Bilgii.net

Duvar Kağıdında Geleneksel İzler: Osmanlı Desenli Duvar Kağıtları Modelleri

04.10.2018
Duvar Kağıdında Geleneksel İzler: Osmanlı Desenli Duvar Kağıtları Modelleri

Saray tarzı dekorasyonda büyük ve ihtişamlı mobilyalar, altın ve varaklarla süslenmiş aksesuarlar, kollu avizeler, el dokuması halılar öne çıkıyor. Görkemli sanat eserini andıran her bir parça bir arada kullanıldığında ihtişamlı bir görüntü ortaya çıkıyor, rüyaları süslüyor. Bir dekorasyonun en büyük tamamlayıcısı elbette ki duvar kağıtları. Sizler de Osmanlı’nın ihtişamını evlerinizde yaşatmak istiyorsanız Osmanlı tarzı duvar kağıtları tam size göre bir seçim olacaktır.

Yıllardır modası geçmeyen, eskimeyen bir tarz Osmanlı tarzı. Son yıllarda da bu tarzda her ürün çok fazla revaçta. Dekorasyonun önemli bir parçası olan duvar kağıtlarında da bu desenler ve motifler oldukça fazla kullanılmakta, talep görmektedir.

Osmanlı Tarzı Duvar Kağıtları Nerede Kullanılır?

Osmanlı tarzı duvar kağıtları özellikle evlerimizin salonlarında ve oturma odalarında tercih edilmesiyle birlikte son yıllarda banyo ve mutfak dekorasyonlarında da oldukça fazla kullanılmaktadır. Osmanlı tarzı mutfaklar ve banyolarda da oldukça fazla kullanılmasından dolayı artık suya ve neme dayanıklı pek çok modeli görmemiz mümkün.

Osmanlı Tarzı Duvar Kağıtları ve Mobilya Seçimi

Osmanlı tarzı duvar kağıtlarının tamamlayıcıları elbette ki klasik mobilyalar olsa gerek. Evet, her insan altın varaklı büyük ve ihtişamlı mobilyalara sahip olmasa ve hoşlanmasa bile sade ve klasik mobilyaların da tamamlayıcısı oluyor Osmanlı desenli duvar kağıtları.

Osmanlı Desenli Duvar Kağıtları ile Saray Tarzı

Son zamanlarda oldukça trend olan ve kolay kolay da modasının geçmeyeceğini düşündüğümüz bir tarz; saray tarzı. Osmanlı desenlerindeki o motiflerin sanki tılsımlı bir güce sahipmiş gibi bizleri etkilemesi göz ardı edilemeyecek bir husus. Bu tarzı evlerinde yaşatmak isteyenler için ise pek çok modelde, renkte, motifte duvar kağıdına rastlamak ve içlerinden seçim yapmak mümkün hale geliyor. Osmanlının vazgeçilmez desenleri laleler, çiniler ve daha pek çok model…

Kullanım Ömrü ve Uygulama Kolaylığı

Osmanlı desenli duvar kağıtlarını uygulaması oldukça basit olmakla birlikte kendiniz yapabileceğiniz gibi bir profesyonelden de yardım alarak kolayca halledebilirsiniz. Kullanım ömrü ile de oldukça beğeni toplaya Osmanlı desenli duvar kağıtları, bir kez uygulandığında yıllar boyu sorunsuz ve sıkıntısız şekilde kullanım sağlıyor. Kolay kolay hasar almıyor, yırtılmıyor, nemden dolayı kabarma yapmıyor. Öyle ki artık duvar kağıtları banyolarımıza bile girmişken, kullanım ömründen yana aklınızda hiçbir soru işareti kalmasın.

Tarzınıza Uygun Duvar Kağıdını Seçin!

Sizin yaşam alanınızın, sizin zevkinize göre dekore edilmiş olması önemli bir husus. Belki sarayda yaşamıyoruz fakat saray tarzının ihtişamlı görüntüsünü evlerimize kolayca taşımamız mümkün hale geliyor.

Evine geldiğinde herkes kendi zevkine uygun bir oda veya bir salonda oturmak ister. Kendi zevkine uygun bir mutfakta vakit geçirmek ve yemek yapmak ister. Sizde kendi zevkinize uygun duvar kağıdı modelinizi seçerek başlayabilirsiniz işe. Unutmayın! Duvarlar evlerin gizli kahramanlarıdır.

Osmanlı tarzı duvarların vazgeçilmezi elbette ki tablolar ve varaklı aynalar olsa gerek. Muhteşem bir tamamlayıcı olmakla birlikte pastel tonlardaki sade abajurlar da şüphesiz ki duvarlarınız için muhteşem seçimler olacaktır.

Osmanlı tarzı duvar kağıtları ile evleriniz saray ihtişamında …

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net