Bilgii.net

Dolaşmış Saç Hızlı Bir Şekilde Nasıl Açılır?

21.11.2018
Dolaşmış Saç Hızlı Bir Şekilde Nasıl Açılır?

Dolanmış saçlar hemen hemen her uzun saçlı veya kıvırcık saçlı kadının karşılaştığı bir durumdur. Saçların çok yağlanması, kırılması, kuruması gibi durumlardan dolayı kadınların birçoğu özellikle de kıvırcık saçlı kadınlar saçlarının dolaşması gibi problemler ile çok sık karşılaşmaktadırlar. Bu problem sadece kıvırcık veya uzun saçlı kadınların başına değil ayrıca saçlarına özen göstermeyen ve bakım yapmayan kadınların da karşılaştığı bir durumdur. Bunun yanı sıra kullanılan bazı saç ürünleri de saçlarınızın dolaşmasına neden olmaktadır.

Dolaşan Saçların Sorunu

Kadınlar için dolaşan iç içe girmiş saçları açmak bazen imkansız olabilmektedir. Dolaşan saçları açmak için genellikle tarak ile açmaya çalışırız. Eğer dolaşan saçın miktarı çok fazla ise bu durum canınızın çok acımasına neden olabilir. Bu yüzden dolaşan saçların daha kolay açılması için taranma öncesinde kesinlikle işinizi daha kolaylaştırmak için ekstra farklı şeyler yapılmalıdır. Ayrıca, saç dolaşması ince telli saçlara sahip olan kadınlarında karşılaştığı bir durumdur. Saçlarımız fön çekildiğinde, maşa yapıldığında veya düzleştirildiğinde fazla ısıdan dolayı da yıpranabilir. Bu durum en çok ince telli saçlı kadınlarda görülür. Fazla yıpranmadan dolayı saçlar sık sık düğümlenir ve dolaşır. Son olarak, bazı kadınlar kendi saç türleri için doğru şampuanı seçmeyebilirler. Yanlış şampuan seçmelerinden dolayı da kullanılan kimyasal madde saçlarının dolaşmasına sebep olmaktadır. Kısacası, çoğu kadınlarda saç dolaşması birçok nedenlerden dolayı görülmektedir. Fakat dolaşmış saçları açarken daha fazla kırılmalarına neden olabilecek uygulamaları yapmamalıyız. Dolaşmış saçı kolayca açmak için uygulanabilecek yöntemler şu şekildedir.

Saç Bakım Kremi Kullanın

Eğer sık sık dolaşan saçlarınız varsa ve tarakla da bir türlü açamıyorsanız saç bakım kremleri dolaşan saçları açmak için uygulanması gereken ilk yöntemlerden biridir. Bu yüzden her banyodan sonra saçlarınız için saç kremi kullanabilirsiniz. Fakat kremi kullanırken bazı kurallara da dikkat etmelisiniz. Örneğin, saçlarınızı kremlerken direk saçınızın dibine değil de uçlarından dibine doğru kremleyin ve yayıldığına emin olun ve daha sonra saçlarınızı durulayın. Saç kremini eğer direk saçınızın dibine sürerseniz saç kremi saçınızın yağlanmasına neden olabilir. Bunun neden ise saç köklerimizde salgılanan doğal maddeler bulunmaktadır bundan dolayı da köklerimiz diğer bölgelere göre daha fazla nemlidir. Saç kremiyle birleştiği zaman da daha fazla yağlanmasına sebep olmaktadır. Bu yüzden saçlarınıza saç kremi sürerken doğru yöntem ile yapmalısınız.

Spreyler

Saçınızın açılması için yardımcı olabilecek bir diğer yöntem ise saç saçıcı spreylerdir. Saçlarınızı yıkayın ve daha sonra kremleyin ve durulayın. Saçlarınız nemliyken saç spreyini uygulayın ve daha sonra taramaya başlayın. Böylece saçlarınızın daha kolay taranmasını sağlamış olursunuz.

Geniş Tarak Kullanın

Saçlarınız eğer ince telli veya kırılmaya meyilli ise kullanacağınız taraklarda saçlarınız için önemlidir. Bu yüzden anlattığımız tüm bu adımlardan sonra yapmanız gereken saçınızı düzgün bir şekilde taramaktır. Fakat bunu yaparken tarağınızın geniş dişli olması saçlarınızın kolay açılmasında yardımcı olacaktır. Eğer sürekli ve sık dişli taraklar kullanıyorsanız saçlarınızın daha fazla kırılmasına sebep olacaktır. Fakat saçınızı tararken doğru bir yöntemle taramanız gerekir. Saçınızı tararken saç uçlarından başlayıp yavaş yavaş köklerine doğru gitmelisiniz.

Doğal Yöntemler

Yapılan tüm bu uygulamaların dışında dolaşmış saçları açmak için doğal yöntemler de kullanılabilir. Örneğin elma sirkesi, Elma sirkesi dışında badem yağı, hint yağı, susam yağı, jojoba ve argan yağı, buğday yağı ve hindistan cevizi yağı da saçlara bakım yapmak uygulanılabilir. Bu yağlar saçı besleyerek kuruluğu giderir ve nemlendirir. Bu sayede tararken çok daha rahat edebilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net