Bilgii.net

Eski Köy Evi Dekorasyonunda İç ve Dış Tasarım

11.10.2018
Eski Köy Evi Dekorasyonunda İç ve Dış Tasarım

Dekorasyon denince akla gelen her zaman, bulunulan ortamın güzelleştirilmesi olmuştur. Böylece insanlar, sosyal yaşantılarının büyük bölümünü gerçekleştirdikleri evlerde daha huzurlu ve istedikleri anlamda bir yerleşim platformu oluşturmuşlardır. Bunlardan en güzeli de sıfırdan yapılacak olan ve sadece iç tasarımı değil, dış dekorasyon ve bahçe yaşam alanlarını da içerisine alan bir dekorasyon olacaktır. Bu durum elbette, şehir hayatının içerisinde bulunan ve apartmanda yaşayan kişiler için sadece iç tasarımdan ibarettir. Dekorasyon bu yüzden sadece iç tasarım olarak, yanlış bir şekilde değerlendirilir. Dekorasyonun tamamen iç tasarımdan ibaret olduğunu düşünmek, oldukça kısıtlı bir yorum olacaktır. Dış tasarım, dekorasyon konusunda oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu konuda yapılan ilerleme sayesinde dış tasarım, çok verimli bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Tabi ki apartmanda yaşayan kişilerin bu tasarımı yaptırması beklenmez. Fakat; özellikle köy ve mahalle gibi yerlerde yaşayan insanlar, bu dekorasyon çeşidinden oldukça fazla sayıda yararlanabilir.

Eski Köy Evlerinde Dekorasyonun Önemi

Sosyal yaşam ve kent hayatı, artık insanların köy hayatına dönmelerine sebep olmaya başladı. Geçmiş büyüklerden kalan köy evleri de bu konudan dolayı önem kazandı. Köy evleri eski ihtiyaçlara göre üretilmiş ve daha klasik teknikler uygulanmıştı. Zamanın ilerlemesi ve teknolojinin gelişmesiyle de, eski köy evleri geri kalmış, demode olmuş olabilir. İçerisinde barındırılan anılar sebebiyle yıkılmalarına izin verilmeyen köy evleri, artık dekorasyon kuralları sayesinde yeni bir hal alabiliyor. Kişiler günümüzde ihtiyaç duydukları bütün istekleri, köy evlerine başarıyla entegre ediyor ve bu sayede daha istenilen ve huzur duyulan bir köy evine sahip olunuyor. Köy evlerinde yapılacak olan yenileme sayesinde, hem daha temiz, hem de daha hijyenik bir ortam oluşturulacaktır. Köy evleri yaptırılırken; sadece iç tasarıma değil, bahçe ve dış tasarıma da dikkat edilmelidir. Bu sayede daha huzurlu bir yaşantı sağlanacaktır. Kişiler bu dekorasyon fikirlerini uygulamak için, dekorasyon uzmanlarından faydalanabilir. Tabi ki bu bir zorunluluk değildir, kişiler istedikleri takdirde kararlarını doğru yönde vererek dekorasyonlarını kendileri de gerçekleştirebilecek kolaylığa sahiptir.

Eski Köy Evlerinde Dış Tasarım

Köy evlerinde dekorasyon yapılırken, evin dışından başlatılacak tamirat ve dizayn sıralaması daha uygun olacaktır. Böylece dış ortam oluşturulur ve buna göre iç dekorasyon konusunda fikirler alınır. Bahçede neler olacağı, çardak ve hamak gibi detayların eklenip eklenmeyeceğine karar verilmesi gerekir. Evin dış cephesi; evin içinin dekorasyonunu tamamlayacak derecede uyumlu olmalıdır. Bahçede kullanılan aksesuarlar, kullanışlı ve doğal yaşama uyması gereken özellikleri barındırmalıdır. Daha birçok şekilde sıralanabilecek dış dekorasyon fikirleri, iyi bir iç dekorasyonun da öncüsü olacak, kişilerin bu konudaki düşüncelerine büyük yardım edecektir.

Eski Köy Evlerinde İç Tasarım

Eski bir köy evinde; dış tasarımdan sonra geçilecek iç tasarım, önemli kararları içerisinde barındıracaktır. Öncelikle evin tarzı belirlenmeli ve bu sayede yapılacak alışverişte fikir sahibi olunmalıdır. Evin içerisinde kullanılacak boya, mobilya ve aksesuar düzenlemesi; birbirine uyumlu ve evin tarzına yatkın oluşturulmalıdır. Bu sayede estetik açıdan güzel bir görüntü elde edilebilir. Perdeler ve evin duvarlarında kullanılacak resimler de, iç tasarımda öne çıkan konulardan olacaktır.

Küçük Taş Ev

Kerpiç Ev

​İç Mekan

Görkemli Çatı

​Ahşap Kirişler

Bembeyaz Bir Ev

​Yemek Odası

Dağ Başında Köy Evi

​Sofistike İç Mekan

​Şık Detaylar

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net