Bilgii.net

Çizgili Duvar Kağıtları Modelleri

03.10.2018
Çizgili Duvar Kağıtları Modelleri

Mekanların duruşunda en özel ve dikkat çeken yerlerdir duvarlar. Evlerin gizli kahramanları… Bir duvar kağıdı bir evi ne kadar değiştirebilir? Bir duvar kağıdı sizin tahmin ettiğinizden çok daha fazlasını yapabilir. Tabandan, tavana duvar kağıtları ile bambaşka bir görünüm yakalamak mümkün.

Odaların estetiği için ise yıllardır vazgeçilmez ama son yıllarda daha popüler olan çizgili duvar kağıtlarına değinmezsek olmaz. Çizgili bir ürün veya bir meteryal ister duvar kağıdı olsun ister yalnızca bir t-shirt, iddiası ve güçlü duruşu atlanamaz bir gerçek. Özellikle dik çizgiler bu tanımı daha iyi vurgular nitelikte.

Çizgili Duvar Kağıdı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Çizgili duvar kağıdı modelleri oldukça iddialı modeller olduğundan seçiminde de oldukça dikkatli olmak gerekmektedir. Öyle ki çizgili duvar kağıdı modellerinin arasında da binlerce farklı çizgide ve farklı renkte seçeneğe rastlamak mümkün. Dikey çizgilisinden, yatay çizgilisinde, kalın çizgilisnden daha minimalist ve ince çizgilere pek çok model mevcut.

Bu noktada kendinize ilk sormanız gereken soru mobilyalarınız… Mobilyalarınız iddialı ve hacimli yapıdalar ise kalın çizgili duvar kağıtları boğucu ve kasvetli bir ortam yaratarak kısa sürede sıkılmanıza neden olacaktır. Boğucu olacaktır ve ortamı olduğundan daha küçük gösterecektir. Bu nedenle büyük ve gösterişli mobilyalara sahipseniz bizim tavsiyemiz ince çizgiler daha kibar bir görünüm katarak sizi kasvetten uzaklaştıracaktır. Ortamı dengeleyecek ve doğru bir seçim yapmanıza olanak sağlayacaktır.

Çizgili Duvar Kağıtlarının Kullanımı

Duvar kağıtlarını özellikle son yıllarda hollerde oldukça fazla görmeye başladık. Çizgili duvar kağıtları da hollere ve merdiven alanında kullanmak için oldukça iyi ve iddialı bir seçim. Modern görünümü yakalamak isteyenler için biçilmiş kaftan. Yalnız dikkat etmemiz gereken bir husus var ki o da şudur;

Antreler ve holler genelde dar alanlar olduğu için kalın çizgili duvar kağıtları bu alanları olduğundan daha da dar gösterebilir, boğucu bir etki yaratabilir.

Çizgili duvar kağıtları banyolara da oldukça yakışan bir model olmakla birlikte, uygulandığı her banyonun önemli bir tamamlayıcısı olmaktadır. Örneğin; eğer lavabo, küvet gibi objelerde siyah rengi kullanmayı seviyorsak siyah çizgili duvar kağıtları banyonuza çok yakışacaktır. Açık renkli objelere sahipseniz tercihinizi pastel tonlarda çizgilerden yana kullanmalısınız. Bu size mükemmel bir görünüm sağlayacağı gibi mekanın renk dengesini de oluşturacaktır.

Duvar kağıdı neyi ön plana çıkarmak istediğinizi belirler. Eğer ön plana çıkartmak istediğiniz duvar kağıdı ise kalın tok ve baskın renkler ve desenler kullanılmaktadır. Mobilya vurgulanmak istiyorsa daha nötr renklere yer verilmelidir.

Çizgili Duvar Kağıtlarını Tamamlayan Objeler!

Çizgili duvar kağıtları ile kullanmayı en çok tercih ettiğimiz objeler elbette ki tablolar ve varaklı aynalar olmalı. İnce çizgili bir duvar kağıdının önüne yerleştirilecek bir koltuk ise ilginin tamamen o noktada toplanmasını sağlıyor.

Ayrıca dikine çizgili duvar kağıtlarının kullanıldığı bir duvarda enine çizgilerde bir perde kullanmakta çarpıcı bir etki oluşturmanızı sağlar.

Gerek kullanım kolaylığı, gerek uzun yıllar kullanımı, gerek ise modern çizgileriyle çizgili duvar kağıtları her daim popüler ve uzun yıllar da böyle olacak gibi gözüküyor.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net