Bilgii.net

En Popüler Mavi Banyo Dekorasyonu Örnekleri

29.11.2018
En Popüler Mavi Banyo Dekorasyonu Örnekleri

Günümüzde ev dekorasyonu ev sahipleri için çok önemli bir konudur. Özellikle hanımlar evlerinin dekorasyonuyla yoğun bir şekilde ilgilenmektedir. Ev dekorasyonu evin her bir parçasını ilgilendiren bir konudur. Sadece oturma odası yatak odası gibi parçalar değil mutfak banyo dekorasyonu da çok önem verilen bir konudur.

Bu yazımızda sizlere banyo dekorasyonuyla ilgili bilgiler hazırladık. Özellikle mavi banyo dekorasyonu ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz.

Banyo Dekorasyonunda Tercih Edilmemesi Gereken Renkler

Öncelikle banyo dekorasyonunda hangi renkler tercih edilmemeli onlardan bahsedelim. Banyolar penceresiz ve diğer odalara göre görece daha küçük yerlerdir. Bu bilgiler ışığında penceresiz olmasından dolayı daha az ışık alan banyoya koyu renk fayans tercih etmek büyük bir hata olacaktır. Siyah ve lacivert gibi koyu renkler banyo için en tercih edilmemesi gereken renklerdir. Bu renkler banyonuzu olduğundan daha ışıksız ve kasvetli gösterecektir.

Banyo Dekorasyonunda Hangi Renkler Tercih Edilmelidir?

Şimdi hangi renkleri tercih etmeliyiz ona gelelim. Daha öncede yazdığımız gibi penceresi küçük ve ışığı az olan banyomuzu daha aydınlık göstermek için açık renk tonlarını kullanmalıyız. Açık tonlar banyonuzu daha aydınlık ve ferah gösterecektir.

Banyo Dekorasyonunda Neden Mavi Rengi Tercih Etmeliyiz?

Banyo dekorasyonunda banyomuzu daha aydınlık ve ferah göstermek için açık renk tonlarını tercih etmek gerektiğini söylemiştik. Mavi de bu açık renklerden biridir.

Ayrıca mavi, suyu temsil eder. Bu da banyoya en uygun renk olmasını sağlamıştır. Banyoda mavinin her tonu kullanılabilir. Mavi renk banyo dekorasyonunun her parçasında kullanılabilir. Örneğin fayanslar mavi seçilebileceği gibi, dolaplar, fırçalar ya da banyoda kullanacağınız herhangi bir parça da mavi seçilebilir. Bu kullanıcının tercihine bağlıdır.

Mavi Fayans ve Farklı Renkli Duvarlar

Fayansları mavi seçilmiş bir banyoda diğer parçalar farklı renk seçilerek kombin yapılabilir. Ama burada kullanıcıların tercih ettikleri rengi uygun seçmesi gerekmektedir. Seçtikleri rengin mavi renge uyumlu olması gerekir. Böylece banyolarında şıklığı yakalayabilirler. Biz yine de maviyle kombi yapılabilecek renkleri sizlere verelim. Banyo da maviyle en çok uyum gösteren renkler turuncu, beyaz, sarı ve yeşil olacaktır. Örneğin banyo fayanslarını mavi seçen kullanıcı banyo fırçasını turuncu seçebilir ya da banyo dolabını beyaz seçebilir.

Sadece Mavi Kombin Banyo Dekorasyonu

Ayrıca riske girmek istemeyen kullanıcılar sadece mavi- beyaz kombini yaparak muhteşem şıklığa ulaşabilir, banyolarında sakinleştirici bir atmosfer elde edebilirler.

İnsanlar günün yorgunluk ve stresinden banyoda arınmaya çalışırlar. Mavinin tonlarıyla bezenmiş bir banyo stresten arınmayı kolaylaştırır. Renklerin insan psikolojisi üzerinde güçlü etkileri vardır. Dekorasyonda bu renklerin pozitif etkilerini kullanmalıyız. Mavi ve beyazın huzur veren hissiyatını banyomuzu bu tonlar üzerinde tasarlayarak elde edebiliriz. Doğru renklerde tasarlanmış bir banyo kişide terapi etkisi bırakır.

Mavinin bütün tonlarını banyomuzda kullanabiliriz. Tek bir ton yerine mavini birçok tonunu kullanmak daha akıllıca olacaktır. Banyonun daha ferah ve aydınlık görünmesini sağlar.

Küçük Banyolu Kullanıcılar Ne Yapmalı?

Küçük banyolu kullanıcıların yapması gereken banyolarını daha geniş gösteren renkler ve aksesuarlar kullanmak olacaktır. Mavi renk kullanmak banyolarını olduğundan daha geniş gösterecektir. Ayrıca mavinin açık ve koyu tonlarını kullanarak istedikleri noktalara derinlik kazandırabilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net