Bilgii.net

Erkekler Göğüs, Yanak ve Vücut Kıllarından Kurtulma Yolları

23.11.2018
Erkekler Göğüs, Yanak ve Vücut Kıllarından Kurtulma Yolları

Vücutta kıllanma, ergenlik döneminde başlayan ve cinsiyet gözetmeyen bir durumdur. Kadınlar kadar erkeklerin de büyük bir sorunu olan kıllanma, erkeklerin özellikle yaz dönemlerinde oldukça önemsediği bir konudur. Çoğu erkek, özellikle bu dönemde vücut kıllarından kurtulmanın yollarını araştırır ve çeşitli yöntemleri denerler.

Peki, vücut kılları nasıl azaltılır? Erkeklerde göğüs ve yanak kıllarından kurtulmanın yolları nelerdir? Vücut kıllarından kurtulmanın doğal yöntemleri var mıdır? Uygulanacak yöntemler kesin bir sonucun elde edilmesini sağlar mı?

Erkeklerde Göğüs, Yanak ve Vücut Kılları Nasıl Azaltılır?

Kıllanma, insanın doğumunda itibaren var olan bir durumdur ve ergenlik döneminde belirgin bir hal almaya başlar. Bu hafif tüylenmeler zamanla kalınlaşır ve kıla dönüşür. Kıllanmanın yoğunluğu kişiden kişiye farklılık gösterir. Kimilerinde kıllanma normal denilebilecek seviyelerdeyken, kimilerinde ise oldukça yoğun bir kıllanma görülür. Hormonal ve genetik faktörlerden etkilenen vücutta kıllanma, estetik açıdan hoş olmayan bir görüntü oluşturduğundan, vücut kıllarından her dönem kurtulmak istenir. Vücut kıllarını azaltmanın birçok yolu vardır.

Erkeklerde Göğüs, Yanak ve Vücut Kıllarından Kurtulma Yolları Nelerdir?

Erkekler göğüs, yanak ve vücut kıllarından kurtulmak için çeşitli yöntemler denerler. Bu süreç, elbette ki maliyetlidir. Bu sebeple uygulanacak yöntem seçilirken, maliyet gözetilir.

Kısa vadeli ve hızlı bir çözüm aranıyorsa, tüy dökücü kremler ve tıraş bıçakları kullanılabilir. Hem uygulanışı basit hem de az maliyetli bir yöntemdir. Fakat uzun vadeli değildir. Kıllanmalar üç gün içerisinde tekrar başlayacaktır.

Bir diğer yöntem ise özellikle kadınların tercih ettiği, orta vadede bir sonuç ortaya koyan sir ağdadır. En eski yöntemlerden biri olan sir ağda, tüy dökme konusunda oldukça etkilidir. Ayrıca sir ağdanın faydası diğerlerine göre daha farklıdır. Diğer ağdaların içeriğindeki şeker, zaman geçtikçe vücuttaki kıllanmayı artıran bir etki yaratır. Sir ağdanın içeriğinde şeker bulunmaz, bu sebeple uzun süreli kullanımda kıl yoğunluğunun azalmasını sağlar. Sir ağda temizliği ve sağlıklı oluşu sebebiyle tercih edilen bir yöntemdir. Bu yöntem de erkekler için başvurulabilecek bir seçenektir.

Lazer Epilasyon

Son yıllarda erkeklerin vücut kıllarından kurtulmak için başvurduğu yöntemlerden biri de iğneli ve lazer epilasyondur. Lazer yöntemi, özellikle sonbahar aylarında uygulanması uygun olan bir yöntemdir. Kıl köklerini zayıflatarak, kılların zaman geçtikçe dökülmesini sağlar. Kesin çözüm olarak başvurulan bu yöntem, maliyetlidir. Çünkü teknolojik bir alt yapıyı gerektirir. Uzun vadeli bir işlem olması sebebiyle ciddi bir şekilde zaman ayırmayı ve sabrı gerektirir. Ayrıca lazer epilasyon uygulayacak merkezin seçiminde de titiz davranılmalıdır. Daha uygun maliyetli bir merkez, çeşitli sağlık sorunlarını beraberinde getirebilir.

Tüm bunların yanında günümüzde erkekler saçları kadar sakallarını da önemsemeye başladılar. Sakal tarzları ve stilleri üzerinde olumsuz bir etki yaratan yanak bölgesindeki kıllar, kendisin önemseyen erkeklerin ortak bir sorunudur. Yanak bölgesindeki kıllardan kurtulmak için kısa ve orta vadede uygulanan yöntemlere başvuran erkekler, zamanla daha kalıcı çözümlerin arayışına geçer ve vücutlarında olduğu gibi yanak bölgelerinde de lazer epilasyon uygulamasına giderler. Lazer yöntemi, yanak bölgesindeki kıllardan kurtulmak için bir çözüm olsa da bunun dışında söz konusu bölge yüz bölgesi olduğu için bitkisel çözümler de denenebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net