Bilgii.net

Deve Kuşu Yumurtası Nerede Satılır, Faydaları Nelerdir?

16.10.2018
Deve Kuşu Yumurtası Nerede Satılır, Faydaları Nelerdir?

Deve kuşu yumurtaları genellikle 15 cm ile 18 cm arasında görülmektedir. Bu yumurtalar haliyle tavuklardan elde edilen yumurtalardan oldukça büyük olarak göze çarpmaktadır. Deve kuşu yumurtalarının enini düşündüğümüzde 45 cm civarlarında olduğundan da bahsedebiliriz. Deve kuşu yumurtasının tavuk yumurtalarından neredeyse 20 katı daha büyük olması oldukça şaşırtıcı bir durum olarak bilinmektedir. Ölçü olarak tartmamız gerekirse 1 tane deve kuşu yumurtası ortalama olarak 24 adet tavuk yumurtasına eşit olabilmektedir. Durum böyle olunca da bir insanın 1 tane deve kuşu yumurtasını bir seferde tamamını yemesi oldukça zor olmaktadır.

Deve Kuşu Yumurtasına Nereden Ulaşılır?

Deve kuşu yumurtası hem büyüklüğünden hem de iç dolgunluğundan dolayı oldukça fazla tercih edilmektedir. Deve kuşu yumurtalarını almak isteyen kişilerin köy taraflarında deve kuşu besleyen çiftliklerden direk olarak alabilecekleri gibi internet üzerinde ticaret yapan sitelerden de temin etmelerine olanaklar sağlanmaktadır. Tabi bu aşamada en güvenli yolun doğal ortamlardan alınması taraftarı olmaktayız. Çünkü internet ortamından sipariş verilerek alınan deve kuşu yumurtalarının içine ne tür katkı maddelerinin konulduğu hakkında pek de bir bilgiye sahip olamamaktayız. Bunun için internet üzerinden sipariş vermek yerine imkan olması durumunda doğal çiftliklere giderek oralardan deve kuşu yumurtası alımlarının yapılması en sağlıklı seçenek olarak göze çarpmaktadır. Bu sayede içine her türlü katkı ve kimyasal madde koyulan deve kuşu yumurtalarının da önüne geçilmiş olmaktadır. Durum böyle olunca da doğal ortamlardan alınan deve kuşu yumurtalarının birçok kişiye faydasını saymakla bitiremeyiz.

Deve Kuşu Yumurtalarının Faydaları Nelerdir?

 

Deve kuşu yumurtalarının faydaları oldukça fazla olmaktadır. Spor yapan bir birey için yumurta yemek oldukça önemli bir özellik taşımaktadır. Çünkü, yumurtanın içinde bulunan proteinler ve vitaminler spor yapan bir kişiye olan faydası harika denebilecek derecede fazladır. 1 adet deve kuşu yumurtasının içerisinde 2000 kalori olduğunu düşünürsek sporcu olan bir kişi için 1 günlük kalori ihtiyacının rahatlıkla karşılanacağı anlamına gelmektedir. Bu sayede günlük olarak yenebilecek olan deve kuşu yumurtası kaloriyi karşılama açısından oldukça faydalı olmaktadır.

Deve kuşu yumurtasının vitamin açısından oldukça zengin olduğundan bahsetmiştik. 1 adet deve kuşu yumurtasında 15.31 değerinde vitamin olması demek harika bir vitamin kaynağı olması anlamına gelmektedir. Deve kuşu yumurtası sadece vitamin açısından zengin değildir. Vitaminin yanı sıra içerisinde fosfor, kalsiyum, magnezyum ve en önemlisi demir besin kaynağı bulunmaktadır. Deve kuşu yumurtasının demir içermesi bir sporcu için oldukça önem arz etmektedir.

Deve kuşu yumurtasının içerisinde bulunan faydalı besin kaynaklarından bahsettiğimiz gibi zararlı olan besin kaynağından da bahsetmemiz gerekir. Bu yumurta içerisinde selenyum maddesi bulunduğu için günde aşırı derecede fazla deve kuşu yumurtası tüketilmesi halinde zehirlenmelere yol açılacağı kesinlikle akıllardan çıkarılmamalıdır. Bu gibi zehirlenme durumları ile karşı karşıya kalan bir kişinin zaman kaybetmeden en yakında bulunan bir hastaneye gidip doktor kontrolüne gözükmesi gerekmektedir. Bu sayede fazla deve kuşu yumurtası tüketiminin vücuda vermiş olduğu zararı en az limite indirilme şansı da yakalanmış olunur. Son olarak da deve kuşu yumurtasının içerisinde az biçimdeki kolestrol ve doymuş yağ oranın düşük olması nedeni ile sağlıklı bir besin olduğunu söyleyebiliriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net