Bilgii.net

Çatı Katı Balkon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

27.11.2018
Çatı Katı Balkon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Bir çatı katı dönüşümü yapmayı düşünüyorsanız ya da henüz el değmemiş bir tavana sahip olmak için yeterince şanslıysanız, bunun daha iyi bir şekilde kullanılmasının zamanı geldi. Çatı katı alanlarının dönüştürülmesi, ek bir oturma odası, ev ofis veya yatak odası ve banyo olsun, sadece çok fazladan ihtiyaç duyulan alanı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda iyi bir iş yaptığınızda, mülkünüzü satmanız gerekir. Zorlu tasarım tökezleme bloklarıyla başa çıkaran kurnaz dönüşüm fikirlerine bir göz atacağız. Çatı katındaki çöplük alanından şık ve pratik bir ekstra odaya dönüştürmek için rehberinizi izleyin.

Çatı Katı Dekorasyon Önerileri

 1. İşte büyük bir balkonun resimlerinden önce ve sonra. Sadece yeşilliklerin yeniden düzenlenmesi ve dikey bir dikim kutusu üzerine yerleştirilmesi ve bu harika bahçe hissi için çakıl taşları ve yapay çim eklenmesiyle.
 2. Misafirleri eğlendirmekten hoşlanıyorsanız, yıldızlı bir gecenin altında tadını çıkarırken onları temiz hava almak için balkona götürmeye ne dersiniz? Devam edin ve bazı benzersiz mobilya tasarımları yerleştirerek ilginç olsun.
 3. Balkonunuzun çıkıntısı boyunca bir bar eklemeye ne dersiniz? Şehir manzarasının keyfini çıkarabileceğiniz bazı bar tabureleri ile bir tezgahın takılması. Sahte çim döşeme, balkonun açık havada daha fazla hissetmesini sağlar.
 4. Kapalı balkonlara biraz tazelik katmanın en iyi yolu doğal malzemelerden yararlanmaktır. Bu örnekte, duvara birkaç küçük saksı ile bambu paspas eklenmiştir.
 5. Balkonunuzu çekici hale getirmek için pahalı mobilyalar almanıza gerek yoktur. Yaratıcı ol! Burada bir bank olarak yeniden tasarlanan ve köpeklerin görüntüleriyle yastıklarla rahat hale getirilen antika bir bavul göreceksiniz.
 6. Geleneksel taş evlere uygun balkon tasarımı için en iyi model olan balkon. Kırmızı ahşap kapılar ve ferforje balkonlar nostaljik bir atmosfer yaratmaktadır.
 7. Balkonunuzda her mevsimde bahar tazeliğini istiyorsanız kesinlikle çiçek yetiştirin. Özellikle renkli çiçekleri kullanacaksanız, daha çok vurgulamak için balkonunuzu boyayabilirsiniz.
 8. Nispeten büyük bir düzlükte maksimum oturma alanının tasarlanması için en iyi yöntem, bitişik koltuğun modelidir. Bu örnekte L şeklinde bir oturma alanı görüyoruz.
 9. Ferforje bahçe setleri, dayanıklılık açısından her zaman dış mekan alanları için en iyi seçenektir. Nesilden nesile aktarılabilecek bir şeydir.
 10. Şimdi bu, seveceğiniz bir şey! Balkonlu mutfak! Gerçekten kasvetli bir mutfağın bir köşesinde gözetlenmene gerek yok! Ayrıca evinizde yemek yaparken duman ya da yiyecek gibi kokmuyor!
 11. Dayanıklı malzemelerden yapılmış geometrik sanat eserleri eklemek, mekana benzersizliği getiren gerçek göz alıcı bir güzelliktir.
 12. Bambu kafes ve bölücü gibi bazı dürüst detayların yerleştirilmesi mütevazı ve rahat bir atmosfer yaratır.
 13. Balkonunuzda tencere için yer yoksa. Tüm çıkıntıyı kolayca asılabilen ekicilerle donatabilirsiniz.
 14. Burada cam panellerle kapatılan balkonda bir mutfak ve yemek alanı var. Bu merkezi klima ile evler için güzel bir değişiklik olurdu.
 15. Bu kırmızı koltuk ve balkon çıkıntısı boyunca kanepe gibi çarpıcı renklerle ifade mobilyalarından yararlanabilirsiniz.
 16. Daha Akdeniz için, ahşap, saman ve bambu gibi doğal malzemeler kullanabilirsiniz. Yastıklı bir salıncak seti ekleyerek eğlenebilirsiniz.
 17. Küçük balkonlar büyük ve dinamik olabilirler. Çıkıntının üzerinde fonksiyonel bir barbekü ızgarası ile şık siyah ve beyaz bir tasarım.
 18. Son örneğimiz ince ve uzun kapalı balkon alanıdır. Kapalı balkonların avantajı, dekorasyon için daha fazla seçenek sunmalarıdır. Onları çok kirli veya hava atmaktan korkmadan daha rahat minderler eklenebilir.

Balkonlar her çeşit şekil ve boyuta sahiptir. Bazıları ısmarlamadır, bu durumda, müşterinin halihazırda o mekanın nasıl kullanılacağına ve organize edileceğine dair net bir fikri olduğu anlamına gelir. Ancak, büyüklük veya konum ne olursa olsun, balkonunuzun çoğunu yapabilmeniz gerekir. Aklınızı bile geçmediğinizi göstermek için yaptığımız bazı fikirlere bahse girerim.

Korkuluk Yaptırın

Ve korkuluklardan bahsetmişken, burada çoğu balkonda bulunan bu özellikten faydalanan bir başka aksesuar. Bu, sadece rayın üzerine yerleştirerek kolayca monte edebileceğiniz sevimli bir ekici. Tırnaklara veya aletlere gerek yoktur.

Balkon Mumları

Güzel cam mum tutucularla gece balkonunuzu aydınlatın. Onlar sarı, pembe, turuncu, yeşil, kırmızı ve mavi de dahil olmak üzere çeşitli renklerde bulunan esnek silikon bağları var.

Duvar Ünitesi

Balkonda bir şeyi asmak ya da monte etmek için en iyi yer duvarda olmakla birlikte, özellikle kalıcı bir şey olmadığını bildiğinizde bunu yapmak her zaman kolay değildir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net