Bilgii.net

Düşük Gizli Ket Vurma Nedir, Testi Nasıl Yapılır?

10.10.2018
Düşük Gizli Ket Vurma Nedir, Testi Nasıl Yapılır?

Sağlık sektöründeki her yeni gelişme, aslında insan sağlığının daha iyi şekilde anlaşılması için bir ilerleme sağlamıştır. Bu yüzden de birçok farklı konuda insanı daha iyi anlayacak ve anlatacak şekilde gelişmeler meydana gelmiştir. Psikoloji bilimi de, insan davranışlarının daha iyi şekilde anlaşılması için gerekli olan unsurları içerisinde barındırır. Toplumların en büyük yanlışı, psikoloji biliminin yararlarını, dalga geçer bir tavırla yok saymalarıdır. Psikoloji biliminin temel amacı, farklı düşünen ve birbirinden ayrı milyonlarca olasılığın arasından; insan beyninin nasıl çalıştığı ve devamında davranışlara nasıl yön verdiği ile alakalıdır. Özellikle son zamanlarda günümüzde yaygın hale gelmiş bazı konular, psikoloji biliminin ve gerekliliğinin önemini bir kez daha yansıtmaktadır.

Düşük Gizli Ket Vurma

Düşük ket vurma hastalığı, son zamanlarda literatüre özellikle popüler olan Amerikan dizisi Prison Break tarafından girmiştir. Aşırı detaycılık şeklinde gösterilen bu rahatsızlık, aslında psikolojinin temellerine göre bir hastalık değildir. Aksine, birçok farklı özellik gösteren insan beyninin kişiliğe yansımış olan kimlik belirtilerinden bir tanesidir. Beyin, çalışma prensibi olarak dışarıdan gelen bazı uyarıcılara aynı tepkileri göstermez. Bu yüzden de beynin ayrıştırma işlemini gerçekleştirmesi, her durumda farklı bir hal almaktadır. Özellikle beynin ilk ve ikinci görüntü alınması esnasındaki farklar çok değilse, beyin ilk gördüğü resmi olduğu gibi kabul edecektir. Böylece beyindeki veri trafiği kesinlikle daha az şekilde yapılacaktır. Düşük gizli ket vurma durumunda, beynin çalışma prensibi daha farklı bir hal alacaktır. Bu sayede detayların normal zamana göre daha değişik şekilde değerlendirilmesine başlanacaktır. Aslında bu değerlendirme aşaması, normalden daha ayrıntılı ve özenli bir değerlendirme olacaktır.

Düşük Gizli Ket Vurma Özelliğine Sahip Olan İnsanlar

Düşük gizli ket vurma özelliği, beynin normal rutininden daha farklı şekilde çalışmasına neden olur. Sosyal yaşantıdaki detayların daha dikkatlice inceleneceği bir yaşam tarzı izlenir. Düşük gizli ket durumu insanlar, aslında hayatın hep uç noktalarında yaşarlar. Bazı durumlarda çok zeki olan bu kişilerin, bazı durumlarda ise bu noktanın tam tersinde bulundukları gözlemlenir. Beyin çalışırken muazzam ve çok daha detaylı bir veri trafiğine ev sahipliği yapar. Bu veri trafiğini karşılayabilecek olan kişilerin, IQ seviyesinde gözle görülür bir artış olur. Fakat bu trafiğin karşılanamaması ve en sonunda beynin normalden fazla şekilde yorulmasından dolayı, bu özelliğe sahip kişilerde ciddi mental bozukluklarla karşılaşılabilir. Beyin tüm bu detayları anlamakta zorlanacak ve genel olarak psikolojik bozuklukların başlangıcına sebep olunacaktır. Bu yüzden düşük gizli ket vurma özelliğine sahip olan kişilerin, bu konuda uzman olan doktorlardan yardım alması en doğru seçenek olacaktır.

Düşük Gizli Ket Vurma Testi Nasıl Yapılır?

Düşük gizli ket vurma özelliğine sahip olan insanlara uygulanan testlerin, aslında beyinlerinin bu duruma verdiği tepkiyi ölçmeleriyle alakalı olduğunu bilmek gerekir. Bu yüzden öncelikle kişilere basit IQ testleri uygulanır. Aynı zamanda beynin tepkilerini ve reaksiyonlarını tam olarak ölçmek için, ortama düzensiz müzikler ve anlamsız gürültüler verilir. Bu sayede verilen tepkilerin değerlendirilmesine başlanır. Beynin verdiği reaksiyonlara göre de, testlerin sonucu analiz edilmeye başlanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net