Bilgii.net

En Modern Salon Koltuk Modelleri

27.11.2018
En Modern Salon Koltuk Modelleri

Dekorasyon dünyasında bazen ‘modern’ nahoş bir kelime olarak tanımlanabiliyor. Modern odaların soğuk ve kişiliksiz olduğuna dair bir inanış var. Fakat modern salonların sıcak, keyifli ve hatta oldukça samimi bir ortamı olabilir. Modern salonlar diğer tarzdaki salonlara göre daha az gösterişlidir ancak bu salonlar şık görünümleriyle herkesi büyüleyebilir.

Modern ve Rahat Salon

Böylesine rahat mobilyaların olduğu tarzda bir salon tercih edebilirsiniz. Minimal ve modern bir yapısı olan bu salonda soğuk veya kişiliksiz bir atmosfer görüldüğü gibi yok. Sıcak renkler ve yumuşak mobilyalarıyla oldukça sıcak bir hava hakim.

Farklı Kombinasyonlarla Eğlenceli Tarz

Modern’in eğlenceli olmadığını kim söylüyor? Bu odanın tasarımı ünlü tasarımcı Michelle Lewis’in ekibine ait. Siz de bu salonu temel alarak kendi salonunuzda soyut sanat, eşsiz sabit aydınlatma ve çeşitli renklerin yer almasını tercih edebilirsiniz. Hem modern hem de oldukça eğlenceli görünüyor.

Modern Birleşme

Modern tasarımla ilgili insanların takdir etmediği bir diğer şey ise diğer stillerle birleşebiliyor olması. Örneğin bu salonun geleneksel mimari bir yapısı var ama mobilyaları oldukça modern. İkisi birlikte bir geçiş tarzını oluşturuyor ve birleşimiyle birçok insanı büyülüyor.

Yoğun Odak Noktası

Salonlarda yer alan şömine daima odak noktası değildir. Peki, neden onu odak noktası yapmayalım? Bu görseldeki modern salonda, odak duvar gördüğünüz gibi çok ışıltılı değil ama salona tümden baktığınızda büyük bir etki bırakıyor. Ayrıca metal pano ve dokuların olması görünümü daha da derin kılıyor. Minimal bir salon ancak sonuçları muazzamdır.

 

Modern Bir Salonda Popüler Bir Renk

Modern salonunuza popüler canlı bir renk katmanız odanıza mükemmel bir heyecan katacaktır. Bu örnekteki salonda sarı sandalyelerin salona hayat ve heyecan kattığını görüyoruz ve odak noktası olan şöminenin rolünü de kapmamışlar. Bu salon modern salonların sıkıcı olduğunu iddia edenleri fikrini kesinlikle değiştirecektir.

 

Modern Salonlarda Dramatik Işık Etkisi

Her salonun özel – boşluğu dolduran ve dikkati çeken özel bir parçası olmalıdır. Bu gördüğünüz örnek modern salonda eşsiz sabit aydınlatması olan lambaderin bu görevi üstlendiğini görüyoruz. Gözleri tamamen üstüne çekiyor güzelliğiyle etrafa uyum sağlıyor.

 

Temiz ve Düzenli

Bu salonda rahatlatıcı olan özel bir şeyin olduğu hemen fark ediliyor. Sade mobilyaları ve gösterişsiz temiz objeleri ile bu salonun ayrı bir havası var. Bu modern salonda temizlik ve düzen teması ön planda olmuş ancak mobilya şekilleri ve yapılarıyla oynanarak salonu sıkıcı ve boğuk göstermemeye çalışılmış. Birden fazla parçaya sahip olan duvar aynası ve heykelimsi ışıklandırma sistemi ise salona bambaşka bir hava katmış.

Modern Salonda Grafik Sanatı

Siyah ve beyazdan oluşan bu birleşim modern tasarımın grafiklerini ön plana çıkarmış. Keskin hatlar ve aerodinamik gölgeler de keskin zıtlıklara uyum sağlamış ve çağdaş bir görüntü ortaya çıkarmış.

Gri Modern Salon

Gri son on yıldır renklerden birisi olmuştur ve modern salonlarla olan güzel uyumu da dikkatlerden kaçmamıştır. Bu salonda özellikle renk gölgeleri, estetik görüntüsüyle adeta konuşuyor ve siyah mobilyalar da sade ve kentsel bir hava katıyor. Modern salon tercihiniz için griyi mutlaka tercih etmelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net