Bilgii.net

E Vitamininin Cilde Faydası

27.11.2018
E Vitamininin Cilde Faydası

Cildimiz bazı vitaminler söz konusu olduğunda oldukça seçici etkilere sahip olabiliyor. Her vitamin vücudumuzda yeterli miktarda alındığında faydalı etkilere sahip oluyor. Hepsinin faydalı olduğu alanlar ise birbirinden farklılık gösteriyor. E vitamini de cilde iyi gelen vitaminlerin ilk sırasında yer alıyor. Farklı meyve ve sebzelerden elde edilen E vitaminin mucizevi etkilerini okudukça şaşıracak ve uyguladığınız takdirde etkilerini hemen görmeye başlayacaksınız. Şimdi sizler için E vitaminin tüm yararlarını tek bir başlık altında topladık.

Cilt ve Tırnak Bakımında E Vitamini

E vitamini yaşlanmayı geciktirici etkisi, yaraları çabuk iyileştirmesi, ciltteki kırışıkları hafifletmesi, cildin daha parlak ve aydınlık görünmesi gibi birbirinden yararlı etkileri vardır. Tüm bu etkiler doğrultusunda E vitamini içeren çok sayıda maske, kür, krem ve cilt bakımları yapılmaktadır. Özellikle de cilt ve tırnak bakımında en çok kullanılan ürünlerin içerisinde E vitaminini görmek mümkündür. E vitamini gıdalar yolu ile alabilir ya da içerisinde E vitamini bulunan vitamin kapsüllerinden alarak da E vitamini alabilirsiniz. Cildiniz üzerinde E vitaminini kullanmak isterseniz de tek yapmanız gereken eczaneden almış olduğunuz bu E vitamini kırarak cildinize sürmek olacaktır. E vitamini bakımından zengin olan besinle ise özellikle fındık ve bitkisel yağlardır.

Kırışıklıkları Önleyici E Vitamini

E vitamininin en başarılı olduğu alanlardan biri de cilt yüzeyinde kırışıklıklardır. Ciltte yaşlanma belirtilerini azaltır, kırışık oluşumunu yavaşlatır, cilde esnekliğini geri kazandırır. Böylece daha küçük gösteren ve daha parlak olan bir cilde kavuşabilirsiniz. Özellikle de yetersiz beslenme, kötü cilt bakımı ve alkol, sigara kullanımı ile kırışan, yaşlanan cilt için E vitamini oldukça iyi gelecektir. E vitamininin içerisinde yer alan bileşenler kolajen üretimini arttırır ve yaşlılık etkilerini geciktirme üzerinde etkili bir şekilde rol oynar. Kolajen üretimi arttıkça cildin bağ dokusu güçlenecek ve cilt sıkılaşmaya başlayacaktır. Gıdalar yolu ile alınan E vitaminine ek olarak E vitamini içeren özel kremler ile de cildinizi yaşlılık belirtilerine karşı etkili bir şekilde koruyabilirsiniz.

Yatmadan Önce E Vitamini Alın

E vitaminini gündüz alabileceğiniz gibi aynı zamanda gece de alabilirsiniz. Özellikle de gece kendini yenileyen cilt E vitamini ile yapılan bir yenileme işleminde daha genç ve daha parlak olacaktır. Güneşten ve diğer çevresel etmenlere bağlı olarak cilt zaman içerisinde yıprandığından ve eski sağlığına sahip olmadığından dolayı tam olarak bu noktada devreye E vitaminini sokabilirsiniz. E vitamininin içerisinde yer alan güçlü antioksidanlar cildi nemlendirecek ve güçlendirecektir. Günlük bakım için yine E vitamini içeren kozmetik kremleri tercih etmeniz cildin kendini gece yenilemesi konusunda daha yardımcı olacaktır. E vitamini içeren yağlar ve kremler ile kendinize çok ideal bir kür yapabilirsiniz. Fakat burada miktar çok önemlidir. Saf E vitamini yağını her gün cildinizde kullanmayınız. Günlük bakımınız için E vitamini ile zeytinyağını birleştirerek kendinize kür yapabilirsiniz. Özellikle de cildiniz çok kuruduysa ve neme ihtiyacı varsa 2 adet E vitamini kapsülünü kırın, 3-4 yemek kaşığı ile zeytinyağı ile karıştırın ve göz çevreniz hariç yüzünüzün her yerine bu karışımı sürün. Etkisini kısa süre içerisinde gözlerinizle göreceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net