Bilgii.net

En Renkli Çocuk Halısı Modelleri

28.11.2018
En Renkli Çocuk Halısı Modelleri

Halı alışverişi ve seçimi çok eğlencelidir. Özellikle çocuklarınızın odaları için halı seçiyorsanız, bir mağazaya girdiğinizde akşama kadar çıkamazsınız. Birçok farklı halı modelleri bulunmaktadır. Bunlardan birkaç tanesinden burada bahsedeceğiz. Özellikle en renkli çocuk halısı modelleri üzerinde duracağız.

Patchwork Çocuk Halı Modelleri

 

Patchwork birçok kumaşın birbirine yamalanarak birleştirildiği bir el sanatıdır. Bu tekniği kullanarak birçok çocuk halısı tasarlanmaktadır. Patchwork çocuk halı modelleri sadece çocuk odalarında değil, birçok farklı alanlarda kullanabilirsiniz. Renkleri sevenleri için de gayet ideal bir halı modeli olabilir.

Halılarla Sayıları ve Alfabeyi Öğrenelim

 

Bazı mobilyalar veya ev tekstillerinde ve özellikle çocuklara yönelik yapılan eşyalarda en güzel olan tarafı ise, çocuklara sayıları, alfabeyi, hayvanları, aile bireylerini ve birçok farklı konuları öğretebiliyor. Halılarla sayıları ve alfabeyi öğrenelim. Sayı ve alfabe baskılı halılar bulunmaktadır. Bu tür halılar sayesinde çocuk hem sayı ve alfabeleri öğreniyor, hem halıda oturuyor, hem de halının üzerinde oyununu oynayabiliyor.

Halılarla Oyun Oynayalım

 

Bazı halıları sadece halı olarak değil, çocuklarla oyun oynamak için bile kullanabilirsiniz. Halılar öyle bir şekilde tasarlanmıştır ki örneğin bilgisayarda veya telefonunuzda oynadığınız yılan oyunlarını veya merdivenlerden inmeli ve çıkmalı veya asansör oyunları gibi oyunları halının üzerinde oynayabilirsiniz. Halılarla oyun oynayalım. Bu şekilde ekstra bir oyuncağa da ihtiyacınız olmayacak.

Halının Üzerindeki Prensesler

 

Kız çocuklarının en çok sevdiği çizgi film karakterleri hiç şüphesiz prensesler olmaktadır. Pamuk Prenses’ten tutun ki Uyuyan Güzel, Deniz Kızı ve daha birçok prenses karakterleri bulunmaktadır. Bütün prenses karakterlerinin bulunduğu halılarda bulunmaktadır. Halının üzerindeki prensesler sayesinde kızınız kendisini odanın prensesi gibi hissedecek.

Rengârenk Halılar

 

Hiçbir şey düşünemiyorsanız bile mutlaka rengârenk halılar bulabilirsiniz. Bu tür halılar sayesinde odanızın duvarlarında ve mobilyalarında tek ve açık renk kullandıysanız, halı sayesinde odayı daha renkli bir hale getirebilirsiniz. Odayı her renk ile doldurmanıza gerek yok, fakat halı veya perde gibi tekstillerle odanıza her zaman renk katabilirsiniz.

Geometrik Şekilli Halılar

 

Biraz sade ama yine de çocuğumun odası renkli olsun derseniz, geometrik şekilli halılar ile çocuğunuzun odasını tamamlayabilirsiniz. Halının üzerinde farklı renklerde geometrik şekillerin olduğu bir halı tasarımı olacaktır. Hem çocuklara şekilleri öğretebilirsiniz, hem de odasını renklendirecek bir eşya olacaktır.

Hareketli Halılar

 

Daha da renkli ve hareketli halılar isterseniz, çocuğunuzun odasının tabanını komple halı ile kaplayabilirsiniz, fakat öyle halı tasarımları var ki, hareketli halılar olarak ta bulabilirsiniz, halıyı yere serdikten sonra, duvara halının devamını çizmeniz gerekiyor ve halıdan sonra duvarda resmi devam ediyor.

Halıda Hikâye Oku

 

Günümüzde gerçekten çok farklı halı tasarımları bulunuyor. Özellikle çocuklar için çok farklı halılar tasarlanmaktadır. Bunlardan bir tanesi de halılarda hikâye okuyabilecekleri halılardır. Halının üzerine çocukların bildikleri hikâyeler farklı şekillerde basılır. Bu şekilde çocuklar halıyı hem oturmak için, hem oyun oynamak için hem de hikâye okumak için kullanabilecektir.

Ekstra bir kitap almanıza gerek kalmıyor. Çocuğunuz bir süre büyüyene kadar halıdaki hikâyeyi okuyabilirsiniz. Hatta uyuyacağı zaman için çok güzel bir fikir olacaktır. Buradaki halıların dışında da daha birçok farklı halı modelleri bulunmaktadır. Çocuğunuz ile beraber bir halı mağazasına gidin ve halı modellerine bakın. Mutlaka çocuğunuzun beğendiği birden fazla değil, 10’dan fazla halı modeli olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net