Bilgii.net

En Pahalı Araba Markaları

17.02.2019
En Pahalı Araba Markaları

En pahalı araba markaları denildiğinde insanın aklına belli başlı otomotiv devi şirketler geliyor. Bu şirketler aslında uzaktan pek anlaşılmasa da pahalı bir araç üretme konusunda birbirleriyle yarışıyorlar. Ancak olayın bize gösterilen tarafı ise aynı firmaların sağlam araç üretmek için yaptıkları çalışmalar. Pahalı arabalar spor araba olabildikleri gibi kişiye özel üretilen arabalar da olabiliyor.

Kişiye Özel Araçlar

Pek çok otomobil firması kişinin istekleri doğrultusunda kişiye özel araçlar üretebiliyor. Aston Martin, Mercedes ve Ferrari gibi büyük markalar aldıkları araç siparişinden sonra kişinin isteği doğrultusunda aracın yapımına geçiyorlar. Ancak bundan şu anlaşılması. Bu firmalar sıfırdan bir tasarım ortaya koymuyorlar. Kendilerinin önceden belirledikleri ve araç alacaklara sundukları seçenekleri bu araçlar üzerinde uyguluyorlar. Mesela kişi deri koltuklu, tavanı beyaz halı, direksiyonu kırmızı deri olan aracı kendisine sunulan katalog içinden seçerek özelleştirebiliyor.

Lister Storm

Bu ismi pek çok otomobil tutkunu duymuştur. Üreticisinin kendi adı olan Lister marka otomobiller yukarıda bahsettiğimiz en pahalı araba markaları arasında kendine yer buluyor. Lister Storm’un en büyük özelliği kişinin sipariş vermesinin hemen ardından aracı üretmesi. Araç Lister Storm tasarımı olmasına rağmen kişinin istekleri doğrultusunda tasarlanıyor. Burada dikkat edilmesi gereken konu ise bu aracın tasarımının da kişiye özel olması. Bir başka deyişle sadece sizin sahip olabileceğiniz bir araç üretiliyor. Spor bir araç olması sebebiyle de oldukça pahalı.

En pahalı araba markaları denince elbette İtalyan, Amerikan ve Alman devlerini unutmamak gerek. Ferrari, Maserati, Bugatti, Lamborghini, İtalya’nın, Mercedes, BMW, Audi Almanya’nın, Chevrolet, Chrysler ve Ford da Amerika’nın pahalı araçlar üreten üreticileri arasında gelmekte. Bu firmalar genellikle pahalı araçlarını konsept araç adı altında dünyanın önemli otomobil fuarlarında sergilemekteler. Zenginlerin de ziyaret ettiği bu fuarlarda çok pahalı araçların kolayca satıldığını görmek de mümkün oluyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net