Bilgii.net

Doğal Saç Uzatma Yöntemleri – Hızlı ve Etkili

16.10.2018
Doğal Saç Uzatma Yöntemleri – Hızlı ve Etkili

Herkesin saçı eşit şekilde uzamayabilir. Kimileri saçlarının çok çabuk uzadığını söylerken kimileri de uzamamasından yakınır. Saçların uzaması genetik faktörlerden de kaynaklanabilir. Ama uyguladığınız yöntemler nedeniyle küsmüş ve uzamasını durdurmuş olma ihtimali de dikkate alınmalıdır. Eğer saçlarınız artık uzamıyor veya yavaş uzuyorsa aşağıdaki önerilerimize göz gezdirebilirsiniz. Size sunduğumuz önerilerden dilediğinizi uygulayabilirsiniz.

Isırgan Otu İle Saçlarınız Kısa Sürede Uzasın

Pek çok kozmetik ürününde ısırgan oto olduğuna dikkat ettiniz mi? Özellikle şampuanlar ve saç bakım ürünlerinde ısırgan otu vurgusu yapılır. Bunun nedeni ısırgan otunun eski dönemlerden beri saçlar için faydalı olduğunun bilinmesidir.

Isırgan otu pek çok bahçede kendiliğinden yetişen bir bitkidir. Dikenli bir yapısı vardır. Kolayca bulabileceğiniz ve uygun fiyatlı bir bitki çeşididir. Çevrenizden bulma ihtimaliniz olabilir veya aktardan satın alabilirsiniz. Isırgan otunu kaynatın ve saçlarınızı bununla yıkayın. Hatta yıkama sonrası durulama suyu olarak da kullanabilirsiniz. 1 saat kadar bekletip duru su ile saçlarınızdan tamamen arındırabilirsiniz. Bu otun saç uzamasını hızlandırdığı yaygın bir kanıdır. Sizler de bitkisel bir yöntemle saç uzatmanın mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

Kına Kullanımı

Kına kullanımı saç bakımı için oldukça önemlidir. Saçlarınızın uzamamasının nedeni kullandığınız kimyasal ürünler olabilir. Boyalar ve benzer ürünler saçlarını yıpratarak uzamaya engel olur. Kına, doğal bir yöntem olup saçları besleyici özelliğe sahiptir. Saç diplerini ve saç tellerini besleyerek dolgun ve ışıltılı bir görünüm sağlar. Aynı zamanda kolay uzamasında etkilidir.

Kına uygulaması yaparken içine acı pul biber koyarsanız saç dipleri açılacak ve nefes alacaktır. Böylece uzaması duran saçlarınızın tekrar hareketlendiğini göreceksiniz.

Tuzun Saçlara Etkisi

Tuz ile saç uzaması arasında ne gibi bir ilişki olabilir ki? İlk bakıldığında ilginç durabilir. Ancak saçların neden uzamadığı bilinirse doğru yöntemlerle bu sorun ortadan kaldırılabilir. Saçlarda uzamanın durmasının en temel nedeni saç diplerinin tıkanmasıdır. Tıkanan deri nefes alamaz ve uzamayı durdurur. Hatta cansız ve güçsüz saçların nedeni de budur. Yıkama sırasında şampuanınıza bir miktar tuz koyarsanız şampuanla birlikte saç derinize masaj yaptığınızda derinizin açıldığını göreceksiniz. Nefes aldığınız hissedeceksiniz. Böylelikle uzama süreci devam edecektir. Tuzun miktarı göz kararı olabilir ama bir kutu şampuana 1 kaşık gelecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı İle Saç Uzatma

Hindistan cevizi yağının saç ve cilt sağlığına faydaları saymakla bitmez. Saçların uzamasında da etkili olan bu ürünü şampuanla birlikte kullanabilirsiniz. Uzun uzun uğraşmayı sevmeyenler için şampuana ekleyerek kullanmak en kolayıdır. Bir kutu şampuana bir miktar Hindistan cevizi yağı koyarsanız her yıkamada çalkayarak kullandığınızda etkisini görebilirsiniz.

Zeytinyağı İle Saç Uzatma

Zeytinyağının insan sağlığına pek çok faydası vardır. Aynı zamanda cilt ve saç bakımında da sıkça tercih edilir. Çok sayıda maske ve tarifin içinde kullanılır. Doğal bir bakım ürünüdür. Bazen onlarca krem veya maskenin yapamayacağını tek başına yapar. Zeytinyağını hafif ısıtarak saçlarınıza sürdüğünüzde yaklaşık 1 saat kadar bekletmeyi deneyin. Bu sürenin sonunda yıkayarak saçlarınızdan arındırın. Bu işlem saçlarınızın hem uzamasında hem de parlak ve nemli durmasında etkili olacaktır.

Doğal ürün kullanırken cilt doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin. Aşırı kullanımlardan kaçının ve uygulama öncesinde küçük bir test yaparak başlayın.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net