Bilgii.net

Dubleks Daire Modern Proje Örnekleri

21.11.2018
Dubleks Daire Modern Proje Örnekleri

Kim şöyle ferah, lüks ve büyük bir villada yaşamak istemez ki? Dubleks daire sahibi olmak yalnızca hayal kurmakla bitmeyen bir süreç tabii ki de. Bu dubleks dairelerin plan ve projelerine artı olarak çevre düzenlemesi gibi pek çok ek işlemleri de bulunmaktadır. Eğer ki bu hayalinizi gerçekleştirebiliyorsanız ve arsanıza dubleks ev yaptırma planı içerisindeyseniz, ilk yapmanız gereken şey maliyetin ne kadar olacağını hesaplamaktır. Eğer yaşadığınız şehirde veya kuytu köşede belki değerlenir diye sahibi olduğunuz ve bekleme altına aldığınız arsanız varsa, buna dahil olarak bir de dubleks ev hayaliniz varsa masraflarınız arsa yönünden büyük ölçüde düşebilmektedir. Eğer maliyet hesaplaması yaptığınızda ve dubleks evinizi kondurabileceğiniz arsa yönünden imkânlarınız yetiyorsa, vakit kaybetmemeniz gerekmektedir.

Doğru Mimari Dokunuşlar

Sahip olduğumuz yeni nesil ev haliyle yüksek kalite, iyi izolasyon, rahat oturma yerleri oluşturarak daha güzel yaşam alanları oluşturulabilmektedir. Dubleks ev planları daha çok düzenli haliyle son haline getirerek estetik modeller, klasikle yeni halini ilgilendiren birleşmeler maksimum durumlarda konfor sunacak ev halleri ortaya çıkmaktadır. Dubleks ev yaptırırken ilk olarak mutlaka dubleks ev planlarına göz atmalısınız. Yanlış bir plan seçiminde geri dönüş imkânı olmayan hata yaparsınız.

Dubleks Daire Projeleri

Geniş aileler için daha rahat bir yaşam standardı sağlamak için dubleks ev ve daireler tercih edilebilmektedir. Farklı tasarım ve dekorasyon seçeneğiyle dubleks daire projeleri, evin metrekaresine göre 2+1 den başlayarak 6 veya 7+1 seçeneklerine varan farklı oda tercihleri sunulmaktadır. İki katlı olarak bilinen dubleks daireler, yaşam hayatında rahatından vazgeçmeyip aynı zamanda apartman hayatından da kopmak istemeyen kişiler için adeta bir kurtarıcı niteliğindedir. Apartman dairesinde yaşayan her aile için vazgeçilmez olan evler, ailelerin rahatı da göz önünde bulundurularak, üst katta küçük oda ve salon, teras yer alırken alt katta mutfak, salon ve yatak odası şeklinde tasarlanabilmektedir. Gelişmekte olan mimari imkanlar, 2017 yılı itibariyle prefabrike evler aracılığıyla dubleks ev hayaline kavuşmayı çok daha basit bir hale getirmiş durumdadır. Kullanılmakta olan malzeme ve işçilik türüne göre değişmekte olan fiyatlarla, istenen türde prefabrike ev sahibi olabilmek mümkündür.

Dubleks Daire Maliyeti

Dubleks evler, tek katlı bir eve oranla daha maliyetli olsa da bulunduğu konuma ve alan genişliğine bağlı olarak gayet karlı olabilirler. Bekar ya da çocuksuz yaşayan insanlar için tek kat daire yeterliyken, çocuklu kalabalık aileler için dubleks ev daha avantajlıdır. Ancak bu avantajlı evlere sahip olmak için ne kadar bir maliyet ödememiz gerekmektedir? Dubleks bir ev inşası yapma arzusunda bulunan kişiler, ilk olarak Maliye Bakanlığı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından belirlenen metrekare maliyet bedellerine bakmalıdır. Bir evin inşaat maliyet bedeli, binanın dıştan dışa yüz ölçümü ile metrekare normal inşaat maliyet bedelinin çarpılması halinde bulunuyor. Dubleks ev maliyeti de dubleksin toplam büyüklüğü ile hesaplanıyor. Genellikle dubleks bir ev düşünenler için 1. Sınıf inşaat uygulamasına imar yapılmaktadır. Binada kalorifer, klima ve asansör tesisatı varsa bu bedellere kalorifer veya klima için yüzde 8, asansör için yüzde 6 oranında ilave yapılmaktadır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net