Bilgii.net

Dirseklerde Kararma Nedenleri ve Çözüm Önerileri

27.11.2018
Dirseklerde Kararma Nedenleri ve Çözüm Önerileri

Kadınlar için cilt bakımı oldukça önemli bir konudur. Tabi ki bu yüzden de cilt bakımının devamı olan vücut bakımının da göz ardı edilmesi beklenmez. Özellikle yaz mevsimlerinde sıklıkla görülen dirseklerde kararma konusunda, birçok şikayet olur. Çözüm yollarında başarı sağlanması için kadınları, birçok farklı alternatife yöneldikleri bellidir. Öncelikle yapılması gerekilen ilk konu, cildiye doktoruna gitmektir. Piyasadaki yanlış bilgiler eşliğinde, bilinçsizce hareket etmek, bu kararmaların kalıcı hale gelmesine sebep olabilir. Aynı zamanda piyasadan bir çözüm elde etmek isteyen kadınların yapmaları gereken de, kesinlikle alternatif tıp alanında kendini kanıtlamış doktorlardan yardım almaktır. Bu sayede doğru sonuç alınacak ve kadınların sağlığı korunmuş olacaktır.

Dirseklerin Kararma Nedenleri

Dirseklerin kararması, kötü bir görüntünün oluşmasına neden olur. Kışın soğuk havalarda ciltte kurumalar meydana gelecektir. Bu kurumaların devamında da dirsekler çatlayacaktır. Çatlayan bölgeler, hava değişimlerinden etkilenerek kararmaya başlarlar. Dirsek kanamasının sebeplerinden en önemlisi budur. Ayrıca dirseklerin dikkat edilmeyen ihtiyaçlarından bir tanesi de nem durumudur. Dirseklerin nem ihtiyacının karşılanmaması da, bu yüzden dirsekteki kararmalara sebep olabilecek derecede olacaktır. Yaz aylarında dirsekler güneşe daha çok maruz kaldıkları takdirde, bu yüzden kararmaların sayısı artacaktır. Dirseklerin sürekli aşınması ve gerekli bakımların yapılmaması da, kararmanın en büyük sebeplerinden bir tanesidir. Bu yüzden vücut bakımına dikkat edilirken, dirseklerin es geçilmemesi lazım. Yoksa kötü bir dirsek görüntüsü meydana gelecektir.

Dirsek Kararmasına Çözüm Önerileri

Dirsek kararmasının birçok farklı sebebi vardır. Kadınların en çok korktuğu cilt problemlerinden birisi olan bu kararmanın önüne geçmenin teknik ve bitkisel yolları vardır. Bunun için sebep iyi bilinmeli ve doğru çözümler uygulanmalıdır.

  • Dirsek kararmasına en iyi gelecek çözüm, limon olacaktır. Yapılacak limon kürü sayesinde dirseklerin sürekli olarak limonla ovalanması gerekir. Haftada iki defa yapılacak bu işlem sayesinde, 15 dakika uygulanacak bu yöntem; dirsekteki kararmayı giderecektir. Burada önemli olan, limonun tuza batırılarak ovma işlemine başlanmasıdır.

  • Dirsek kararmasına iyi gelecek maddelerden bir tanesi de elma sirkesidir. Elma sirkesi sayesinde dirseklerin kararmaları açılacak ve doğal forma dönüş sağlanacaktır. İki yemek kaşığı yoğurt ve 1 yemek kaşığı sirke ile birlikte oluşturulan homojen karışım; günde bir kere masaj şeklinde dirseklere yedirilir. Ardından bol su ile yıkanması sayesinde, kararmada ciddi oranda düşüş sağlanacaktır.

  • Patates kürü de, dirsek kararmalarının geçmesi için kullanılan en önemli etkenlerden bir tanesidir. Bir tane patates ezilir ve üzerine bir yemek kaşığı bal eklenir. Bu sayede krem kıvamına getirilen karışım, dirseklerde 20 dakika kadar bekletilir. Ilık suyla yıkanmasının ardından, renkte bir açılma meydana gelecektir.

  • Yarım fincan kadar limon suyuyla beraber limon, Hindistan cevizi ve portakal yağı karıştırılır. Üzerine de bir kaşık bebek pudrası eklenir. Krem kıvamına gelecek olan karışım, dirsek bölgesinin ihtiyaç duyacağı bütün vitaminleri içerecektir. Bölgeye 15 dakika kadar uygulandıktan sonra, krem önce kuru bir bezle silinmelidir. Ardından sıcağa yakın bir suyla ovalanmalı ve bölge silinmelidir. Bu işlemin ardından sürülecek, içerisinde kimyasal olmayan nemlendiriciler sayesinde kararma tedavi edilecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net