denir. 7’nin altındaki değerleri için asidik, 7’nin üzerindeki değerler için alkali su tanımı yapılmaktadır. Asidik olan su, insan sağlığına katkıdan çok çeşitli zararlar vermektedir. Bu yüzden insan sağlığına daha uygun ve yatkın olan su çeşidi ise alkali sular olarak literatürdeki yerini almaktadır. Sağlıklı ve kaliteli bir yaşam isteyen kişiler, bu amaçla alkali su tüketimine yönelmektedirler. Antioksidan miktarı oldukça yüksek olan bu suyun tüketilmesi sayesinde, vücudun daha teknik ve doğru çalıştığı gözlemlenmektedir. Hücreler beslenmelerini daha rahat bir şekilde gerçekleştirir ve doğru bir şekilde enerjiye dönüştürebilir. Böbrekler üzerindeki etkisi tartışmalı olan alkali su, genel olarak doktor tavsiyesi eşliğinde kullanılmalıdır.

Alkali Suyun Faydaları

  • Alkali su vücutta bulunan bütün asidik fazlalıkların atılmasına katkı sağlar. Bu sayede ciddi sağlık problemlerine neden olabilecek olan bütün problemler ortadan kalkacaktır. Hücreler ve bağlı bulundukları dokular, bu şekilde asidik fazlalıklardan kurtulur.
  • Vücutta oluşabilecek bazı hastalıkların önlenmesini sağlar. Hücresel emilimler daha iyi bir noktaya gelir ve böylece hücrelere su girişi daha verimli olur.
  • Vücutta serbestçe dolaşmakta olan radikaller; alkali su sayesinde nötralize olur. Vücuttan atılması daha kolay bir hal alır. Kanser ve benzeri hastalıkların önlenmesini sağlar. Enerji üretiminde kullanılacak bir forma dönüşür.
  • Vücudun PH dengesini düzenleyerek, daha sağlıklı bir yaşam süreci geçirilmesine direk katkıda bulunur.
  • Alkali su içmek, bağışıklık sisteminin düzelmesini sağlayacaktır. Hastalıklara yakalanma riski düşer ve daha hızlı bir iyileşme süreci sağlar.
  • Alkali su, organların temizlenmesine büyük katkı sağlar. Kolonlar temizlenir ve daha zararlı hale gelmeden etkisiz hale getirilir. Sıkça rastlanılan hastalıklar, bu sayede daha az şekilde görülür.
  • Kasların yağlanmasını önler ve bu sayede eklemler daha kolay bir şekilde çalışır.
  • Vücuttaki yağ hücreleri, alkali sularla beraber daha kolay bir şekilde parçalanacaktır. Kilo vermeye ve zayıflamaya büyük katkı sağlayacaktır.
  • Alkali su pek bilinmese de, enerjiyi arttırır ve insanların daha net düşünmesini sağlar. Böylelikle halsizlik durumunu ortadan kaldırır.

Evde Alkali Su Nasıl Yapılır?

Alkali suyun faydalarını saymakla bitmez. Tabi ki bu suyun kullanımından önce uzman doktor tavsiyesi almak oldukça önemlidir. Kronik hastalıklar ve hamileler, bu suyu kullanmamalıdırlar. Alkali su hazırlamak için gereken malzemeler oldukça basittir. Bu yüzden piyasada bulunan ve daha farklı kimyasallar oluşturularak satılan alkali sular tercih edilmemelidir. Her zaman en doğrusu, evde hazırlanan homojen bileşimler olacaktır. 2 litre içme suyu ve 2 yemek kaşığı İngiliz karbonatı, alkali su içeriğine yetecek olan malzemelerdir. Herhangi bir topaklanma kalmayacak, homojen bir karışım elde edilmelidir. Bu sayede gün sonuna kadar bu karışım tüketilmelidir. Faydaları; düzenli olarak tüketildiğinde 4 ayın sonunda kendini ciddi şekilde göstermeye başlayacaktır. Kilo problemi yaşayan insanlar daha rahat bir şekilde kilo vereceklerdir. Ayrıca tansiyon konusunda da etkisi, düzenleyici bir şekilde ortaya çıkacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net