Bilgii.net

Daha Canlı Bir Çatı Katı İçin Perde Modelleri

11.10.2018
Daha Canlı Bir Çatı Katı İçin Perde Modelleri

Dekorasyon; bir evin çehresini değiştirebilir. Bu sayede insanlar daha farklı bir yaşam platformu oluşturacakladır. Yapılması gerekilen konu, dekorasyona başlamadan önce verilecek kararların daha mantıklı ve uyuma yakın olmasıdır. Birbirinden bağımsız ve uyumlu olmayan dekorasyon fikirleri, evin mimarisine uymaz ve böylece daha kötü bir görüntünün ortaya çıkmasına sebep olur. Çatı katları dekorasyonun yapılması ve gerçekten iyi bir şekilde uygulanması gerekilen yaşam alanlarından bir tanesidir. Çatı katlarında, yeni bir düzenin oluşturulması farklı bir tasarım gerektirecek türden bir düzenlemedir. Çatı katında olması gereken; duvar boyalarının, malzemelerin ve aksesuarların tam anlamıyla birbirleriyle kullanışlı olmasıdır. Bu uyumun en büyük mimarlarından bir tanesi de perde seçimidir. Perde seçimi o kadar önemli bir konudur ki; sadece güneş ışığının ayarlanmasında değil, birçok farklı uyumun yakalanmasında ön plandadır. Bu yüzden gereken özen perde seçimine de gösterilmeli ve harika bir dekorasyon tamamlanmalıdır.

Çatı Katı İçin Perde Modelleri

Çatı katında kullanılacak perdeler, yeni bir odanın yaratılmasında çok önemli bir rol oynar. Evin en farklı ve etkileyici yaşam alanının oluşturulması için bu bölgede kullanılan perde modelinin önem, büyüktür. Evde oluşturulan mimari özellikler, perde seçiminde yol gösterici olacaktır. Yapılması gerekilen; önce evin mimarisini dikkatlice incelemek ve daha sonra buna uygun bir perde seçimi gerçekleştirmektir.

  • Çatı katında üçgen bir pencere kullanılmışsa, tercih edilmesi gerekilen model üçgen perde modeli olacaktır. Bu sayede uyum tamamen yakalanmış ve daha kullanışlı bir görüntü yakalanmış olur.
  • Çatı katına gelen ışığın yoğunluğu fazlaysa, tercih edilmesi gerekilen perde modeli kalın kumaşlı olan seçimlerdir. Bu sayede eve gelen ışık ayarlanabilir ve kontrol edilebilir olacaktır.
  • Eğer odanın aydınlatması iyi ve güzel bir tasarım elde edilmek istenirse, seçimler ip perde modellerinden yana kullanılabilir.
  • Çatı katında çocuk odası yapılmak istenirse; çizgi film karakterlerinden faydalanılan stor perde modelleri, en uygun seçim olacaktır.

Çatı Katı Perde Modellerini Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekilenler

Çatı katında perde seçimi, alanın kullanışlı olması için oldukça önemlidir. Bu yüzden dikkat edilmesi gerekilen birçok farklı konu vardır. Eğer bu konulara özen gösterilir ve tercihler bu konulara göre yapılırsa; seçimler oldukça estetik, şık ve zarif bir sonuç verecektir. Bu sayede evin çatı katı, daha yaşanabilir bir alan olacaktır. Seçilecek perde modelleri her zaman estetik ve odanın tarzına uygun olmalıdır. Bu alanda yaşanacak bir zıtlık, çatı katının daha kötü gözükmesine sebep olacaktır. Estetik seçimler, daha çekici alanların oluşmasını sağlayacaktır. Bir diğer dikkat edilmesi gereken konu, çatı katına gelen ışığın değerlendirilmesi ile alakalıdır. Işık geçirimi, seçilecek perdelerle beraber tam olarak sağlanmalıdır. Bu sayede daha çok ışık içeriye alınabilir. Fakat burada dikkat edilmesi gerekilen husus, seçilen perdenin fazla ışık alabilme riskidir. Bu yüzden perde kalınlığı ideal büyüklükte olmalı ve odaya sadece en ideal ölçüde ışık girmelidir. Perde kalınlığı bu sayede, istenildiği zaman odanın tamamen karanlık hale getirilmesini sağlayacaktır. Odada seçilecek perde modeli; odanın tarzından, renklerinden ve içerisinde kullanılan diğer malzemelerden farklı olmamalıdır. Bu sayede uyum tam anlamıyla yakalanabilir ve böylece daha iyi bir dekorasyon sonucuna ulaşılabilir.

Çatı Katı Tül Perde Modelleri

Çatı Katı Stor 

Mekanizmalı Perde Sistemleri

Katlamalı Perde

Geceli Gündüzlü Perde

Kumaş Perde Rustik

Balon Perde

Country Perde 

Ahşap Perde

Rustik Perde

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net