Bilgii.net

Eski Çoraplar Nasıl Değerlendirilir, Eski Çoraplardan Ne Yapılır?

06.10.2018
Eski Çoraplar Nasıl Değerlendirilir, Eski Çoraplardan Ne Yapılır?

Birçoğumuzun evinde yaşadığı veya yaşayabileceği sorunlardan bir tanesi, eski çoraplar. Sadece çoraplardan deliklerin açılması değil, aynı zamanda bazen nedense biranda çorapta eşsiz ve tek kalabiliyor. Tek kalan çorapları haliyle giyemiyoruz ve böyle durumlarda düşünüyoruz ve kendimize diyoruz ki, eski çoraplar nasıl değerlendirilir, eski çoraplardan ne yapılır? Burada size kısaca bahsedeceğimiz konu eski çorapların nasıl değerlendirildiği olacak.

Çorap Telefon Kılıfı

Ekstra hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Eğer sporu seviyorsanız veya çok fazla koşuya veya spor salonuna giden biriyseniz, tek kalan çoraptan bir telefon kılıfı yapabilirsiniz. Çorap telefon kılıfı, hem orijinal, hem de sadece size ait bir tasarım olacak. Çok basit, sadece çorabınızı kolunuza geçirebilecek şekilde kapalı olan kısmı kesiyorsunuz, biraz kıvırıp bir cep haline getiriyorsunuz ve cebinize telefonunuzu artık koyabilirsiniz.

Kahve Bardağınızı Çorabınızla Tutun

Kahve içmeyi seviyorsanız, ama bardağınız sürekli sıcak oluyor ve nasıl tutacağınızı bilmiyorsanız, tek kalmış bir çoraptan bardağınızı tutabilmek için bir bardak kılıfı yapabilirsiniz. Yapılması çok basit ve hızlıdır. Kahve bardağınızı çorabınızla tutun. Çorabın kapalı olan kısmını keserek açıyorsunuz, istediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz ve sonrasında ise bardağınıza geçiriyorsunuz ve elinizi yakmadan sıcak kahvenizi içebilirsiniz.

Çorap Çiçek Buketi

Eğer süsleri seviyorsanız ve evinizi süslemeyi seviyorsanız, birkaç tane çoraptan bir buket çiçek çıkarabilirsiniz. Yapılışı çok basit ve kolay, çocuklarınız ile beraber bile yapabilirsiniz. Kesip çiçek haline getirmek istediğiniz çorabı bir çubuğa çiçek şeklinde sarıyorsunuz ve yapıştırıyorsunuz. Birkaç tane aynı işlemi yaptıktan sonra ise bir saksıya koyup süsleyebilirsiniz. İşte size çorap çiçek buketi.

Parmaksız Eldiven

Eğer eldiveniniz yoksa ve soğuk havaları sevmiyorsanız, evinizde tek kalmış ya da artık giymeyeceğiniz çoraplar varsa, anında parmaksız, sıcacık eldivenler yapabilirsiniz. Parmaksız eldiven için ille mağazaya gidip yeni bir eldiven almanıza gerek yok. Evinize giymediğiniz çoraplar varsa, yeterli. Çorabı istediğiniz boyutta kesip dikerek ve son olarak süslemenizi yaparak kendinize ait bir parmaksız eldiven yapabilirsiniz.

Eski Çoraplardan Oyuncaklar

Eğer evinizde çocuklarınız varsa veya bir çocuğa hediye vermek istiyorsanız, ama hediyeyi kendiniz tasarlamak istiyorsanız, evinizde bulunan giymediğiniz çorapları yıkayarak bir oyuncuk yapabilirsiniz. Çoraplardan birçok farklı yumuşak pelüş oyuncaklar yapmak mümkündür. Çorapları sadece giymek için değil, oynamak için de kullanabilirsiniz. Eski çoraplardan oyuncaklar bu sıralar birçok kadının aslında evinde yapıp gelir kaynağına dönüştürdüğü bir fikirdir.

Eski Çoraplardan Kilim

Evinizi neşelendirmek ve renklendirmek isterseniz, evinizde bulunan renkli ve giyilmeyen çorapları birleştirerek, ev ve el yapımı kilim elde edebilirsiniz. Evinizi renklendirmek için ille dışarıdaki mağazalardan kilim almanıza gerek yok. Evinizde bulunan giyilmeyen, genelde renkli ve süslü çorapları bir araya yamalayarak istediğiniz boyutta bir kilim tasarlayabilirsiniz. Eski çoraplardan kilim diye hiç araştırdınız mı? Bakın, birçok fikirler edinebilirsiniz.

Eski çoraplar ve eski giysilerden birçok güzel fikirleri tasarlayabilirsiniz. Günümüzdeki insanların en büyük sorunu, bir şeyler eski olunca anında atmaya yöneliyoruz, hâlbuki ürün olarak ne kadar eski olsa bile, malzemesi ile bambaşka tasarılar ortaya çıkabiliyor. Evinizi süsleyebilirsiniz veya evinizde kullanmak için kilimler, örtüler ve daha nice şeyler tasarlayabilirsiniz. Yeter ki eski giysilerinizi gerekmediği sürece atmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net