Bilgii.net

Etkili Bir Dudak Bakımı Nasıl Yapılır?

21.11.2018
Etkili Bir Dudak Bakımı Nasıl Yapılır?

Dudaklarımız yüzümüzde en çok dikkati çeken bölgemizdir. Bakımlı ve sağlıklı olması herkes için önemlidir. Dudak bakımı cilt bakımından ayrılamaz. Tıpkı cildinize ve göz altlarınıza özel bakım uyguladığınız gibi dudaklarınıza özel bakım yöntemlerini de öğrenmek ve uygulamak sizin için önemli olacaktır. Dudaklar en çok güz ve kış mevsimlerinde kurur. Değişen hava şartları, nemli havanın birden uzaklaşması cilt ve dudakların kurumasına yol açar. Pul pul dökülen dudaklar hoş olmayan bir görüntü verir. Ayrıca çatlayan dudaklarda kanama ve yaralar kendini gösterir. Bu yaralar kişiye yemeklerde, bir şeyler içerken veya herhangi bir saatte acı verir. Tüm bunlar yoğun kış şartlarından dolayı yaşanır. Bir de yazın yüksek sıcaklıklarında cilt ve dudaklarda sorunlar görülebilir. Tüm bu sorunları mevsimlere göre özel bakım yaparak çözebilirsiniz. Cildinize bakım yaparken 3 farklı bölgeye yoğunlaşmalı ve bu bölgelere özel bakım yapmalısınız. Birincisi suratınız, ikincisi göz altlarınız ve üçüncüsü dudaklarınızdır.

Dudak Bakım Önerileri

Dudaklarınıza ruj sürerken bakımlı bir görüntü vermeye dikkat etmelisiniz. Çatlayan dudaklarınıza ruj sürmek sizi hiç de çekici veya hoş göstermeyecektir. Tıpkı bakımsız bir cildi yapılan makyajın kötü durması gibi rujlarınız da dudağınızda iyi görünmeyecek. Dudaklarınızdaki pullanmalar ve dökülmeler doğaldır. Ancak bunları gidermeye çalışmıyorsanız bakımsız görünmenizin önüne geçemezsiniz.

Dudak Fırçalamak: Tıpkı diş fırçalamak gibi dudakların da fırçalandığını biliyor muydunuz? Dudaklarınızı fırçalayarak ölü derinizi atabilirsiniz. Bu yöntem aynı zamanda bir dudak dolgunlaştırma yöntemidir. Yöntemi uygulamadan önce dudaklarınıza biraz bakım yapmanız gerekir.

  • Bal
  • Toz şeker
  • Limon

Balın cilt bakımından ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Tek başına bile en iyi cilt bakım kremlerinden daha iyi sonuç verebilir. Bu sağlıklı ve şifalı gıdayı dudaklarınıza sürdüğünüzde hem derinizin tazelenmesinde hem de dudaklarınızın dolgunlaşmasında etkili olacaktır. İşlem basamaklarını takip ederek bakımınızı yapabilirsiniz.

Dudak Bakım Tarifleri

Öncelikle bir miktar balı küçük bir kâseye alın. İçine o balı katılaştıracak ve dudağınıza sürecek düzeye getirecek şekilde toz şeker koyun. Bir iki damla da limon sıkarak karıştırın. Bu karışımı dudaklarınıza sürüp birkaç dakika bekleyin. Sürenin sonunda dudağınızdaki bal karışımını ister yiyin isterse yıkayın. Bu işlemlerle dudaklarınızın kısa sürede dolgunlaştığını göreceksiniz. Aynı zamanda onlara harika bir bakım da yaptığınızdan dolgun, sağlıklı ve pürüzsüz görünecekler. Ölü deriyi atmak için bu karışımı kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki işlemden sonra dudaklarınızı fırçalama bölümüne geçeceksiniz. Fırçalama işlemi için dudaklarınıza önce tarçın yağı sürün ve üzerine diş fırçası ile uygulama yapın. Bir iki dakika bu işlemi sürdürdükten sonra dudaklarınızı yıkayabilirsiniz. Sonuç dolgun ve canlı dudaklardır. Fakat bu dolgunluk kalıcı değil birkaç saatlik geçici bir sonuçtur. Hem ekonomik hem de sağlıklı bir dolgunlaştırma işlemi için bu uygulamayı deneyebilirsiniz. Aynı zamanda fırçalama ve bal ile ölü deriyi teninizden atmış olacaksınız. Dudak yüzeyindeki kuruluklar ve pullanmalar da kaybolacaktır.

Dudaklara Tarçın Yağı

Dudaklara tarçın yağı sürmüştük. Bu konuda küçük bir detay verelim. Tarçın ağız ve dudak yaralarını iyileştirici özelliğe sahip şifalı bir bitkidir. Aynı zamanda hoş kokusuyla ferah bir işlem geçirmenize yardımcı olacaktır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net