Bilgii.net

Erkek Çocuk Odası Dekorasyonu Örnekleri

29.11.2018
Erkek Çocuk Odası Dekorasyonu Örnekleri

Erkek çocuk odası dekorasyonu örnekleri için birçok fikirler bulunmaktadır. Çocuğunuzun odasını nasıl tasarlayacağınız aslında birazda çocuğunuzu ne kadar tanıdığınızda bağlıdır. Burada size anlatacağımız erkek çocuk odası dekorasyon fikirlerinin bazılarını biliyor olabilirsiniz, bazıları da hiç duymadığınız ama aklınıza yatan veya yatmayan fikirler olabilir.

Çocuğunuzun Tuttuğu Futbol Takımına Göre Dekore

 

Eşinizle bir olup çocuğunuz futbolu seviyor mu? Seviyorsa mutlaka tuttuğu bir takımı vardır. Eğer varsa, odasını çocuğunuzun tuttuğu futbol takımına göre dekore edebilirsiniz. Beşiktaşlı ise siyah ve beyaz, ayrıca kartal desenleri ve hatta bir tane kartal heykeli koyabilirsiniz. Galatasaraylı ise ona göre veya Fenerbahçeli ise ona göre odasını dekore edebilirsiniz.

Oğlunuz Hangi Çizgi Kahramanı Seviyor?

 

Aklınızda hiçbir şey yoksa bile, oğlunuzun sürekli olarak bıkmadan izlediği bir çizgi film var mı? Oğlunuz hangi çizgi kahramanı seviyor? Bu sıralar birçok çizgi filmler var. Belki Sünger Bob veya Looney Tunes’dan bir karakter olabilir ya da Pokemon gibi. Çocuğunuzun sevdiği bir çizgi film varsa ona göre odasını dekore edebilirsiniz.

Maskülen Renkler Kullanabilirsiniz

 

Aklınızda hiçbir şey yoksa bile maskülen renkler kullanabilirsiniz. Maskülen renklerden kasıt ise; mavi, yeşil, sarı ve benzeri renklerdir ki erkek çocuklarına uyacak en uygun renklerdir. Aklınızda çocuğunuzun ne sevdiğine dair bir fikriniz yoksa veya sevdiği şeyler sürekli değişiyor, bilmiyorum diyorsanız, renklerle oynayarak basite kaçabilirsiniz.

Odasını Oğlunuz İle Beraber Yapın

 

Çocuğunuz ile beraber evde yapacak bir aktivite olarak, oğlunuzun evini beraber tasarlayabilirsiniz. Nihayetinde kendi odası olacağı için, kendisi de bir şeyler yapmak isteyecektir. Kendi istediği tarzda bir oda yapmak isteyecektir. Odasını oğlunuz ile beraber yapın ve güzel bir anınız kalsın. Hatta bir bakmışsınız ki, siz onu değil, oğlunuz sizi yönlendiriyor olacaktır.

Doğa Temalı Bir Oda Dekorasyonu

 

Eğer oğlunuz doğayı, ormanları seviyorsa, doğa temalı bir dekorasyon da yapabilirsiniz. Hatta internetten bakıp birçok doğa temalı dekorasyonlar bulabilirsiniz. Kimi dekorasyonlar aklınıza yatacaktır, kimi dekorasyonlar yatmayacaktır, fakat bakılmaya değer. Bir küçük çocuk odası için farklı bir hava verecektir. Doğa temalı bir oda dekorasyonu oğlunuzun hoşuna gidebilir.

Temalı Bir Yatak Kullanın

 

Bugünlerde birçok özellikle erkek çocuğun odasında görebileceğiniz dekorasyonlardan bir tanesi temalı yataklardır. Sizde oğlunuz için temalı bir yatak kullanın. Temalı yataklar örneğin araba şeklinde yataklar veya gemi şeklinde yataklar olmaktadır. Çocuk resmen sevdiği bir şeylerin içinde uyuyormuş gibi olacak. Genelde özel olarak sipariş etmeniz gerekiyor, fakat böyle bir fikri de kullanabilirsiniz.

Sade ve Klasik Bir Çocuk Odası

 

Sadece sade ve klasik bir çocuk odası olsun istiyorum diyorsanız, bunu yapmakta mümkün. Bir odanın sade görünmesi için sadece gerekli olan mobilyaları kullanıp odanın rengi ile uyum sağlamaya çalışacaksınız veya tam tersine eğer odaya belirlenmiş bir renk varsa, mobilyaları ona göre seçeceksiniz. Mobilyalar lake kaplı veya ahşap yapımı olabilir.

Erkek Çocuk Odasında Dekorasyon Zenginliği

Erkek çocuk odasını dekore etmenin birçok farklı yolları bulunmaktadır. Yeter ki siz yapmak isteyin. İsterseniz çocuğunuz ile bile dekore edebilirsiniz. Bir erkek çocuk odası dekore etmek normalde zor değil, fakat çocuğunuzun odasını tasarlayabilmek için çocuğunuzu çok iyi tanıyor olmanız lazım veya sadece klasik bir erkek çocuk odası dekore edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net