Bilgii.net

Cildin Daha Parlak Görünmesi İçin Tavsiyeler

27.11.2018
Cildin Daha Parlak Görünmesi İçin Tavsiyeler

Cilt bakımı, kadınların kendilerini daha güzel ve daha bakımlı bulmaları için çok önemli bir temel taşıdır. Bu sayede kadınlar sosyal yaşantılarında daha mutlu ve özgüvenli olacaklardır. Ciltteki oluşumların en iyi şekilde bakıma girmesi için, öncelikle kadınların cilt tiplerini iyi bir şekilde analiz etmeleri gerekmektedir. Ayrıca belirlenen cilt tipi sadece bakım yapmaya yetmez, aynı zamanda üzerindeki yağlanma sorunlarının da çözüme kavuşturulması gerekir. Sağlıklı olmayan cilt, kadınların daha da yaşlı görünmesine sebep olur. Bu yüzden genç bir görünüm sağlamak, her zaman önemlidir. Vücuttaki su oranının düşmesi, dengesiz beslenme, mevsimsel değişiklikler ve daha birçok konu cildin yıpranmasına ve daha kuru görünmesine sebep olacaktır. Kırışıklık ve cilt lekelerinin ortadan kaldırılması için de, yine cilt bakım önerileri büyük avantaj sağlar. Yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkması ve daha geç yaşlara atılmasını sağlamak için birçok farklı yöntem uygulanabilir. Bu sayede cilt daha parlak ve genç bir görünüm kazanacaktır.

Cildin Temiz Tutulması İlk Kural Olmalı

Ciltte bulunan ölü hücrelerin, kirlerin ve yağların sürekli temizlenmesi, cildin daha parlak görünmesini sağlayacaktır. Öncelikle yapılması gerekilen temel uygulama, düzenli şekilde cildin yıkanması olacaktır. Sabah kalkınca yüzü yıkamak, gece boyunca oluşan yağlanmaların önlenmesi için iyi bir uygulama olacaktır. Gün boyu biriken kir ve tozlardan dolayı dolan hücrelerin gözeneklerinin açılması için de, kesinlikle gece yatarken yüzün yıkanması gerekecektir. Cildin yıkanmasından sonra hafif bir şekilde nemlendirici kullanılması gerekir. Bu sayede cilt üzerinde herhangi nemlendirici kullanmak da, ciltte oluşabilecek kuruluğun önüne geçecektir.

Ölü Tabakanın Temizlenmesi

Ciltteki derilerden işlevini kaybedenler, sürekli olarak ölür ve cildin en üst katmanında yaşamaya devam ederler. Bu yüzden de gözeneklerin kapanmasına sebep olurlar. Gündelik kullanımda yapılacak peeling ve maske uygulamaları sayesinde, ölü hücreler rahatlıkla temizlenebilir. Yeni hücrelerin daha hızlı şekilde üretilmesini sağlamak da, yine bu yöntem sayesinde olacaktır. Ölü hücrelerin temizlenirken üzerilerine ciddi manada basınç uygulanmaması ve sürekli şekilde peeling kullanılmaması gerekir. Aksi takdirde ölü hücrelerden temizlemek için kullanılan peeling, cilt üzerinde yağlanmaya sebep olacaktır.

Cildin Nemli Tutulmasının Önemi

Duştan çıktıktan sonra kullanılacak nemlendirici kremler, cildin olduğundan daha parlak bir görünüm kazanmasını sağlayacaktır. Nemin içeride kalması sayesinde, cildin olduğundan daha da parlak görünümü sağlanacaktır. Aynı zamanda krem tercihi yapılırken, içerisinde kimyasal maddelerin olmamasına dikkat edilmelidir. Hindistan cevizi ve aloe vera içeren nemlendirici kremler, cildin daha da parlak görünmesine etki sağlayacak olan türlerdendir.

Cildin Parlaklığında Başrol Oyuncusu: Su

Cildin, gün içerisinde kaybettiği bütün suyu geri kazanması gerekir. Bu yüzden de kadınların her boş anlarında su tüketmeleri, ilgili uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Yaz aylarında kaybın daha çok olduğu düşünülürse günde en az 10 bardak, kış aylarında ise vücudun kuru havalardan dolayı ihtiyacını giderecek en az 8 bardak su tüketilmelidir. Bu sayede ciltteki nem eksikliği kapanacaktır. Hücreler daha sık su tutmaya ve oranını yükseltmeye başlayınca, artık cildin daha farklı ve parlak görünüme geçmesi, muhtemel bir sonuçtur. Parlak cilde sahip olmak isteyen bütün kadınların, daha çok su içmesi gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net