Bilgii.net

Deri Koltuk Nasıl Temizlenir? Uzman Tavsiyeler

27.11.2018
Deri Koltuk Nasıl Temizlenir? Uzman Tavsiyeler

Belki en kolay ama en düşündüren temizlik, deri koltuklar veya deri mobilyalardır. Deri biliyorsunuz ki özellikle ayakkabı ve benzeri giyim ürünleri veya eşyalar olunca bir süre sonra çok fazla koku yayabiliyor. Deri koltuk nasıl temizlenir? Aslında deri koltukları temizlemek zor değil, aksine çok kolay. Suya biraz deterjan ekleyerek, yumuşak bir bez ile rahatlıkla silebilirsiniz. Sildikten sonra yine bir bez ile kuruladığınızda işlem bitiyor. Deri koltuk için çok fazla bir şey yapmanıza gerek yok, fakat eğer biraz daha profesyonelce bir iş yapmak istemiyorum derseniz, marketlerde bulunan ve mobilyacılarda satılan deri temizleme solüsyonunu alarak deri koltuğunuzu temizleyebilirsiniz, fakat bundan başka hiçbir şey yapmanıza gerek yok.

Deri Koltukta Temizlik Detayları

Bu solüsyon deri koltuğunuzun temizlenmesine ve aynı zamanda kokunun yayılmamasını sağlayacaktır. Deri koltuklarda bile özellikle sıcak havalarda koku yayılabiliyor. Bunun yanı sıra biliyorsunuz ki deri koltuklarda, terlediğinizde veya sıcak olduğunda cildinize veya üstünüze yapışma gibi sorunlar yaşayabilirsiniz. Özellikle deri koltuklarda veya mobilyalarda yapışması çok rahatsız edici bir durum oluyor. Bunun için de derinin üstünüze yapışmaması için, solüsyonlar bulunuyor. Bu solüsyon sayesinde deri koltuk ve sizin aranızda bir duvar tarzında, görünmeyen bir sınır oluşuyor ve bu da derinin size yapışmamasını sağlıyor. Bir nevi deri veya mobilya cilası gibidir. Deri koltuklarınızdaki deri kılıfı çıkarabiliyorsanız, kılıfları çamaşır makinesinde yıkayabilir veya çamaşırhanelere gönderebilirsiniz. Evinizdeki çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz ama çamaşırhanede olduğu gibi aynı sonucu alamayabilirsiniz.

Büyük Çamaşırhanelerden Evlere Gelen Yöntemler

Çamaşırhanedeki makinelerde derilerin sağlıklı ve düzgün yıkanması için solüsyonlar, deterjanlar ve ayarlar bulunmaktadır. Deri koltuk nasıl temizlenir sorusu için verilebilecek en kolay cevaplardan iki tanesi ya kılıfı çıkarıp yıkayabilirsiniz veya kılıfı çıkmayan bir koltuk ise deterjanlı su ile birlikte hafifçe bastırarak silebilirsiniz. Güzel kokan ve yapışmayan bir koltukta oturmak istersiniz değil mi? Misafirleriniz geldiğinde güzel bir deri koltukta ağırlamak istersiniz. Deri koltuklar her zaman için şık ve asil duran koltuklardır, fakat temizlik konusunda düzenli olması için dikkat edilmesi gerekiyor. Özellikle deri olduğu için, kir ve tozu da hızlıca kapmaktadır. Genel anlamda haftalık veya 15 güne bir temizlik yapılması gerekiyor. Hatta araştırdığınızda şöyle bir bilgiye de sahip olabilirsiniz ki her farklı renkli deri koltuk için farklı temizlik malzemeleri bulunabiliyor.

Deri Koltuk Temizlemede Pratik İşlemler

Deri koltuk temizlemek sandığınız kadar zor değil. Sadece birkaç dakikanızı ayırmanız gerekiyor o kadar. Bunu da alışkanlık haline getirirseniz sürekli temiz bir deri koltuğunuz olacaktır. Eğer deri koltuğu takımınız varsa, hepsi için aynı işlemi yapacaksınız. Bazen karbonat gibi malzemeler kullanmak ta, deri koltuğunuzun parlaması açısından yardımcı olabilir, hatta deterjanlı suyun içine biraz limon eklerseniz, bu da koltuklarınızın parlaması için yardımcı olacaktır. Malum biliyorsunuz ki limon ve karbonat gibi besin ögeleri birçok, hatta bütün temizlik malzemelerinin içinde bulunmaktadır. Bazı temizliklerde zeytinyağını bile kullanabilirsiniz. Ne tür bir temizlik olursa olsun, temizlik çok önemlidir ve aksatılmadan yapılması gerekiyor. Temizlik yapmadığınız takdirde, bulunduğunuz her yer kir ve toz içinde kalacaktır.

Deri Koltuk Temizlemek Hakkında Bilgi Sahibi Olmak İsteyenler

Bunlar zamanla birikip toz ve kir yumakları haline gelip kuytu köşelere birikecek ve sonra böcekler ve haşereler dolaya başlayacaktır. Bu sebeple eğer kendinizden emin olmak isterseniz, internete girip deri koltuk nasıl temizlenir diye araştırın ve ona göre var olan sadece deri koltuklarınızı değil, deri mobilyalarınızı temizlemeye başlayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net