Bilgii.net

Elma Sirkesiyle Zayıflama Yöntemi ve Tarifler

23.11.2018
Elma Sirkesiyle Zayıflama Yöntemi ve Tarifler

Günümüzde elma sirkesi artık kilo vermede de sık sık kullanılıyor. Hemen hemen birçok sağlıksal konuda şifa almak için kullanılan elma sirkesinin birçok rahatsızlığa da faydasının olduğu bilinmektedir. Mısırlılar milattan önce 8000’li yıllarda zayıflamak için elma sirkesini kullanıyorlardı. Aynı zamanda tansiyon, kolesterolü düşürür, kalp ritmlerini düzenler ve kansere iyi gelir. Neredeyse birçok şeyde şifa olarak kullanılan elma sirkesini daha çok yemeklerde tercih ederiz. Şu sıralar ise elma sirkesini kilo verme niyetinde olan insanlar kullanmaktadır. Eğer sürekli olarak elma sirkesini tüketirseniz bu sizin yağlarınızı yakmada en büyük yardımcınız olacaktır. Böylelikle diyet yaparken kullandığınızda kilo verme hızınız yükselecektir. Yapılan araştırmalara göre de yemekten önce ya da sonra yeterli derecede elma sirkesi tüketmenin kan şekerini düzenlediğini gösterdi. Vücudumuzdaki toksinleri atmada yardımcı olur.

Zayıflamaya Olan Etkisi

Günümüzde kilo vermek için kullanılan elma sirkesinin iştahı kestiği ve metabolizmayı ise hızlandırdığı gözlemlenmiştir. Ayrıca vücuttaki ödemleri atmada da faydalı olan elma sirkesi damarları da açar ve lenf sıvısını vücuttan dışarı atar. İçerisinde asidik içeriği bulunur ve bu içerik zayıflamada oldukça yararlıdır. Vücutta yağların yerleşmesini engeller ve sindirim sorunlarını ortadan kaldırır. Bunun için eğer zayıflamayı düşünüyorsanız mutlaka elma sirkesi kürlerini deneyin. Hem kan şekeriniz dengelenecektir hem de vücudunuzdaki toksinlerden ve ödemlerden kurtulacaksınız. İçerisinde oldukça az kalori mevcuttur. 1 tatlı kaşığı elma sirkesinde sadece 1 kalori olduğu bilinmektedir. Bu yüzden salatalarınıza dahi elma sirkesi kullandığınızda faydasını göreceksinizdir.

Elma Sirkesini Zayıflamak İçin Kullanmak

1 bardak suyun içine 1-2 tatlı kaşığı elma sirkesini ilave edin.

Bu kürü eğer yemeklerden yarım saat önce içerseniz kısa süre içerisinde faydasını göreceksiniz.

Elma Sirkesi Kürü

1 çay bardağına elma sirkesi koyun ve dört yemek kaşığı bal ekleyin. Daha sonra bu birleşimi bir litre suyun içerisine ekleyin ve güzelce çalkalayın. Bunu her öğün öncesinde bir çay bardağı kadar içmeye özen gösterin.

Eğer kilo verme hızınızı arttırmak istiyorsanız elma sirkesi kürünü haftada en az üç kez üç öğün boyunca kullanmaya çalışın. Eğer mide sorunlarınız varsa elma sirkesi kürlerini yemeklerden sonra tüketmeye çalışın. Elma sirkesi kürünün yanında egzersiz ve spor yaparsanız daha hızlı kilo kaybedebilirsiniz. Bunların yanında bol bol su içmeyi de ihmal etmemeye çalışın. Çünkü elma sirkesi ve su vücudunuzdaki ödem ve toksinleri atarak bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirecektir ve kilolarınızı kalıcı olarak vereceksiniz.

Elma Sirkesinin Diğer Faydaları

 • Yüksek tansiyonu düşürür.
 • Kolesterolü normal seviyesinde tutar.
 • Kan şekerini dengeler.
 • Banyodan sonra saçlarınızı elma sirkesiyle durulayın, saçlarınızın daha canlı ve gür göründüğünü fark edeceksiniz.
 • Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir soğuk algınlığına, boğaz ağrılarına ve gribe iyi gelir.
 • Bağırsak gazına ve kabıza da etkisi büyüktür.
 • Kalp ve sinirleri güçlendirir.
 • Yaralara sürüldüğünde iyileştirici etkisini göreceksiniz.
 • Mide hararetini önler.
 • Regl ağrıları için iyi bir ilaçtır.
 • İdrar yolu enfeksiyonlarında, uyku bozukluklarında kullanılır.
 • Karaciğer ve böbreklerdeki toksinleri dışarı atar.
 • Safra kesesine iyi gelir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net