Bilgii.net

Erkek Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

29.11.2018
Erkek Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Bir erkek bebeğiniz olacaksa, doğuma kadar bebeğinize en güzel şekilde odasını ayarlamak istersiniz. Bunun için öncelikle bebeğinize en uygun odayı seçmeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra, bebeğinizin hoşuna gideceği eşyaları seçmenize gerekiyor. Özellikle erkek bebeğiniz olacaksa veya varsa, erkek bebeğe uygun şekilde renkleri ve desenleri seçmeniz lazım. Normalde erkek bebekler için oda hazırlamak kolay sanılır, fakat dikkat edilmesi gereken bazı konular var. Burada dikkat edilmesi gereken konuları ele alıp erkek bebek odası dekorasyonu nasıl olmalıdır, ona bakacağız. Bir erkek bebek odası nasıl tasarlanmalıdır? Sonuçta hangi cinsiyette bebek olursa olsun, ona göre odayı tasarlamak önemli. Burada kısaca, erkek bebekler için ne tür dekorasyonlar kullanılmalı, hangi renkler daha uygun olur ve dekorasyonları seçerken nelere dikkat edilmeli, onlara bakacağız.

Erkek Bebek Odası İçin Renk Seçimi

 

Bir erkek bebek odası olduğundan, ona kırmızı ve pembe gibi renklerde bir oda tasarlayamazsınız. Bazı renkler var, hem erkek hem de kız bebekler için uygun olabilen, örneğin sarı veya lila gibi. Erkek bebekler için en uygun olan renk tonları elbette mavi, sarı, lila, yeşil ve beyaz da elbette kullanabilirsiniz. Erkek odası için renk seçimi yaparken, hem odanın sıcak olması açısından, hem ferah hem de bebeğinizin rahat edebileceği, gözünü yormayan, dinlenebileceği renk ve tonlar olması gerekir. Bir erkek bebek için tutup genç bir erkeğe hazırlayacağınız tarzda bir oda hazırlayamazsınız. Bebeğiniz büyüdükçe elbette tasarımlar ve renkler değişebilir, fakat unutmayın ki bir bebeğe oda hazırlıyorsunuz.

Erkek Bebek Odası İçin Ne Tür Dekorasyonlar Kullanılabilir?

 

Odanıza en uygun renkleri seçtikten sonra, aklınızda gelebilecek bir diğer soru ise muhtemelen dekorasyon ile ilgili olacaktır. Erkek bebek odası için ne tür dekorasyonlar kullanılabilir? Erkek bebek dediğimiz için, aslında erkek çocuklarının en çok sevdiği çizgi karakterlerinin olduğu dekorasyonları kullanabilirsiniz. Dekorasyondan kasıt sadece odada bulunacak oyuncaklar değildir. Duvar kâğıtları, avize üzerinde olacak resimler ve desenler, bebeğinizin yatağında ve gardırobunda olacak resimler ve desenlerde elbette dekorasyon olarak geçmektedir. Mavi ve beyaz renkleri bir arada kullanarak, desenler oluşturulabilir. İlle çizgi kahramanlarının olduğu duvar kâğıtları mı olması gerekiyor, hayır. Sadece düz desenler ve renkler olabilir. Genelde birçok anne veya anne adayı, erkek bebekleri için beyaz ve mavi ya da sarı veya lila renklerini kullanarak bebeğin odasını dekora edebiliyor.

Odanın Güvenliği Mutlaka Kontrol Edilmeli

 

Bebeğinize oda hazırlarken dikkat etmeniz gereken konulardan bir tanesi, odanın güvenliğidir. Bebeğinizi bazen odada yalnız bırakmak zorunda kalabilirsiniz, bebeğiniz çoğu zaman odada yalnız yatacaktır ve bu durumda odanın güvenliği mutlaka kontrol edilmeli. Bebeğin yatağa ne kadar sağlam? Pencereler yeteri kadar yüksekte mi? Odanın herhangi bir yerinde, bebeğinizin kafasını veya herhangi bir yerini çarpabileceği yükseklikte çıkıntılar var mı? Bütün bunlar odanın güvenliği için düşünmeniz gereken konularda yer alır. Odayı bebeğiniz için en güzel şekilde hazırlamış olabilirsiniz, fakat bu demek değildir ki oda yüzde yüz güvenli olacaktır. Bu sebeple güvenlik gerçekten çok önemlidir. Dekorasyonlarınızı bebeğinizin güvenliğine göre yapmanız gerekiyor. Hatta dekorasyonları yaparken, bebeğinizin sağlığını ve güvenliğini tehdit etmeyecek malzemeler kullanarak yapmanız gerekiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net