Bilgii.net

Eski Kazakları Değerlendirmek için 16 Fikir

10.10.2018
Eski Kazakları Değerlendirmek için 16 Fikir

Hepimizin evinde mutlaka eski veya artık giymediğimiz giysiler vardır, hatta bazılarında bir oda dolusu veya birkaç valiz dolusu vardır. Bu tür durumlarda, aslında giysileri atmak istemiyorsunuz, fakat yer kaplıyor, vermek istiyorsunuz ama eski diye kim alır diye düşünüyorsunuz. Özellikle her evde mutlaka birkaç tane kazak bulunur. Peki, eski kazakları nasıl değerlendirebiliriz? Eski kazaklar başka bir şeye dönüşebilir mi? Eski kazaklardan neler yapılabilir?

Eski Kazaktan Çanta

 Bir kadınsınız ve yeni bir çantaya mı ihtiyacınız var? Dışarıya yeni bir çanta almaya gitmeye üşeniyorsunuz, paranızı da harcamak istemiyorsunuz. Evinizde kazak varsa, anında kendinize bir çanta tasarlayabilirsiniz. Kazağı alıp arkasını ve önünü istediğiniz şekilde ve boyutta kesiyorsunuz. Çanta olacak şekilde dikiyorsunuz ve üzerine süsler koyabilirsiniz. Eski kazaktan çanta, sadece birkaç dakikanızı alacak bir iştir.

Kazaktan Yastık Mı?

 Evinizi farklı şekillerde süslemek isterseniz ve eski giymediğiniz bir kazağınız varsa, kendiniz için bir yastık kılıfı tasarlayabilirsiniz. Kazağı gerektiği gibi kesip diktiğinizde ve süslediğiniz zaman, birkaç tane yastık kılıfı üretebilirsiniz. Ne yeni bir yastık veya yastık kılıfı için alışveriş yapmanız gerekir, neden başka bir şey. Her şey çok basit ve kolay. Kazaktan yastık mı diye soranlara, yastık kılıfınızı yaparak güzel bir cevap verebilirsiniz.

Kazaktan Eldiven Tasarlayın

Kışın giyecek bir eldiveniniz yoksa ve eski bir kazağınız varsa, kazağınızdan bir çift eldiven yapabilirsiniz. Çok basit bir şekilde bunu gerçekleştirebilirsiniz. Kazaktan eldiven tasarlayın ve kışı soğuk geçirmeyin. Yapacağınız tek şey, kazağınızı eldiveninize uygun şekilde kesmek, kenarlarını dikmek. Her şey bu kadar basit, başka hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Farklı renklerde giymediğiniz kazaklarınız varsa, birkaç farklı renkte eldiven yapabilirsiniz.

Kahve ve Çaycılar İçin Kupa Kılıfı

 Özellikle kahve ve çay sevenler için en güzel şey, kupa kılıfı olabilir. Giymediğiniz kazaklardan kupa kılıfları yapabilirsiniz. Kahve ve çaycılar için kupa kılıfı gerçekten işe yarayacaktır, çünkü kazak, yani yün kılıf sayesinde kahve veya çay sıcak kalacaktır. Bunun için kazağı alıp kupanın boyutuna göre kesiyorsunuz, sonra kupayı saracak şekilde şekil verip dikiyorsunuz ve isterseniz bir düğme ile süslendirebilir, hem de kılıfı hem giydirecek, hem de çıkaracak şekilde tasarlayabilirsiniz.

Eski Kazaklarınızla Sandalye Kılıfı

 Eski kazaklarınız ile ne yapacağınızı hiç bilmiyorsanız bile, sandalye kılıfları yapabilirsiniz. Kazakları sandalyenin koltuğuna, sırtına ve gerekiyorsa ayaklarına gelecek şekilde kesip dikebilirsiniz. Sandalyeler kılıflı olduğu zaman daha rahat oturulmaktadır. Eski kazaklarınızla sandalye kılıfı yapmak için kendinize sadece birkaç saat ayırmanız yeterli olacaktır. Sonra rahatlıkla sandalyelerinize oturabilirsiniz.

Kazaklardan Süsler

 Kazaklarınızı parçalar haline getirerek, mumluklar veya kupalarınız için kazaklardan süsler yapabilirsiniz. Mumluğun etrafını sarması için basit, hatta yılbaşlarında çok daha ilgi çekici olan süsler yapabilirsiniz. Kupalarınızın etrafını sarmak için süsler yapabilirsiniz veya pencerenizde asılması için kazaklardan süsler yapabilirsiniz.

Eski kazaklar ile yapabileceğiniz birçok fikir bulunur. Yeter ki bu fikirleri bulun ya da fikirleri uygulamak isteyin. Eski kazaklarınızı anında çöpe atmanıza veya başkalarına vermenize gerek yok. Yapmanız gereken şey, eski bir kazak elinize geçtiği zaman, bununla ne yapabilirim, nasıl değerlendirebilirim diye düşünmek.

 Eski Kazaktan Patik Terlik Yapımı

 Eski Kazaktan Bot Çorabı Yapma

 Eski Kazaktan Saç Bandı Yapımı

Eski Kazaktan Etek Yapımı

 Eski Kazaktan Kışlık Bütün Eldiven Yapımı

 Eski Kazaktan Ev Botu Yapımı

 Eski Kazaktan Abajur Yapımı

 Eski kazaktan kırlent yastık yapımı

 Eski kazaktan hediye paketi yapımı

Eski Kazaktan Köpek Minderi Yapımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net