Bilgii.net

DD Krem Nedir? Kullanım Teknikleri

21.11.2018
DD Krem Nedir? Kullanım Teknikleri

Özellikle kadınlar için cilt bakımının önemli bir yere sahip olması gün geçtikçe yeni bakım ürünlerinin çıkmasını sağlamaktadır. Bunlardan bir tanesi de Daily/Double Defense adıyla piyasaya sunulan ve bir kozmetik ürünü olan DD kremlerdir. Dilimize günlük koruma şeklinde çevrilen DD krem cildin ihtiyaç duyduğu bakımı karşılamak için üretilmiştir.

BB ve CC kremlerin karışımı gibi görünen DD krem yapısı itibariyle bu iki üründen farklılık göstermektir. Her cilt tipine uygun olarak üretilen DD krem, yoğun nemlendirme ve cildi dış etkenlere karşı koruma özelliğiyle dikkat çekmektedir.

DD Krem Ne İşe Yarar?

Kapatıcı olma özelliğine de sahip olan DD krem cilt sorunlarını en aza indirgemeyi amaçlamaktadır. Hafif yapıda olmasına rağmen ciltteki kusurları kapatmak konusunda oldukça etkilidir.

DD kremlerin üretilmesindeki amaç hem bir fondöten görevi görmesini hem de cilt için sağlıklı olmasını sağlamaktır. Ayrıca güneş koruma özelliği içeren DD kremlerin kullanılması güneş lekelerinin oluşmasını önemli ölçüde azaltmaktadır.

DD kremlerin birçok çeşidi bulunmaktadır. Amacınıza göre bu çeşitlerden birini tercih edebilirsiniz. Örneğin; anti aging etkisi bulunan, matlaştırma, sivilce giderme veya aydınlatma özelliği olan DD kremler mevcuttur.

DD Krem Nasıl Kullanılır?

DD krem kullanırken en doğru yöntem parmakların kullanılmasıdır. Fakat yine de makyaj fırçaları ve süngerleri ile uygulanabilmektedir. DD krem uygulanırken yüzün orta kısmından başlanarak tüm yüze eşit miktarda dağıtılması gerekmektedir. Bunun için buruna ve çevresine yeterli miktarda DD krem yerleştirilir ardından yüze doğru yayılması sağlanır. DD krem yüz dışında boyun bölgesi, kol ve bacaklarda da kullanılabilmektedir.

DD Kremin Yan Etkileri Var Mı?

DD krem fondöten gibi diğer klasik makyaj ürünlerine nazaran daha az kimyasal içermektedir. Fakat yine de doğal ürünlerin yanında içerisinde kimyasal da barındırmaktadır.

DD kremler insan sağlığı için zararlı kimyasalları içermemektedir. DD krem; alkol, parapen, slikon gibi maddeleri içerip içermediği kontrol edilerek alınmalıdır. Aynı zamanda daha az zararlı olmasına rağmen parfüm içerikli olanları da tercih etmemekte fayda vardır.

AA, BB, CC, EE ve PP Kremler Nedir?

  • AA Krem: Türkiye’de çok fazla rastlamadığımız bu krem anti aging olarak bilinmektedir. Yaşlanma belirtilerini önleme ve geciktirmek amacıyla kullanılmaktadır. Ayrıca renk dengeleme, kapatıcılık veya güneş koruma gibi özellikleri olan AA kremler de mevcuttur.
  • BB Krem: “Beauty Balm” yani güzellik kremi olarak bilinen BB krem hafif ve renk tonunu düzenleyici bir kapatıcı görevi görmektedir. Boyalı kremlerden farklı olarak cildin daha doğal ve sağlıklı görünmesini sağlamaktadır.
  • CC Krem: Açılımı “Color corrector” olan ve renk düzeltici anlamına gelen CC krem ciltteki renk eşitsizliklerini gidermek için kullanılmaktadır. Kıvamı BB kreme göre daha hafiftir. Bu sebeple yağlı ciltler için BB kreme göre tercih edilebilir. Ciltte kızarıklıklar ve renk farkları meydana gelmiş ise CC krem cildinizin eşit tonda görünmesini sağlayacaktır.
  • EE Krem: Ölü hücrelerden korunmak ve cildi yenilemek için kullanılan bir kremdir. İnce hassas ciltler için önerilmemektedir.
  • PP Krem: Açılımı “pink perfect” yani “mükemmel pembe” olan PP krem, makyaj bazı ile nemlendiricinin birleşmiş halidir. Cilde uygulandığında içerisindeki slikonları gözenekleri doldurmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net