Bilgii.net

Eski Eşyalardan Elbise Yapımı için 6 Öneri

10.10.2018
Eski Eşyalardan Elbise Yapımı için 6 Öneri

Eski eşyalardan elbise yapımı aslında çok kolay. Yeter ki yapmak isteyin ve elinizde bir dikiş makinesi olsun. Eski eşyalardan, yani eskiden elbiselerden, yeni bir elbise yapabilmek için yapmanız gereken öncelikle nasıl yeni bir elbise istediğinizi düşünmek. Uzun bir elbise mi olacak yoksa kısa mı? Abiye tarzında bir elbise mi olacak yoksa normal günlük bir elbise mi?

Salaş Bir Elbiseden Yeni Bir Elbise

 Elbette kısa elbiseleri uzun bir hale getiremezsiniz, bunu yapmak için düzgünce ve görünmeyecek şekilde yama yapmanız gerekiyor, fakat uzun elbiseleri, yani bir uzun elbise haline veya kısa bir elbise haline getirebilirsiniz. Örneğin salaş bir elbiseden yeni bir elbise, vücudunuza oturacak kısa bir elbise çıkabilir ve gayet güzel olur. Kollarını ve yakasını tamamen istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

Salaş Parlak Uzun Elbiseden Gece Elbisesi

 Salaş parlak uzun elbiseden gece elbisesi çıkarabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kollarını ve yakasını, aynı zamanda elbisenin boyutunu değiştirmek için elbisenizi kesmek ve dikmeye başlamak, başka hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Bu şekilde şık ve özel geceleriniz için yeni bir elbise almanıza gerek kalmadan, kendi gece elbisenizi veya abiyenizi tasarlamış olacaksınız.

Uzun Elbiseden Tek Omuzlu Kısa Elbise

 Özellikle uzun ve salaş elbiselerden birçok farklı kısa ve modellerde elbiseler tasarlayabilirsiniz. Uzun ve salaş olan elbiselerden, tek omuzlu, şık ve gece yemeğe gideceğiniz zaman giyebileceğiniz güzel elbiseler tasarlayabilirsiniz. Uzun elbiseden tek omuzlu kısa elbise yapmak artık çok basit. Elinizin altında bir dikiş makinesi varsa, terziye gitmenize bile gerek kalmadan kendiniz yapabilirsiniz.

Elbiseyi Tuniğe Çevirelim

Uzun bir elbiseniz varsa ve kısa elbise yerine örneğin bir tunik tarzında bir elbise yapmak isterseniz, bu da mümkün. Elbiseyi tuniğe çevirelim. Bunun için sadece kısa elbise yapmak istediğiniz zamandaki gibi elbiseyi vücut ve bedeninize göre kesmeniz gerekiyor ve sonrasında ise sadece tunik olarak dikeceksiniz. Böylece tayt ile beraber de giyebilecek hale gelebilirsiniz. Farklı tarz ve modellerde elbiseler yapmak aslında çok kolay, fakat çoğumuz maalesef vakit bulamıyoruz.

Etekleri Elbise Haline Getirelim

 Sadece uzun elbiseleri değil, aynı zamanda etekleri de bir elbise haline getirebilirsiniz. Bunun için eteğinizi bedeninize göre ve elbise olacak şekilde kesmeniz ve dikmeniz gerekiyor. Uzun bir etek ise uzun ya da kısa bir elbise haline gelebilir veya tunik bile olabilir. Etekleri elbise haline getirelim ve yeni bir elbiseniz olsun. Bunu yapmak için terzi olmanıza veya modacı olmanıza gerek yok. İnternetten araştırabilir veya kitaplardan bakıp öğrenebilir ve dikebilirsiniz.

Farklı Kombinli Elbiseler Tasarlayın

 Yeni bir elbise yapacağınız zaman, ille uzun bir elbiseyi kısa bir elbise haline getirmenize gerek yok. Aynı zamanda uzun bir elbiseyi, bir etek ile kombin edecek şekilde bir gömlek haline bile getirebilirsiniz. Farklı kombinli elbiseler tasarlayın ve neler yapabileceğinizi kendiniz görün. Mutlaka yaparken veya yapmak istediğiniz aklınıza bir kombin gelecektir. Gömlek ve etek şeklinde olabilir veya pantolon ve gömlekte olabilir. Eski eşyaları elbiseye çevirmek zor değil, sadece biraz hayal gücünüzü zorlamanız gerekiyor. Gardırobunuzu baştan aşağı kendi tasarımlarınız ile düzenleyebilirsiniz.

Yeni Bir Renk İle Elbiselerinizi Renklendirin

Danteller Ekleyin

Fiyonk Her Zaman Kadınsı Görüntü Sağlar

Gömleğinizi İncilerle Süsleyin

Tişörtlerinizin Arkasını Keserek, Farklı Modeller Yaratabilirsiniz

Maksi Eteklerinizi Elbiseye Dönüştürün

Arkası Açık Şık Bir Kazak Yapın

Farklı Şekilli Baskılar İle Kıyafetlerinizi Şekillendirin

Sevimli Ayrıntılar Ekleyin. Mesela; Dirseklere Kalp

Tişörtleri Hem Renklendirin Hem Şekil Verin

Bir Erkek Tişörtünü Bol Dökümlü Bir Hırkaya Dönüştürün

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net