Bilgii.net

Çocuk Odası Perde Modelleri

01.10.2018
Çocuk Odası Perde Modelleri

Çocuk odası perde modelleri ebeveynlerin tercih yaparak en çok zorlandıkları perde modellerinden biri olmuştur. Bu konuda ince eleyip, sık dokuyan ebeveynler çocukları için en gösterişi, en güzel, en kaliteli ve en sağlıklı olan perde modelini isterler. Yazımızda hem kız çocukları için hem de erkek çocukları için birbirinden farklı perde alternatif modellerini sizlere açıkladık. Unutulmamalıdır ki renkler cinsiyetleri belli etmez, bu nedenle çocuk odasında istediğiniz rengi kullanmakta özgürsünüz. Hatta çocuğunuz tercih yapabilecek yaşta ise seçimi ona bırakmanız, odasında kendini daha rahat ve özel hissetmesi için doğru olacaktır. Oda perdesini ve odasında yer alan eşyaları kendi belirleyen çocukların daha özgüvenli oldukları ve fikirlerine önem verildiği için odasında kendisini daha mutlu hissettiği gözlemlenmiş bir gerçektir.

Soft Tonlu Perde Modelleri

Çocukların ruh ve beden sağlığı için çocuk odalarının bol güneş alması oldukça önemli. Bu nedenle de perdelerin oda içerisine giren güneşi kısmaması ve güneş ışınlarının odanın içerisine girmesine izin vermesi gerekir. Ebeveynler bu konuda tercihlerini soft tonlu perde renklerinden yana kullanabilirler. Bu sayede hem perdeler kapalıyken odanın içi daha ferah ve aydınlık görünmüş olacaktır. Kendinden işlemeli olan perdeler her zaman daha hoş ve şık görünecektir. Özellikle de çocukların sevdiği çizgi film karakterleri bu konuda onları mutlu etmeye yetecektir. Çocuk odası tasarımının modeline göre perdeyi belirlemek daha uyumlu bir görünüme sebep olur. Çizgi film tasarımına sahip olan odalara, harika renkler üzerine işlenmiş çizgi film karakterli perdeler çok uygun olacaktır. Unutulmamalıdır ki tercihi çocuğunuza bırakmak bu konuda daha güzel olacaktır. Kız çocukları, erkek çocuklarına göre nasıl bir perde istediklerini açık bir şekilde beyan ederken, erkek çocuklarında bu durum biraz daha zorludur. Fakat ebeveynin doğru yaklaşımı ve çocuğunu tanıması üzerine bu zorlu perde seçiminin de üstesinden gelinecektir.

Beyazın Şıklığının Eğlenceli Figürler İle Birleşimi

Perde üreticileri iş çocuklara geldiğinde birbirinden eğlenceli kahramanların ve desenlerin yer aldığı alternatif perde modelleri üretmektedir. Özellikle odanın ışığını kesmemesi ve güneş ışınlarının odanın içine rahat girebilmesi için bu desenler ve karakter çizimleri beyaz perde üzerine işlenir. Her sene popüler olmayı başaran beyaz üzerine kahverengi veya gri desenler yine en çok tercih edilen modeller olmuştur. Perdelerde en fazla tercih edilen renkler mavi, sarı, pembe, lila, beyaz, gri ve yeşil tonları olmuştur. Hem ana hem de ara tonların birleşiminden ortaya çıkmış bu perdeler çocuk odaları için ideal formatta üretilirler.

Çocuk Odasının Masumiyetinden Yararlanın

Çocuk odaları diğer odalara göre daha masum ve soft görünen odalardır. Bu nedenle bu odalarda çok gösterişli ve şık görünümlü perde çeşitleri yerine daha spor ve sade perde modelleri tercih edilmeli. Sade çizgili film karakterine sahip olan rüstik perdeler bu konuda oldukça etkili olacaktır. Artık stor perdelerin de çocuk odaları için tasarlanmış modelleri bulunduğundan dolayı yine seçiminizi bu perdelerden yana yapabilirsiniz. Özellikle figürlü perdeler bu konuda çocuğunuzun oldukça hoşuna gidecek ve kendisini mutlu edecektir. Son olarak pencerelerinize çocuk kilidi kullanmayı unutmamanızı tavsiye ederiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net