Bilgii.net

Diş Beyazlatmak İçin Etkili Yöntemler

27.11.2018
Diş Beyazlatmak İçin Etkili Yöntemler

İnsanlar dişlerinin inci gibi olmasını ve parlamasını isterler. Gülerken ışık saçmak her insanın hayalidir. Fakat ne yazık ki, herkesin dişi bembeyaz değil. Üstelik diş beyazlatma işlemi de kalıcı olamamaktadır. Çünkü dişlerin ana rengi bembeyaz değildir.

Diş beyazlatmak için neler yapılmalıdır sorusunun cevabını hep birlikte okuyalım. Özellikle evde uygulayacağınız bu yöntemlerin genellikle ana maddesi asit olduğu için, bu yöntemleri gün aşırı değil haftada 1 kere uygulamanız önemlidir. Çünkü asit içerikli diş beyazlatma yöntemleri diş minesine zarar vermektedir.

Sabah Akşam Dişlerinizi Fırçalayın

Dişler fırçalanmadığı takdirde çürür ve sararır. Dişlerin sağlığı için, sabah kalkınca ve akşam uyumadan önce dişler mutlaka fırçalanmalıdır. Üstelik bazı diş macunları beyazlatıcı özelliğe sahip olup dişlerinizi beyazlatıcı özellikli diş macunları ile fırçalayabilirsiniz.

Limon ve Karbonat İkilisi

En çok bilinen ve uygulanan yöntemlerden bir tanesi de limon ve karbonatın birlikteliği ile sağlanan diş temizleme yöntemidir. Bu yöntem, bir çay kaşığı karbonat ve yeterli miktarda limon suyu ile yapılır. Limon ve karbonat iyice karıştırılır. Ardından temiz bir diş macunu ile dişlere fırçalanır. İçerisinde yoğun asit mevcut olduğu için bu yöntemi haftada 1 ya da 2 kez uygulamak dişlerin sağlığı için yeterlidir.

Karbonat Mucizevi Bir Beyazlatıcıdır

Karbonatın dişlerdeki renk açıcı özelliğini fark edince oldukça şaşıracaksınız. Temiz olan bir diş fırçasını su ile ıslattıktan sonra karbonata batırıp dişlerinizi fırçalayın. Bu yöntemi haftada 2 ya da 3 kez uyguladığınız zaman dişlerin olduğundan daha beyaz göründüğüne şahit olacaksınız.

Temizlerken Beyazlatıyor

Sofra tuzunun dişlere faydası oldukça fazladır. Öncelikle anti bakteriyel özelliği sayesinde dişleri yoğun bir şekilde mikroplardan arındırır. Bunun yanı sıra temizlenen dişlerde beyazlama etkisi de yaratır. Tabi bu etki karbonatta olduğu kadar yoğun değildir.

Önce diş fırçası ıslatılır, ardından sofra tuzuna batırılır ve dişler macunla fırçalanıyor gibi fırçalanır.

Üçlü Etki

Karbonat, tuz ve elma sirkesinin birleşimi ile oluşan karışım sayesinde dişlerde sarı lekeler yok oluyor. Ardından da beyazlıyor. Karbonat dişleri beyazlatıyor, tuz dişleri hem temizliyor hem de beyazlatıyor. Peki, elma sirkesi ne işe yarıyor diyecek olursanız; elma sirkesi de dişlerdeki sarı lekeleri yok etmekte oldukça usta. Bu sebepten dolayı bu üçlüyü birer çay kaşığı miktarında karıştırarak oluşan karışımla dişleri fırçalamak mucizevi etki yaratmaktadır.

Çileğin Dişlerdeki Etkisi

Çilek içerisinde bulunan malik asit sayesinde diş yüzeylerinde oluşan plak oluşumunu azaltmaktadır. Çileği çatalla ezip diş fırçası ile dişleri fırçalayabilirsiniz. Böylece dişler hem temizlenir hem de plak oluşumu önlendiği için diş kayıpları da azalmış olur.

Çilekle dişleri fırçalama işlemini haftada en fazla 2 kere uygulamak yeterlidir.

Muzun Kabuğunu Atmayın

İçerisinde magnezyum, potasyum ve manganez bulunan muz kabuğu dişler için oldukça faydalıdır. Muz kabuğu ile diş beyazlatmak oldukça yaygın bir yöntemdir. Çünkü bu yöntemi uygulayan kişilerin diş beyazlatma konusunda başarılı oldukları görülmüştür. Bu yüzden yenilen muzların kabuğunu atmamak gerekir.

Muzun kabuğu ile dişler komple temizlenir. Ardından temiz ve macunsuz bir diş fırçası ile dişler fırçalanarak kalıntılardan dişler arındırılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net