Bilgii.net

Eski Eşyalar Nasıl Değerlendirilir?

06.10.2018
Eski Eşyalar Nasıl Değerlendirilir?

Maalesef birçoğumuz eski eşyaları değerlendirmek yerine, onları anında çöpe atıp yeni bir eşya almaya çalışıyoruz ve sonra almak isterken diyoruz ki “paramız yok”. O zaman neden eski eşyalarınızı değerlendirmiyorsunuz? Burada bahsedeceğimiz konu, eski eşyalar nasıl değerlendirilir? Eski eşyalarınızı atmadan nasıl işe yarar hale getirebilirsiniz. Kısaca birkaç tane fikirlere bakalım ve eski eşyalarımızı değerlendirebilmek için çalışalım.

Eski Merdivenden Kitaplık

Evinizde kitaplarınız çok fazla ise ve nereye nasıl yerleştireceğinizi bilemiyorsanız ama evinizde eski bir merdiven varsa, merdiveni bir kitaplık niyetine kullanabilirsiniz. Bir kitaplık olarak duvara monte ederseniz, alın size eski merdivenden kitaplık. Çok basit ve sadece dakikalar sürecek bir işlem.

Fazla Sandalyelerden Dolap ve Raf

Evinizdeki eşyalar artık çok mu fazla geliyor? Eşyalarınızı nereye yerleştireceğinizi bilmiyor musunuz ama evinizde çok fazla portatif katlanabilir sandalye mi var? O zaman yapabileceğiniz en basit şey, sandalyeleri duvara monte etmek ve kendinize onlarca dolap ve raf tasarlamak. Yapılması o kadar basit ki, dakikalar içerisinde fazla sandalyelerden dola ve raf oluşturabilirsiniz.

Kitapları da Atmanıza Gerek Yok

Evinize çok fazla eski kitap birikmiş olabilir, fakat bu kitapları da atmanıza hiç gerek yok. Tek yapmanız gereken sadece kitapları raf olarak kullanmak. Kitapları da atmanıza gerek yok. Neden atasınız. Sadece kitabın duvarda durabilmesi için bir destek koyun ve monte ettiğinizde size çok basit, fakat orijinal bir raf. Evlerde mutlaka eşya çokluğu ve bunun yanı sıra dolap azlığı gibi sorunlar vardır. Kitaptan raflarda bu tür sorunları gidermenin en güzel yollarından bir tanesidir.

Tuvalet Kâğıdı Tüplerini Değerlendirelim

Günlük olarak en çok her yerde çöpe giden atık maddeleri tuvalet kâğıdı tüpleri olmaktadır. Neden atıyoruz ki? Tuvalet kâğıdı tüplerinden birçok şey yapılabilir. Burada size tanıtacağımız fikir ise tuvalet kâğıdı tüplerinden kablo toparlayıcıları yapmak. Kablolar birçok evlerde veya iş yerlerinde biliyorsunuz ki kâbustur, çünkü her ucu farklı bir taraftadır ve toparlayamazsınız. Böyle bir durumda tuvalet kâğıdı tüplerini değerlendirelim ve kabloları daha düzenli hale getirelim.

Mutfakta Çok Fazla Eski Süzgeç

Eğer mutfakta çok fazla eski süzgeç varsa ve atmayı düşünüyorsanız veya hurdaya vermek istiyorsanız ama çiçekleri ve bitkileri de çok seviyorsanız, o zaman süzgeçlerinizi atmayın. Süzgeçlerinizi güzelce boyayın, rengârenk çiçek saksılarınız olsun. Süzgeçler eski diye veya çok fazla diye atmanıza gerek yok. Mutfakta kullanmak istemiyorsanız, evinize bahçe yapabilirsiniz.

Şeker Kutuları Nasıl Değerlendirilir?

Aslında en basit atık malzemelerde şeker kutularıdır. Marketlerde satılan şeker kutuları biliyorsunuz ki güzelce kapaklı ve bazı kapları da çok renkli ve havalıdır. Bu tür şeker kutularını tel tokalarınızı veya başka küçük tokalarınız varsa, onları koymak için kullanabilirsiniz. İsterseniz de kutuyu biraz süsleyip toka kutusu veya aksesuar kutusu haline getirebilirsiniz. Şeker kutuları nasıl değerlendirilir diye sizde araştırabilirsiniz.

Evinizdeki hiçbir şeyi atmanıza gerek yok. Kullanılmış ve eski eşyalarınızı birçok farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz. Biraz hayal gücü ve biraz ekstra malzemeleriniz varsa, anında tekrar kullanabileceğiniz bir şeyler üretebilirsiniz. İlle yeni bir eşya için alışveriş yapmanıza da gerek yok. Yeter ki eski eşyaları değerlendirmek isteyin, her şeyi yapabilirsiniz.

Aynı zamanda Eski Çoraplar Nasıl Değerlendirilir, Eski Çoraplardan Ne Yapılır? konumuzuda inceleyerek ilginç fikirlere göz atın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net