Bilgii.net

En Şık Kış Kombin Önerileri

29.11.2018
En Şık Kış Kombin Önerileri

Mevsim geçişleri olurken her kadının en sık yaptığı şey alışveriştir. Mevsime uygun giyinmek ve aynı zamanda şıklığı yakalamak için yapılan bu alışverişler kadınların vazgeçilmezidir. Kış mevsimi de yaklaşıyorken bir taraftan soğuktan korunurken bir taraftan da şık olmak nasıl sağlanabilir?

Kışlık kıyafet denildiğinde akla ilk gelen şey kat kat giyilen kazaklar, sweatshirtler, kalın pantolonlar ve tabi ki kabanlardır. Özensizce seçilen kıyafetler olarak düşünülse de kışın muhteşem kombinler oluşturulabilir.

Etek Gömlek Kombini

Bu kış en çok göze çarpan parçalardan biri şüphesiz deri eteklerdir. Özellikle taba renkli deri etekleri çok sık görmekteyiz. Bu etekler farklı renklerdeki bol trikolarla kombinlenebileceği gibi gömleklerle de tamamlanabilir. Kalın pamuklu veya ince çoraplarla tamamlamak sizin zevkinize kalmış…

Mom Jean Kombini

Bir diğer parça ise yüksek bel mom jeanler… Mom jeanler yazın olduğu gibi kışın da tercih edilen parçalardan olacak. Yalnızca Jean kumaş değil fitilli kadife kumaşlarla da mom kesim pantolonlar öne çıkıyor. Özellikle kumaş pantolonun rahatlığının keşfedildiği bu günlerde ekose desenli pantolonlar da mom jeanlerin yanında yer alıyor. Bu pantolonları bu sezon çok moda olan renkli kalın oversize kazaklarla kombinlemek büyük fark yaratacaktır.

Pastel Renkli Kazaklar

Yün kazaklar, inci detaylar yine vazgeçilmezlerden… Farklı bir tarz arayanlara öneri olabilecek yumuşak pastel renklerdeki yünlü kazaklar muhteşem inci kolyelerle tamamlanabilir. Yine harika kışlık eteklerle ve kumaş pantolonlarla muhteşem bir uyum yakalayabilirsiniz.Yün kazakların yanı sıra şönil kazakları hemen hemen her markada görmekteyiz. Bu kazaklar oldukça yumuşak, kullanışlı ve çok kolay kombinlenebiliyor. Ağırlıklı olarak lacivert, eflatun, mor, pembe ve krem renk kullanılmış.

Gömlek Kombini

Gömlekler ise bir kesimin vazgeçilmezidir, özellikle oduncu gömlekler. Kalınlığıyla kolayca ısıtabileceği gibi doğru kombinlendiğinde çok şık sonuçlar elde edilebilir. Jean pantolonların yanı sıra deri pantolon ve eteklerle tamamlanabilir. Postal da oduncu gömleklerin tuzu biberidir. Oduncu gömleğin rahatlığına ek olarak sweatshirtlerle de hem çok rahat hem se şık olunabilir. Çok çeşitli renklerde sweatshirtleri artık herkesin üzerinde görmekteyiz. Zevke göre mom Jean pantolonlarla, eteklerle ve hatta kumaş pantolonlarla cesurca kombinlenebilir.

Triko Elbise Seçimi

Elbiseler… Kadife elbiseler, triko elbiseler… Her iksi de geçen yılın olduğu gibi bu yılın öne çıkan parçalarından. Triko elbiseler rahatlığın ve şıklığın göstergesi aynı zamanda da kurtarıcı bir parça. Hem spor ayakkabıyla hem de farklı botlarla kolayca kombinlenebilir. Kadife elbiseler ise daha romantik parçalardır. Tamamlaması biraz daha zordur fakat doğru kullanıldığında sonuç mükemmeldir.

Yün Kaban Seçimi

Dış giyimde temel parçalar parkalar ve yün kabanlardır. Parkalar soğuk ve yağışlı kış günlerinin vazgeçilmez ısıtıcısıdır ve son birkaç yıldır hep en popüler parça olmayı başarmıştır. Kalın kürk detaylarıyla daha da dikkat çektiğini görmekteyiz. Kabanlar ise tüm zamanların vazgeçilmezidir, her kombine ve resmiyete uygun bir kaban çeşidi vardır. Maskülen kaban kesimleri oldukça yaygın olmakla beraber oversize kabanlar da göz önündedir. Renk olarak siyah gri ve taba renklerine sıkça rastlamaktayız. Bunların yanı sıra suni deri ceket ve kabanları görmekteyiz . Genellikle birer modelde olan bu ceketler her kombine kolayca uyum sağlayabilir.

Aksesuar Seçimi

Ayakkabı , çanta ve aksesuarlar kışlık kombinlerin tamamlayıcısıdır. Ayakkabı olarak çok geniş bir çeşitlilik görmekteyiz. Örneğin uzun süet çizmeler mini elbise ve etekler için çok şık bir tamamlayıcıdır. Topuklu kısa botlar da her türlü kombine uyum sağlayabilecek tür ve çeşitliliğe sahiptir. Bu sezon özellikle parlak kırmızı topuklu botları çokça görmekteyiz. Postallar ise her zaman olduğu gibi herkesin mutlaka sahip olduğu rahat ve kurtarıcı ayakkabılardandır. Kullanışlı olmakla birlikte şık kombinlerin tamamlayıcısı da olabilir. Aksesuar olarak ise kalın yünlü şallar desen ve renkleriyle kışın havanızı değiştirecek bir yapıda. Yine hemen hemen her markada bu şallara rastlamaktayız. Kolyeler ve diğer takılar ise yine yazın olduğu gibi kalın zincirli iri parçalar. Altın halka küpeler de bununla birlikte ön plana çıkmakta. Çantalardan ön plana çıkanlar ise genellikle deri sırt çantaları ve deri ,zincir detaylı çantalar. Bu çantalar her kombin ve renge uygun olarak çeşitlilik göstermekte olup çokça tercih edilmekte.

Her kış olduğu gibi bu kış da bu önerilerle şıklığı yakalamak çok kolay. Kendinize yakıştırdığınız ve en beğendiğiniz parçaları seçmek tabi ki sizin elinizde.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net