Bilgii.net

Çocuk Odası Duvar Kağıdı Modelleri ve Duvar Kağıdı Seçim Önerileri

03.10.2018
Çocuk Odası Duvar Kağıdı Modelleri ve Duvar Kağıdı Seçim Önerileri

Çocuk sahibi olmak büyük bir sorumluluk ister her şeyiyle. Onların enerjilerine yetişebilmek, onlara ayak uydurmak bir hayli yorucu bir hayli de eğlenceli. Her zaman onlar için her şeyin en iyi olmasını, en güzel olmasını isteriz. Çocuklarımızın da vaktinin çoğunluğunu geçirdiği odalarının dekorasyonu en önemli hususlardan birisi. Onların zevkine göre döşenmiş olması, eğlenceli ve çok yönlü olması atlanmaması gereken maddeler.

Çocuk odalarında kullanılan duvar kağıtları da bu dekorasyonun önemli bir parçası. Bir beşiği çocuğunuz büyüdüğünde kullanamazsınız fakat duvar kağıdını yıllar boyu kullanabilirsiniz, bu bağlamda çocuk odalarına duvar kağıdı uygulaması akıllıca bir yatırımdır.

Çocuk Odası Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuk odasını dekore ederken mutlaka onu da bu sürece dahil etmelisiniz. Bu çocuğunuzun yaratıcılığında tasarım yönünün gelişmesinde önemli bir rol oynuyor. Çocuk kullanmayı sevdiği bir alan yaratma şansına sahip oluyor. Kendini ifade etme şansı doğuyor.

Çocuk Odası Duvar Kağıdı Nasıl Seçilir?

Çocuk odası için duvar kağıdı seçimi yaparken, yüzlerce hatta binlerce model arasından seçim yapmak mümkün hale geliyor günümüzde. Bu anlamda karar vermek hiç de kolay olmuyor elbette, seçenekler arttıkça karar vermek zorlaşıyor.

Country tarzı mobilyalar kullanılmış ise pastel tonlarda duvar kağıtları harika bir seçim olacaktır. Hem göz yormayacak hem de çocuğunuz için daha huzurlu bir ortam yaratacaktır.

Çocuk odasında gri ve siyah kullanılmaz diye düşünmeyin!

Gri renk üzerine, küçük pembe kalp desenleriyle süslenmiş bir duvar kağıdı düşünün. Country tarzı mobilyalarınızın harika bir tamamlayıcısı olacaktır eminiz ki!

Klasik tarzdaki mobilyalara uyum sağlayan romantik bir hava katan renkler şüphesiz ki pastel pembeler ve maviler…

Klasik gül ve çiçek desenlerinin yanı sıra günümüzde daha çağdaş modeller de bir hayli fazla kullanılıyor. Modern çizgiler, simetrik şekiller, modern tarzlar…,

Nostaljik Bir Hava Yaratın!

Bebek odaları da tıpkı çocuk odaları gibi özenle ve rengarenk dekore edilir. Tüllerle süslenmiş bir çocuk odası düşünün ki; sevimli mi sevimli duvar kağıtları tamamlasın o odayı. Odanın sevimli tarzı nostaljik bir görünüm ile buluşsun. Harikalar çıksın ortaya!

Farklı Fikirlere Yer Verin

Çocuk odalarına çok yakışan bir fikirdir duvar kağıtlarının yarım duvar şeklinde uygulanması. Hareketli bir duvar kağıdı seçtiğinizi varsayalım. Tüm odayı bu duvar kağıdı ile kaplarsanız oda boğucu olabilir, göz yorabilir. Fakat yalnızca duvarın yarısına uyguladığımız takdirde o göz yorucu manzaradan eser kalmayacak, modern bir görünüm elde edeceksiniz.

Yatak ile uyumlu duvar kağıdı çocuk odalarında son zamanlarda çok moda. Yatak örtüsü ile birebir aynı desenlerdeki duvar kağıtları farklı görünümüyle çok dikkat çekiyor.

Daha spor bir dekorasyonda bulunmak istiyorsanız çocuk odası duvar kağıdı seçiminizi dama desenli bir kağıttan yana kullanabilirsiniz!

Tema olarak denizin tercih edildiği bir çocuk odasında kuşkusuz ki huzur ve dinginlik hakim olacaktır. Böyle bir odada deniz dalgalarından oluşan bir duvar kağıdı mükemmel bir tamamlayıcı olacaktır.

Bazı duvar kağıtları hayli gerçekçidir. Bulutların hakim olduğu bir duvar kağıdı çocuk odasında ferahlık verecektir.

Çizgi film kahramanlarına değinmeden olmaz! En sevdikleri kahramanları duvarlarında görmek minikleri çok mutlu edecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net