Bilgii.net

Elma Maskesi Nasıl Yapılır?

27.11.2018
Elma Maskesi Nasıl Yapılır?

Elma hem vücut sağlığı hem de cilt sağlımız için oldukça yararlı ve etkili bir meyvedir. İçeriğinde bulunan asit ile özellikle cildi ölü hücrelerden arındır ve daha önceden oluşan sivilce lekelerinin görünümünü azaltmaktadır. Elma ile hazırlanacak ayrıca çeşitli maskeler ile de birçok cilt problemine çözüm bulunmaktadır.

Elma Maskesi Nasıl Yapılır?

Elma ile yapılabilecek birçok maske tarifi bulunmaktadır. Bu maskeler, uygulanışı ve faydaları şu şekildedir.

1.Ballı Elma Maskesi

Bu maske ciltte oluşan ve çoğunlukla büyük problem yaratan geniş gözenek görünümünü iyileştirmek amacı ile yapılmaktadır. Bunun için ihtiyacınız olan 1 adet yeşil elma ve 1 yemek kaşığı bal olmaktadır. Çekirdekleri çıkartılan elmayı blender içine atın ve püre haline getirin daha sonra içine balı ekleyin. Hazırladığınız karışımın üzerini streç ile kapatıp buzdolabında 10 dakika kadar bekletin. Daha sonra maskeyi yüzünüze sürün ve 15 dakika bekletin ve ılık su ile durulayın. Alerjiniz olup olmadığını bilmiyor iseniz önce maskeyi elinize uygulan daha sonra yüzünüze uygulayın.

2.Aydınlatıcı Elma Maskesi

Cildiniz daha aydınlık ve temiz görünmesini istiyor iseniz bu maske oldukça etkili olmaktadır. Maske yapılırken ihtiyacınız olan yarım elma, 1 çay kaşığı limon, 1 çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı un olmaktadır. Öncelikle elmayı blendera koyun ve püre kıvamına getirin, daha sonra üzerine limon ve balı ekleyin ve karıştırmaya devam edin. Son olarak un ekleyin ve iyice karıştırın ve yüzünüze sürerek ortalama 15 dakika bekletin. Maskeyi yüzünüzden çıkartırken ılık su kullanın ve son derece nazik bir biçim de kurulama yapın.

3.Kuru Ciltler için Elma Maskesi

Cildi kuru olanlar için de cildin ihtiyacı olan nemi kazandırmak için yapabileceğiniz güzel bir maskedir. Bu maskede oldukça az bir elma kullanılmaktadır. Şöyle ki rendelemiş olduğunuz bir çay kaşığı kadar elma ile çok az bir damla kadar gliserini karıştırın ve güzelce birbirine yedirin. Maskeyi yüzünüze sürün ve iyice emmesi için yüzünüz 20 dakika kadar bekleyin ve cildinizi ılık su ile yıkayarak maskeyi temizleyin.

4.Elma Sulu Doğal Temizleyici

Elmanın içeriğinde bulunan asitler doğal bir siyah nokta temizleyicisi görevi görmektedir. Ayrıca ciltde bulunan yağların neden olan aşırı yağlanmayı da kontrol altına almaktadır. Bunun için yapılması gereken 1 yemek kaşığı kadar elma suyunu aynı miktar da bal ve 2 yemek kaşığı süt ile karıştırın ve elde ettiğiniz karışımı hem boynunuza hem de yüzünüze sürerek masaj yapın. Daha sonra güzelce durulayın ve siyah nokta ve parlamadan bu kadar kolay bir biçimde kurtulun.

5.Yeşil Elma Maskesi

Yeşil elma içeriğinde bulunan vitaminler ile cilde son derece faydalı bir meyvedir. Besler, temizler ve ihtiyacı olan nemi sağlar. Bir tane yeşil elmanın güzelce kabuğunu soyun ve çekirdeklerini çıkararak küçük küçük doğrayın. Daha sonra blender da püre kıvamına getirin ve başka bir kaba alın ve üzerine 1 yemek kaşığı yoğurt ve 2 çay kaşığı bak ekleyin. Hazırladığınız karışımı eliniz ile yüzünüze sürün ve 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile temizleyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net