Bilgii.net

Eskimiş Kot Pantolonundan Neler Yapılır?

09.10.2018
Eskimiş Kot Pantolonundan Neler Yapılır?

Günümüzde eskiyen giysiler ve farklı kumaşlarla birçok el işleri ve hobi ürünleri ortaya koyabiliyoruz. Hatta bu şekilde gelirini kazananlar bile var, çünkü bazı fikirler gerçekten çok işe yarıyor ve hoş oluyor. Örneğin burada eskimiş kot pantolonları ile neler yapılabiliyor, buna bakacağız. Kot pantolonları sadece kot pantolon deyip geçmeyin, birçok farklı fikirler üretebilirsiniz. İnternetten hiç araştırdınız mı, eskimiş kot pantolonundan neler yapılır diye?

Kot Pantolonundan Boyunluk

Aksesuar sevenler için çok ideal bir fikir, kot pantolonundan boyunluk yapabilirsiniz. Eskimiş bir kot pantolonunuzun bir paçasını kesip açıyorsunuz ve içine sıcak tutabilecek bir polar tarzı bir kumaş yerleştiriyorsunuz. Sonra dikerek kapatıyorsunuz ve tercihinize göre istediğiniz boyutlarda ve renklerde düğmelerle süsleyebilirsiniz.

Kot Pantolondan Dekoratif Yastığı Denediniz Mi?

Kot pantolonunuzu giydikten sonra eskildi diye atmak veya vermek zorunda değilsiniz. Eğer dekorasyonları ve evinizi farklı şekillerde dekore etmek isterseniz, kot pantolonundan birkaç tane yastık yapabilirsiniz. Kot pantolonundan dekoratif yastığı denediniz mi? Denemelisiniz, çünkü evinize farklı bir hava katacaktır. Kot pantolonunu keserek, istediğiniz yastık boyutuna getiriyorsunuz ve sonrasında içini doldurup dikerek kapatıyorsunuz.

Bebekleriniz İçin Kot Mama Önlüğü

 Bir bebek sahibi olanlar için çok ideal bir fikir olacaktır. Giymediğiniz bir kot pantolonunuz varsa, kesip dikip süsleyerek bebeğiniz için bir mama önlüğü yapabilirsiniz. Bebekleriniz için kot mama önlüğü, bebeğinizin de iştahınız açacaktır. Farklı bir önlük ve kendisine ait, sadece annesinin veya anneannesinin onun için tasarladığı bir önlük olacak.

Kot Perdeye Sahip Oldunuz Mu?

 Hiçbir kot perdeye sahip oldunuz mu? Birkaç tane giyilmeyen kot pantolonlarını kesip birbirine dikerek güzel bir kot perde tasarlayabilirsiniz. Diktikten sonra ise istediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz. Hatta kot pantolonların ceplerini de kullanmayı unutmayın, perde üzerinde hafif eşyalar da koyabilirsiniz.

Kadınlar İçin Kot Çanta

 Özellikle kadınların hoşuna gideceği, farklı bir tarzda ve tasarımda kadınlar için kot çanta, neden olmasın. Çantanızın olmasını istediğiniz boyutuna göre kot pantolonunuzu kesiyorsunuz, bir poşet haline gelecek şeklide köşeleri dikiyorsunuz ve karşınıza bir çanta çıkıyor. Sonra isterseniz süsleyebilirsiniz, isterseniz de sade bir kot çanta olarak kullanabilirsiniz.

Kot Masa Servisi

 Kot pantolonları sadece giyilmek için midir sizce? Hayır, birçok farklı şekillerde ve amaçlar için kullanabilirsiniz. Burada sizi kot masa servisi ile tanıştıracağız. Kot pantolonun cep kısmını da bu tasarımda kullanmayı unutmayın. Peçete veya mendili, çatal, kaşık ve bıçağı cebin içine yerleştirerek masaya koyabilirsiniz. Aslında bakarsanız Amerikan servisinde kot versiyonu ama tabii ki daha orijinal hali.

Kot Battaniye

 Eğer üşüyorsanız veya farklı bir battaniyeye ait ve kendi tasarımınız olmasını isterseniz, kot battaniye yapabilirsiniz. Bir veya iki tane kot pantolonu kare şekillerinde keserek birbirine yamalıyorsunuz ve istediğiniz boyutta bir kot battaniye tasarlıyorsunuz. Yeter ki dikiş makineniz olsun, başka hiçbir şeye ihtiyacınız yok.

Eskilmiş kot pantolonlarından o kadar çok şey yapabilirsiniz ki inanamazsınız. Eldivenlerden tutun ki mutfak önlüklerine kadar, yatak örtüsünden tutun ki kalemlikler, hatta buradan anlayacağınız bütün çeyiz setinizi en güzel şekilde kot pantolonlarla bile yapabilirsiniz. Sandaletler ve kolyeler, sandalye kılıfı, yaka iğnesi ve daha birçok fikri gerçekleştirebilirsiniz.

Saksı

Boyunluk

Tabure

Dekoratif Yastık

Mama Önlüğü

Perde

Çanta

Servis

Tablet Kılıfı

Battaniye

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net