Bilgii.net

Çay Demliği Nasıl Parlatılır? Uzman Önerileri

27.11.2018
Çay Demliği Nasıl Parlatılır? Uzman Önerileri

Çelik ve gümüş gibi eşyalar kirlenmeye meyilli olan, kolay paslanabilen ve düzenli olarak temizlenmesi gereken eşyalardır. Bunların arasında aynı zamanda çay demliği bulunur ki çay demliği sık kullanılan bir mutfak eşyası olduğundan sürekli olarak temizlenmesi gerekir. Su ile yıkadığınızda hem kurumasını beklemeniz gerekir, hem de kuruduktan sonra da temiz bir bez ile silebilirsiniz, aksi takdirde herhangi bir nem ya da su kaldığı zaman, çay demlikleri anında kararabiliyor. Çay demliği nasıl parlatılır? Bu soruyu aslında yıllar önce birçok kadın merak ediyordu, fakat artık parlatmanın çok kolay bir yöntemi var ve ekstra bir alışveriş yapmanıza da gerek yok. Çay demliğini ya limon ile ya da limon tuzu ile parlatacaksınız.

Çay Demliği Parlatmaya Başlangıç

Peki, bu nasıl mümkün olacak? Öncelikle kaya demliğin sıcak su bölümüne kaynamaya yakın su koymanız gerekiyor. Demliğe ise hem kaynamaya yakın sıcak su ve aynı zamanda limon parçaları veya limon tuzu koyacaksınız. Bunu yaptıktan sonra demliği kaynamaya bırakacaksınız. Demlik kaynamaya başladıktan sonra 15-20 dakika kadar kaynamaya bırakmanız gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra soğumasını beklemeden suyu döküp limonu alacaksınız ve içini soğuk su ile durulayacaksınız. Demliğin ne kadar parladığını görünce şaşıracaksınız. Gerçekten işe yarıyor ve çok basit bir temizleme yöntemi. Bütün evlerde yapılacak ve ekstra bir şey kullanmanıza bile gerek yok. İnternet üzerinden araştırdığınızda, demlikleri temizleyebileceğiniz kimyasal maddeleri de tanıtacaklardır, fakat sağlık açısından düşündüğünüzde kimyasal madde kullanmamanız çok daha iyi olacaktır.

Parlatmada Limon ve Limon Tuzu

Limon ve limon tuzu kullanmak, kimyasal maddelerden hem daha sağlıklı olacak, hem de neden bu tür malzemeleri kullanabilirken kimyasallar içeren ürünler kullanasınız ki. Çay demliği nasıl parlatılır, parlatabilir miyim ya da yeni bir demlik mi almam gerekiyor diye soranlar için, burada yazılan bilgiler çok faydalı olacaktır. Yeni demlik almanıza gerek yok. Limon veya limon tuzu kullanarak çay demliğinizi yıllarca kullanabilirsiniz. Evimde birkaç tane çay demliği bulunsun derseniz, o tabii ki size kalmış bir durumdur. Sadece limon ya da limon tuzu ve sıcak su kullanarak, çay demliğinizi ilk günkü gibi parlatabiliyorsunuz. Bu mümkün, sadece evinizde veya iş yerinizde deneyin. Çok vaktinizi almayacak. Demliği kaynaması için bıraktığınızda diğer işlerinize bakabilirsiniz.

Otomatik Çaycılarda Parlatma İşlemi

Bu işlemi aynı zamanda otomatik çaycılar için de kullanabilirsiniz. Elektrik çaycılarda çelikten yapılmaktadır ve uzun bir süre kullanınca çaycılarda kirlenmeye başlıyor. Bunun için çaycıya limon veya limon tuzu koyacaksınız, su koyup kaynatmaya başlayacaksınız. Birkaç defa suyu kaynatmanız gerekir ama sonra aynı şeyi yapıyorsunuz ve çaycınızı parlıyor. Bunlar aslında evlerinizde kullanabileceğiniz en pratik bilgilerdir. O kadar çok pratik bilgi var ki bunun gibi ve hepsini de evinizde bulunan malzemeler ile yapabiliyorsunuz. Zaten bu sebeple pratik bilgi deniliyor. Sizin de çaycınız veya çay demliğiniz varsa, sizde evinizde ya da iş yerinizde temizlemeyi ve parlatmayı deneyebilirsiniz. Herhangi birinin yardımına da ihtiyacınız yok. Sadece suyu koyacaksınız ve kaynayacak.

Çay demliği nasıl parlatılır diye soranlar bunu denesinler. Çaycının nasıl parladığını görecekler. Çaycının dışı için de yine limon suyu veya karbonat kullanarak parlatabilirsiniz. Hepsi de evinizde bulunabilecek gıda malzemeleri, özellikle de limon.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net