Bilgii.net

En Pahalı Saat Markaları

19.02.2019
En Pahalı Saat Markaları

Saat bazıları için sadece bir aksesuarken bazıları içinse gerçek bir tutku. Sadece bir saat kullanan kişilerin yanında saat koleksiyonu yapan ve her kıyafet için ayrı saat kullanan insanlar da yok değil. Saat denilince elbette akla işin maliyeti de girmekte. En pahalı saat markaları yılın belirli dönemlerinde insanların gözünü alan ve fiyatıyla el yakan saatlerini tanıtıyorlar.

İsviçre ürettiği saatlerle bilinen bir ülke. İsviçre’de pek çok saat ustası bulunmakta. Dolayısıyla bu ustaların ürettikleri el yapımı saatler de oldukça pahalı fiyatlara satılmakta. Elbette İsviçre dışında üretilen saatler de mevcut. En pahalı saat markaları arasında diğerlerinden öne çıkanlar arasında A. Lange & Söhne, Seiko ve Bremont gibi markalar var. Her yıl düzenlenen SIHH fuarında dünyanın önde gelen saat üreticileri ilk defa saatlerini bu fuarda insanların beğenisine sunmaktalar.

A. Lange & Söhne

Almanya’nın en önemli saat üreticilerinden bir tanesi olan A. Lange & Söhne tam 1845 yılından beri aralıksız saat üreten bir firma. Durum böyle olunca firmanın ürettiği saatler de el yakmakta.

Louis Moinet

Pahalı saat markaları arasında bir başkası ise Louis Moinet. İsviçre denilince akla gelen markalardan bir tanesi olan Louis Moinet aynı zamanda ünlü bir ressam ve heykeltıraştır. Bu hünerini saatler üzerinde de göstermeye karar vererek saat üretmeye başlamıştır.

Seiko

Japonya’nın elektronik devi Seiko aynı zamanda en pahalı saat markaları arasında yer alıyor. 1881 yılında kurulan şirket hem kuvars hem de mekanik saatler üreten bir firma. Her yıl sınırlı sayıda saat üreterek saatlerinin değerini daha da arttırıyor.

Blancpain

1735 yılından beri İsviçre’de saat üretimi yapan Blancpain bu kadar eski bir firma olmasına rağmen en yenilikçi tasarımları yapan firmaların başında geliyor. Blancpain saatlerin en büyük özelliği küçük detaylara önem vermesi.

Patek Philippe

Adrien Philippe ve Antoni Patek tarafından 1839 tarihinde kurulan firma İsviçre’nin ve hatta dünyanın en pahalı saat markaları arasında. Saatin en büyük özelliği çok karmaşık bir mekanik sisteme sahip olması.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net