Bilgii.net

Dikey Perde Modelleri Dekorasyona Canlılık Katıyor

10.10.2018
Dikey Perde Modelleri Dekorasyona Canlılık Katıyor

Ev dekorasyonuna olan ilgi her geçen gün daha da artmaktadır. Kişiler sahip oldukları ve oturdukları evlerinin daha güzel ve daha şık bir görüntüye sahip olmalarını istemektedirler. Dekorasyonun en önemli amacı, kişilerin zevklerinin tasarımlara tamamen yansıması sayesinde olacaktır. Ev dekorasyonunu başarıyla gerçekleştiren kişiler, daha mutlu ve huzurlu zamanlar geçireceklerdir. Dışarı çıkmak yerine evde zaman geçirmekten daha çok hoşlanan kişiler için dekorasyon; daha sakinleştirici bir tasarıma sahip olmaktan geçmektedir. Kişiler bu dekorasyon kendileri yapabilecekleri gibi, profesyonel kişilerden yardım alarak da gerçekleştirebilirler. Bu sayede daha net bir sonuç alacaklardır. Dekorasyonun tamamlanması için gereken en önemli unsurlardan bir tanesi de, perde konusunda atılacak adımlardır. Perde seçimi doğru ve dekorasyona uygun şekilde yapılmazsa, tasarım eksik kalacak ve bütünlük sağlanamayacaktır. Böylelikle istenen huzurlu bir ortam yerine, can sıkıcı bir görüntüyle karşı karşıya kalınacaktır.

Dikey Perde Nedir?

Perde sektörü, insanların ilerleyen teknolojiyle beraber değişen fikirlerine karşılık vermek için gerekli çalışmaları yerine getirmektedir. Bu sayede literatüre kazandırılan yeni perde modellerinin sayısı günden güne artmaktadır. Dikey perde modelleri de, bu yeni tasarım havasından faydalanarak oluşturulan yeniliklerden bir tanesidir. Dikey perde modelleri, kullanım avantajı sağlamaktadır. Şık bir görüntü ve bir duruşu olması sayesinde Dikey perde modelleri, daha çok kişi tarafından tercih edilmektedir. İçerisine kurulan mekanizmalar sayesinde açılıp kapanması sırasındaki estetik görüntüsü, tasarım harikası bir perde modeli olduğunu göstermektedir. Dikey perde modelleri temizlik ve bakım konusunda oldukça büyük kolaylıklar içermektedir. Tasarımı sayesinde üzerinde kullanılan kumaşlar, ıslak bir bezle bile silinecek kadar avantajlı dokuya sahiptir. Aynı zamanda monte edildiği yerden dikkatlice çıkartılacak Dikey perde modelleri, 30 derece sıcaklıkta çamaşır makinesinde yıkanabilir. Bu yıkama sonrasında, kolalı yapısı sayesinde herhangi bir ütü işlemine gerek duymaz.

Dikey Perde Modellerinin Ölçüsünün Alınması

Dikey perde modellerinde ölçü verilirken; en ve boy ölçülerinde bulduğunuz rakamlara +10 cm kadar bir pay eklemeniz gerekecektir. Enden verilecek pay; güneş ışığının perde kenarlarından taşmasını ve içeri girmesini engelleyecektir. Boydan verilen pay ise, Dikey perde modelinin sarılması esnasında bir kolaylık sağlanması içindir. Bu paylar; Dikey perde modellerinde kullanılan zebra ve stor çeşitleri için de ortak şekilde geçerlidir. Verilecek ölçülerin, mekanizma dahil ölçüler olduğuna dikkat etmelisiniz. Çünkü mekanizma eklendiğinde Dikey perde modellerinde perde eni ve boyu yaklaşık 3 cm daha kısa şekilde teslim edilecektir.

Dikey Perde Modellerinin Montajı Nasıl Yapılır?

Dikey perde modellerinin montajı, korniş aparatı kullanılarak gerçekleştirilebilir. Bu yöntemin dışında L- ayak kullanılarak yapılan montaj çeşidi de vardır. Fakat Dikey perde modellerinde en çok kullanılan montaj türü ise tavana montajdır. Bu sayede perde daha uzun süreli bir kullanıma sahip olacaktır. Dikey perde modellerinde dikkat edilmesi gereken konu, montajdan sonra kurulumunun yapılması gereken güvenlik kiti uygulaması olacaktır. Güvenlik kiti doğru kullanılmadığı zaman, çocuklarda boğulma riskinin oluşmasına sebep olabilir. Bu yüzden güvenlik kiti; Dikey perde modellerinin kullanımları esnasındaki zincir vb. ürünlerin kendi içerisinde bir karmaşık döngü oluşturmasını engeller. Bu konuda dikkat edilmesi gereken son adım ise yataklardan ve mobilyalardan uzak mesafede, kurulu işleminin gerçekleştirilmesidir. Bu sayede daha güvenilir bir kullanım alanı yaratılmış olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net