Bilgii.net

Drape Perde Modelleri

03.10.2018
Drape Perde Modelleri

Dekorasyon; uzun vadeli planlama isteyen, fakat oldukça zevkli bir uğraştır. İçerisinde bulunan teknik bilgilerin doğru kullanılması sayesinde farklılık yaratılabilir ve ev kullanıcısına göre kişiselleştirilmiş olur. Doğru şekilde yapılan tercihlerle, eve daha estetik bir görüntü kazandırılabilir. Tercihlerin doğru olması öncelikle renk ve tarz uyumundan başlar. Kullanılan unsurlar, birbirinden bağımsız şekilde oluşturulduysa; başarılı bir tercihten bahsedilemez. Fakat; bu konuda renk ve tarz uyumu yakalandığı takdirde, çok başarılı bir dekorasyon sonucuna ulaşılmış olunur. Bu uyumun sağlanmasındaki en büyük etkenlerden bir tanesi de perdelerden geçmektedir. Perde modelleri, çok dikkate alınmasa da evin tasarımı ile alakalı büyük yanlışlara sebep olabilir. Uygulanan kumaş, üzerindeki desen ve renkler; tasarımın geri kalanıyla uyumlu değilse, maalesef ortaya çirkin bir görüntü çıkacaktır.

Drape Perde Nedir?

Dekoratif anlamda en uygun kullanımlardan birine sahip olan Drape perde, büyük ve ferah mekanlarda kullanılarak, bu mekanların olduğundan daha da kaliteli bir görüntüye sahip olmasını sağlar. Klasik yapısıyla şık bir görüntü sunan Drape perde modelleri, diğer dekorasyon nesneleriyle uyumlu olmak zorundadır. Bu uyum yakalandığı zaman, ortaya harika bir tasarım çıkmış olacaktır. Drape perde modellerinde; kadife, keten, şönil ve ipek kumaşlar kullanılmaktadır. Bu sayede Drape perde kullanımı için çok geniş bir tercih yelpazesi, dekorasyon yapacak olanları beklemektedir. Drape perde modellerinde önemli olan; bir yandan doğru bir tarz yakalamak olduğu kadar, ilerleyen zamanlarda bu tarzın temizliğinin ve dezenfektesinin de aynı ciddiyette sağlanması olacaktır.

Drape Perde Modellerinin Kullanım Alanları

Kullanım özelliği olarak büyük mekanlar tarafından tercih edilen Drape perde modelleri, öncelikle evlerin salonu büyük olduğu takdirde kullanılır. Bu yüzden ilk kriter, evin salonunun büyük olması sayılacaktır. Tabi ki geniş bir mekan kavramı; içerisine tiyatro sahnelerini, büyük otel lobilerini ve konferans salonlarını da almaktadır. Drape perde, böyle genişi alanlarda da kullanılarak; daha güzel bir görüntü verecektir. Bu sayede salonlarda kullanılan diğer unsurlarla harika bir uyum sağlanır.

Drape Perde Modelleri

Kumaş çeşitlerinin oldukça fazla şekilde kullanıldığı Drape perde modelleri, içerisinde en çok keten ve kadife kumaşlara yer vermektedir. Doğru seçilen kumaş sayesinde, evin dekorasyon zevkine uygun bir yaklaşım yakalanabilir. Renk olarak ise ahşap renkler tercih edilmektedir. Bu sayede, diğer eşyaların renkleri için geniş bir kullanım alanı sağlanmaktadır. Duvar renginin de uyumlu bir şekilde seçilmesiyle, tahmin edilemeyecek güzellikte bir bütünlük ortaya çıkacaktır. En çok kullanılan Drape perde modelleri ise tül perde ve fön perde olarak karşımıza çıkar.

Drape Perde Modellerinin Temizlik ve Bakım Önerileri

Drape perde modellerinde en çok kullanılan kumaşlar; keten ve kadife cinsli olanlarıdır. Bu kadar hassas malzemelerin temizliği ve bakımı da oldukça dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Perde kornişte iken; nemli bir bezle beraber silinebilir. Drape perde modelleri yıkanmak istendiğinde ise dereceyi geçmeyecek, ılık bir suda işlem görmelidir. Yerinden çıkartılması ve montajı kolay olduğu için de ütü durumu kolay bir hal almaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise ütü yaparken perdenin üzerine ince bir bez konulmasıdır. Böylelikle Drape perde modelinde bir bozulma ve yıpranma görülmeyecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net