Bilgii.net

Emziren Anne Nasıl Zayıflar? Zayıflamak İçin Uzman Tavsiyeleri

15.10.2018
Emziren Anne Nasıl Zayıflar? Zayıflamak İçin Uzman Tavsiyeleri

Hamilelik dönemi; hem öncesi, hem de sonrasında çok dikkat edilmesi gerekilen bir dönemdir. Bu dönem esnasında kadınların fizyolojisinde ve psikolojisinde kalıcı değişiklikler meydana gelebilir. Hamilelik döneminde kadınların başına gelen ve uzun süreler boyunca canlarını sıkan en önemli konu; kilo alma problemidir. Kilo alan kadınlar, canlarını sıkarak akıllarını bu konuya takarlar ve bu yüzden de birçok farklı çözüme sarılmaya çalışırlar. Burada dikkat edilmesi gerekilen konu ise çözüm aramak için doğru olmayan zayıflama yöntemlerinin uygulanması olacaktır.

Emziren Anne Nasıl Zayıflar?

Emziren annelerin kafasına taktığı en önemli konu, nasıl zayıflamaları gerektiğidir. Bu yüzden birçok farklı çözümü denemişler ve başarısız oldukları süreçler geçirmiştir. Spor yapmaya vakti olmayan kadınların yapması gereken en önemli adım, evde detoks uygulamaktır. Bu sayede vücuttaki zararlı atıkların hepsi serbest kalacak ve vücuttan atılabilecektir. Kan dolaşımının yavaşlaması engellenir ve bu sayede oksijen bütün hücrelere rahatlıkla ulaşmış olur.

Emziren Anneler Zayıflamak İçin Ne Yapmalıdır?

Emziren annelerin zayıflamak için spor yapacak vakitleri yoksa, elbette evde rahatlıkla uygulayabilecekleri bazı teknikler vardır. Bu tekniklerin başında detoks ve kürler gelmektedir. Aşağıda verilen listede bu detoks ve kürlerin en etkili olanlarının tarifleri verilecektir.

  • Anne Sütünü Arttıran Detoks Tarifi: Bir litre suya 1 taze zencefil, 1 kabuk tarçın, yarım elma, 1 çay kaşığı tane biberiye, isteğe göre biraz limon suyu ve 1 çay kaşığı tane kimyon eklenir. Bu suyu ve malzemeler beraber kaynadıktan sonra altı kapatılır. Her gece yatmadan önce bir çay bardağı içilir ve bu sayede birçok etkisi anında tesir etmektedir.
  • Zayıflatan Dereotu Kürü: 1 kase yoğurda eklenecek 2 yemek kaşığı dereotu ve 1 çay kaşığı keten tohumu sayesinde, annelerin zayıflamasına yardımcı olacak bir kür hazırlanmış olacaktır. Aynı zamanda sütün de artmasına yardımcı olan dereotu kürü, akşamüzeri bir tabak şeklinde yenilmelidir.
  • Maden Suyu ile Zayıflamaya Yardımcı Olan Detoks: 1 litre su, taze nane, yarım limon veya portakal, 1 şişe doğal maden suyu ve 1 tatlı kaşığı elma sirkesi; 1 litre suya katılarak karıştırılır. Elde edilen bu karışım 5 saat boyunca beklemeye alınır. Bu sayede gün içerisinde anneler, boş buldukça bu detoks suyunu içebilirler. Fakat bu suyu içtikten sonra olumsuz bir etkisine maruz kalan kadınlar, anında kullanımı bırakarak doktora görünmelidir.

Emziren Anneler İçin Detoksların Faydaları

Emziren annelerin bedenlerinin sağlıklı olması, bebeklerine süt yoluyla geçebilecek hastalıkların engellenmesi açısından çok önemlidir. Bu sayede vücut her zaman temiz tutulmalı ve bebek sağlığı da en güvenli şekilde korunmalıdır. Verilen detoks tarifleri uygulandığında vücuttaki zararlı atıklar ve toksinler atılmış olacaktır. Midede bulunan gaz ve benzeri şişkinlikler sona erecektir. Annenin bağışıklık sistemi güçlenecek ve bu sayede enerji seviyesi oldukça yüksek miktarda artacaktır. Kan dolaşımının hızı artacak ve sindirim sisteminin aksaklıkları düzeltilecektir. Ayrıca detoks sayesinde vücuttan ödem atmak daha da kolay bir hal alacaktır. İnce kırışıklıkları azaltan detoks yöntemleri, aynı zamanda cildin daha parlak, canlı ve gergin bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net