Bilgii.net

En Güzel Dekorasyonlar için Laminat Parke Modelleri

10.10.2018
En Güzel Dekorasyonlar için Laminat Parke Modelleri

Yer döşemeleri evinizin sıcaklığına sıcaklık katan, ışıldamasını sağlayan ve dekorasyon anlamında tam bir bütünlük oluşturan en temel unsurların başında yer alır. Duvar ve yer döşemeleri evler için olmazsa olmaz unsurdur. İkisinin birbiri ile uyum içinde oluşu ile evde tam anlamıyla bir uyum ve bütünlük sağlanmış olunur. Bu nedenle yer döşemesi seçerken kullanacağınız malzemenin özeliklerine hâkim olmalı ve estetik anlamda size hoş gelen bir yer döşemesi malzemesi seçmelisiniz. Bu konuda yer döşemesi ile insanları beğenisini kazan ve ışıltısı ile göz dolduran laminat parke modellerini tercih edebilirsiniz. laminat parke modelleri farklı aşamalardan geçerek farklı renklere kavuşturulur. Renklerin birbirinden farklı oluşu ile her zevke uygun olacak tercihlerin yapılmasını da kolaylaştırmaktadır. Salonunuzun büyüleyici bir mekâna dönüşmesi için laminat parke seçiminde dikkat etmeniz gereken püf noktaları sizler için derledik.

Laminat Parke Seçiminde Püf Noktalar

Laminat parkeler yer döşemesi fiyatları içerisinde en ekonomik olanlardan biridir. Hemen hemen her evde yer döşemesi olarak tercih edilen bu malzeme farklı ahşap tonlarında ve özelikte sizlere sunuluyor. Mobilyalar ile uyumlu bir hale getirilmesi oldukça kolay olan bu parkeler ile evler bütünlük kazanıyor. Tabii ki mobilya modellerine ve renklerin göre tercih edilen laminat parke renkleri bu konuda oldukça önemli bir detay. Kolay bir uygulamaya sahip olan ve uzun yıllar görselliğini korumayı başaran ve evinizin güzelliğine güzellik katan bu ürünleri tercih ederken şu hususlara dikkat etmelisiniz,

  • Eğer eviniz aydınlık bir cepheye bakmıyor ve yalnızca sabah veya akşam güneşini alıyorsa, laminat parke seçiminizi mutlaka açık renkli bir modelden yana yapmalısınız. Beyaz veya açık krem tonlarında yapacağınız laminat parke seçimi ile daha aydınlık bir salona ve eve kavuşabilirsiniz. Unutmayın ki bu detay oldukça önemli.
  • Evinizde yer alan mobilyalar ile uyumlu bir parke rengi için iki alternatifiniz bulunuyor. Mobilyalarınız koyu renk tonlarında ise zemininizi mutlaka açık renk tonlarında seçmeniz gerekiyor. Eğer mobilyalarınız açık tonlarda ise de zemin rengini mutlaka mobilyalarınızdan daha koyu olan tonlardan seçmelisiniz. Bu uyum ile birlikte hem mobilyalarınız kendisini gösterecek hem de zemininiz kendini ön plana çıkartacaktır.
  • Koyu renk laminat parkeler açık renkli parkelere göre her zaman daha kirli duracaktır. Beyaz tozu çok fazla belli etmediğinden dolayı bu parkeler daha temiz dururlar. Sürekli temizlik yapma imkânınız yoksa eğer tercihiniz beyaz ve krem parkelerden yana olmalı.
  • Unutmayın ki beyaz ve krem parkeler asil bir duruşun göstergesi oldukları kadar, koyu tonlarda laminat parkeler de bir o kadar doğal ve natürel görünümün göstergesi olurlar. Bu konuda önceliğiniz hangisi ise seçiminizi buna göre yapabilirsiniz.
  • Duvar renkleri ile zemin renginin uyumu oldukça önemli. Bu konuda dilerseniz uyumdan yana olabilir, dilerseniz de zıtlığı tercih ederek farlı bir dekorasyon modeli yaratabilirsiniz. Bu konuda tercihiniz tamamen size kalmış.
  • Ne olursa olsun evimiz için doğru tercihler yaparak büyüleyici zeminlere sahip olabilirsiniz. Ekonomik anlamda uygun olan ürünler ile dahi iyi bir uyum yakalandığında bu büyüleyici görünüm yakalanmaktadır. Hem görsel hem de ekonomik laminat parkeler için fiyat araştırması yapmakta fayda vardır.

Çini Desenli Parke Modelleri

Gri Parke Modelleri

Ahşap Parke Modelleri

Köyevi Meşe Parke modelleri

İtalyan Cevizi Parke Modelleri

Koyu Çam Parke Modelleri

Kırmızı Parlak Parke Modelleri

Doğal Meşe Parke Modelleri

Tokyo Laminant Parke Modelleri

Marmara Laminant Parke Modelleri

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net