Bilgilerden anında haberdar olmak için Takip edin!

Dot Coin Geleceği (Polkadot) 2023

Dot Coin Geleceği (Polkadot) 2023, Polkadot yani diğer adıyla Dot Coin kripto para projesi, blockchain teknolojisinin aksine çok zincirli bir kripto para blok zinciri.dir Proje son yıllarda yatırımcı ve analistler tarafından oldukça fazla ilgi gördü ve sert yükseliş hareketleri kazandı. Polkadot ağının yerel kripto parası olan DOT Coin geleceği ile çığır açacağa benziyor. Ölçme ve güvenlik gibi şu anki blockchain teknolojisinin sınırlamalarını kaldırmaya çalışan bu proje teknolojiyi kullanarak bir çok sınırlamayı kaldırıyor.

Polkadot projesi 2016 yılında ilk defa duyuruldu ve hayata geçirilmesi birkaç yıl aldı. DOT coin Coinbase’de listelendiği Haziran 2021’de ilk defa piyasaya çıktı.

Polkadot projesi blockchain teknolojisine yenilikçi bir bakış açısı getiriyor. Genel olarak, blok zincirlerin benzersiz özellikleri merkeziyetsiz olması, hız ve güvenliktir. Çoğu blok zinciri projesi, bu özelliklerden hepsini aynı anda sunmaya çalışsa da bazı sınırlamalardan kurtulamıyorlar.

Dot Coin Geleceği ve Fiyat Tahminleri

Örneğin Ethereum blok zincirini örnek vermek gerekirse, merkezi olmayan uygulamalar içinde en popüler platformdur. Böyle olmasına rağmen bu teknolojiyi kullanmak oldukça pahalı ve ölçme sorunları yaşanıyor. Buna karşılık olarak EOS, merkezi olma pahasına hızlı ve sıfır ücretli işlemlere olanak tanıyor.

Tüm bu ağların arsındaki iletişim ise ya hiç yoktur ya da çok sınırlıdır. Örneğin farklı bankalar arasında para transferi yaparken bazı sorunların çıkması gibi tüm bu blockchain teknolojileri arasında da böyle sorunlar olmaktadır.

Diğer bir bakış açısıyla e-mail hesaplarını düşünün. Yahoo’da olan bir hesaptan bir Gmail hesabına e-posta gönderirken hiç bir sorun yaşamayız. Şu anda blok zinciri teknolojisindeki bu esnek çalışamama sorunu giderilmiş değil. Dot Coin ise geleceği ile birlikte bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Dot Coin Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Polkadot projesinin mimarisi oldukça karmaşık bir yapıdadır. Dot coin projesinin en önemli özelliği, sağladığı ağın çok zincirli olması ve birçok blok zincirini birleştirmesidir. Bu, sistemin çok sayıda işlemi aynı anda işlemesine izin vererek, işlemleri çok esnek ve kullanışlı hale getirir. Ayrıca, çeşitli blok zincirlerini ana Polkadot blok zinciri ile birleştirmek için geliştirilmiş özel bir teknoloji aracılığıyla herhangi bir blok zinciri bu ekosisteme bağlanabilir.

Sistemde önemli değişiklikler yapılması veya bir hatanın giderilmesi gerekiyorsa, diğer kripto para birimlerinde olduğu gibi karmaşık işlemlere gerek yoktur. Aynı zamanda, çeşitli işlevlere sahip bir katılımcı ağı sayesinde sistem yüksek bir güvenlik düzeyine sahiptir.

Dot Coin Projesi nedir sorusunu kısaca şöyle özetleyebiliriz:

  • Bir tür ana zincir vardır. Bu mevcut tüm blok zincirleri arasında fikir birliği ve birlikte çalışabilirlik sağlayan tüm sistem için bir tür ‘kalp’ görevi görür.
  • Parachain zincirleri, sisteme bağlı ve otonom olarak çalışan blok zincirlerdir. Kendi kriptoları ve işlevleri vardır. Dot coin geleceği bu parachainler sayesinde parlaktır.
  • Parathread’ler, parachainlere benzeyen ancak daha uygun maliyetli blok zincirlerdir. Ödemelerin kullandıkça öde esasına göre yapılmasına izin verirler. Sürekli olarak ağa bağlanma ihtiyacı yoksa bu tür blok zincirleri kullanmak pratiktir.
  • Köprüler, parachainlerin ve parathreads’lerin Ethereum gibi harici blok zincirlerine bağlanmasına izin veren teknolojik çözümlerdir.

Dot Coin (Polkadot) Fiyat Analizi

DOT Coin Fiyatı $19.58 (09.04.2022)
Piyasa değeri $19,335,052,425
Dolaşımdaki Arz 987,579,314
Toplam arz 1,103,303,471
Günlük işlem hacmi $533,905,306
tüm zamanların en yüksek seviyesi $55.00
Tüm zamanların en düşük seviyesi $10.42
İnternet sitesi https://polkadot.network/

Piyasaya çıktığı sıralarada DOT coin fiyatı yaklaşık 30 dolar seviyelerindeydi. Ağustos 2020’de ismi değiştikten sonra fiyat beklendiği gibi sert bir hareketle düştü. Bu olaydan kısa bir süre sonra polkadot, büyük kripto borsalarında listelendi ve yükselmeye başladı.

DOT coin geleceği için emin bir adım atarak Ağustos 2020’de kripto para borsalarında listelendi ve bu tarihten önce bir işlem görmedi.

2021’deki çoğu kripto para birimi gibi, Dot Coin de beş ay süren bir yükseliş trendi ile başladı. Aynı yıl içinde %70’in üzerinde sert bir düşüş yaşamadan önce, 49.78 $ ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Mayıs’tan Haziran’a kadar süren bir miktar yatay seyirden sonra, Polkadot nihayet toparlanmaya başladı ve Kasım ayına kadar tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 55 dolara ulaştı.

Dot Coin Teknik Analiz ve Fiyat Geleceği

DOT Coin, Kasım 2021’de zirvesini yaptığından beri bir daha asla bu zirveye çıkamadı. Düşüşlerden sonra nihayet 26.68 dolar civarında bir destek buldu ve bir süre orada durakladı. Ancak satış baskısı Polkadot’u 14.21 seviyesine kadar düşürdü. 26.68 dolar ve 14.21 dolar arasında yatay bir fiyat hareketi sergileyerek, azalan bir kanal oluşturdu ve fiyat şu anda yukarı doğru çıkmak istiyor. Kanal direnci devam ederse, DOT coin 14.21 doları aşağı kırılabilir. Bir sonraki destek bölgesi, yılın en düşük seviyesi olan 11.00 dolar civarında. Aksi durumda fiyatın 26.68 dolara ve ardından 38.56 dolara kadar gelmesi kanalın üzerinde bir kırılma için yeterli olabilir.

Polkadot (Dot Coin) Geleceği ve Fiyat Tahminleri

Aşağıda sizin için ünlü kripto para birimi uzmanları tarafından yapılan DOT Coin fiyat tahminlerini derledik. Aşağıdaki yazılanlar tamamen uzman kripto para analistlerinden ve şirketlerinden alıntı yapılmış olup asla yatırım tavsiyesi içermemektedir.

TradingBeasts’in 2022, 2023, 2025, 2030 için DOT Coin Geleceği Tahmini

TradingBeast’in tahminine göre, Polkadot’un fiyatı önümüzdeki aylarda 16 ila 24 dolar arasında bir kanalda olacak. DOT coin fiyatının daha da düşebileceğini tahmin ettikleri için, 2023 için fiyat tahminlerinde de çok iyimser bir havada değiller. Uzun vadede genel olarak olumsuz bakıyorlar.

WalletInvestor’ın 2022, 2023, 2025, 2030 için DOT Coin Fiyat Analizi

WalletInvestor, Trading Beasts’in analizine katılmıyor ve Dot coin fiyatının düşmeyeceğine inanıyor. Tahminlerine göre fiyat 2022 sonunda 30,00 dolar, 2023 sonunda 32,64 dolar ve 2027 yılının sonunda 93,71 dolar olacak.

LongForecast’in 2022, 2023, 2025, 2030 için Polkadot Geleceği Tahmini

LongForecast, DOT Coin için düşüş öngörüyor. Polkadot’un fiyatının yılı 10,77 dolardan kapatacağına, ancak önümüzdeki yıllarda tekrar düşmeden önce biraz daha yükseleceğine inanıyorlar. LongForecast’in hesaplamalarına göre fiyat 2023 sonunda 15.89$ ve 2024 sonunda 19.26$ olacak. Uzun vadeli tahminleri ise 16.18$ civarında olacağına inanıyorlar.

Dot Coin Geleceği (Polkadot) 2023
Dot Coin Geleceği (Polkadot) 2023

DigitalCoinPrice’ın 2022, 2023, 2025, 2030 için DOT Coin Fiyat Tahmini

DigitalCoinPrice, önümüzdeki yıllarda Polkadot’un fiyatında kademeli bir artış olacağını tahmin ediyor. Tahminlerine göre, kripto para bir yılda 30.12$, 2 yılda 33.12$, 3 yılda 41.77$, 5 yılda 52.45 dolar sınırlarına ulaşacak ve 7 sonunda ise 80.83$ civarında sabit bir fiyata ulaşacak.

Dot Coin Gelecek Değer Tahminleri Yorumlaması

Polkadot (Dot Coin), küresel ağın blockchain yapısını değiştirmeyi amaçlayan çok iddialı bir projedir. Birçok uzman, bunun blok zinciri endüstrisini tamamen değiştirebilecek devrim niteliğinde bir çözüm olduğunu düşünüyor. Ayrıca, projenin yatırımcılar için çekiciliğini artıran birçok avantajı vardır:

  • Blockchain endüstrisindeki en ünlü ve etkili kişiliklerden biri tarafından yönetilen deneyimli bir geliştirme ekibi
  • Farklı blok zincirleri arasındaki etkileşimin gerçek dünya problemini çözmeye odaklanma
  • Projenin sonsuz ölçeklenebilme özelliği
  • Sistem değişiklikleri ve güncellemeleri yapmak için çatallara gerek yok
  • Yüksek derecede ademi merkeziyetçilik ve güvenlik
  • Açık kaynaklı yazılım kodlu olması

Aynı zamanda, projenin bir veya iki dezavantajı vardır. İlk dezavantajı, projenin karmaşıklığıdır ve bu, blok zincirlerini projeye bağlamak isteyen geliştiriciler için bir engel olabilir.

Tüm kripto paralar için beklentiler, kripto piyasasının durumuna büyük ölçüde bağlıdır ve bu dot coin geleceği için de geçerlidir. Bu nedenle, kripto piyasası büyümeye devam ederse, Polkadot kripto parasının da yükselmesi muhtemeldir.

Kripto piyasası yeni bir yükseliş trendine girerse, DOT coin fiyatının 70 dolara ulaşması ve muhtemelen tüm zamanların en yüksek seviyesini aşması bekleniyor.

DOT Coin şu anda bir kanal içinde aşağı yönlü şekilde işlem görüyor, ancak son birkaç gün içinde genel piyasa hissiyatı çok hafif bir şekilde yukarıya doğru kaymaya başladı. Bu, önümüzdeki günlerde bir yükselişin başlangıcı olabilir.Bilgii.Net Google News

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.