Bilgii.net

Çabuk ve Hızlı Zayıflama Yöntemleri

22.11.2018
Çabuk ve Hızlı Zayıflama Yöntemleri

Kilo vermenin birçok farklı yolları bulunmaktadır, fakat çabuk zayıflama yöntemleri diye düşündüğünüzde, aslında bu bir nevi kişiye bağlıdır. Nasıl ve ne kadar kilo vereceğiniz aslında sizin kilo vermek için kullandığınız yöntemlere bağlıdır. Çabuk veya hızlı zayıflamayı avantaj olarak düşünmemek gerekir. Zayıflama güzel, fakat bunu dozunda ve doğru şekilde yapmak gerekiyor. Kimisi hiç yemeden zayıflamaya çalışıyor, fakat bu yanlıştır.

Sık ve Az Yemek

 

Kilo vermek için yemek yememek veya sadece salata yerseniz ya da sadece meyve ve sebze tüketirseniz, bu kilo vermeniz konusunda hiçbir şekilde yardımcı olmayacaktır. Sık ve az yemek yiyerek rahatlıkla kilo vermeye başlayabilirsiniz. Günlük az veya orta derece de ve 6 öğün yemek yiyerek kilo vermeye başlayabilirsiniz. Kilo vermek için aç kalmanız bir yöntem değildir. Öğünlerde de bolca su, meyve ve sebze tüketmeniz gerekiyor ve bunun yanı sıra bir kâse yoğurt veya bir tane yumurta tüketmeniz gerekiyor.

Su İçerek Nasıl Zayıflanır?

 

Su içmek normalde zayıflamanıza bir neden değildir. Su sadece vücudunuzda bulunan su dengesini koruyabilmek için içilmesi gerekmektedir. Diğer yandan günlük 8 su bardağı içerek vücudunuzdaki su dengesini koruyabilirsiniz, fakat eğer su ile beraber zayıflama niyetiniz varsa, günlük en az 13 bardak su içmeniz gerekmektedir. Su içerek nasıl zayıflanır sorusu için tam oturan cevap 13 bardak sudur. Su içemeyenler farklı içecekler tüketerek sıvı ihtiyacını giderebilir, fakat su haricinde diğer sıvı ürünleri, suyun karşıladığı ihtiyaçları tam anlamıyla karşılamayacaktır.

Yürüyüş Yaparak Zayıflamaya Başlayabilirsiniz

 

Zayıflamanın bir diğer yolu ise yürüyüş yapmaktır. Elbette sadece yürüyüş yapmak ile olmaz. Yürüyüş ile beraber beslenme alışkanlarınızın da düzgün olması gerekiyor, bunun yanında bol su tüketmeniz gerekiyor. Sabah kahvaltısını düzenli yapıp, öğlen biraz hafif ve akşam hafif yemekler yiyebilirsiniz. Meyve ve sebze tüketimini arttırmanız gerekir. Yürüyüşü sabah veya akşam saatlerinde yapabilirsiniz. Yürüyüş yaparak zayıflamaya başlayabilirsiniz.

Oksijeni Doğru Kullanarak Kilo Vermek

 

Birçoğumuz aslında doğru oksijen alıp vermiyoruz ve bu nedenle anında yorulabiliyoruz veya iştahsızlık hissi olabiliyor. Oksijeni doğru kullanarak kilo vermek de mümkündür. Bunun için oturduğunuz yerde, burnunuzdan nefes alıp ağzınızdan verip bir süre bunu tekrar etmeniz gerekiyor. Nefes vermeden elbette yaşamak mümkün değil, fakat aynı zamanda doğru nefes alıp vermek de önemlidir.

Kilo Verecekseniz Tuzu Mutlaka Azaltın

 

Eğer amacınız kilo vermekte, yemeklerde kullandığınız tuz ve baharat miktarını azaltmanız gerekiyor. Ülkemizde mutfak kültürü gereği çok tuz ve baharat kullanılır, fakat bunlarda kilo almanın en büyük yollarıdır. Kilo verecekseniz tuzu mutlaka azaltın. Kullanmamak değil, fakat kullanım miktarının azaltılması gerekiyor. Yemek yiyerek kilo verebilecek miyim diye düşünenler mutlaka vardır. Kilo vereceksiniz diye yemek yememe diye bir durum söz konusu değildir. Kilo almak veya vermek yemek yeme ile alakalı değil, bu tamamen sizin ne kadar yemek yediğiniz ile veya ne tür gıdalar tükettiğiniz ile alakalıdır. Eğer doğru kilo vermek isterseniz, öğlen sebze ve akşam protein ağırlıklı yemek yeme alışkanlığı edinirseniz, dengeli bir şekilde kilo verebilirsiniz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net