Bilgii.net

Burundaki Geniş Gözenekler İçin Neler Yapılabilir?

23.11.2018
Burundaki Geniş Gözenekler İçin Neler Yapılabilir?

Burnunuzun üstündeki geniş gözenekler görüntü olarak rahatsız edici cilt sorunlarıdır. Bu gözenekler ne kadar açılırsa içine o kadar kir ve yağ dolacaktır. Bu kirler zamanla siyah noktaya dönüşecek ve hijyen sorunu ortaya çıkaracaktır. Dolayısıyla siyah noktalardan kurtulmanın da ilk yolu gözenekleri sıkılaştırmaktır.

Cildinizin sıkılaşması aynı zamanda kırışıklıkların oluşmasını da erteleyecektir. Sarkmalardan kurtulmak, siyah noktalara son vermek ve kırışıklıklarla mücadele etmek için yapmanız gereken gözenekleri sıkılaştırmaktır. Doğal yollarla gözenek sıkılaştırma yöntemlerini kullanarak olumlu sonuç alabilirsiniz.

Buz İle Gözenek Sıkılaştırma

Gözenek sıkılaştırmanın en doğal ve en kolay yollarından biri buz kullanmaktır. Buz kullanmayı alışkanlık hâline getirirseniz cildinizde oluşan gözeneklerin zamanla küçüldüğünü gözlemleyebilirsiniz. İlk yapmanız gereken buzdolabına buz koymaktır. Bunun için buzdolaplarının bölmeli buz kalıplarından yararlanabilirsiniz. Hatta her kalıbın içine suyla birlikte kürdan bırakırsanız küçük buz parçalarını çıkartmak ve yüzünüze sürmek daha kolay olur. Yüzünüze ve gözenekli bölgeleri ortalama 15, 20 dakika kadar buz tutabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken detay buzu doğrudan sürmek yerine bir kumaş ve tülbentle sürmektir.

Buz kalıplarının içine salatalık suyu da koyabilirsiniz. Salatalığın içeriğinden faydalanarak gözenek sıkılaştırma çalışması yapmış olursunuz.

Yoğurt Maskesi

Yoğurdun cilde ne kadar faydalı olduğunu bilmiyorsanız anlatalım. Yoğurt, kolajen üretimini destekleyen doğal bir gıdadır. Bu da demek oluyor ki doğal bir kırışıklık tedavisi için yoğurt uygulanabilir. Bu aynı zamanda cildi sıkılaştırdığının göstergesidir. Yoğurt cilt bakım maskelerinin vazgeçilmezi durumundadır. Cildinize düzenli olarak haftada bir veya iki kez uygularsanız zamanla gözeneklerinizin küçüldüğünü görebilirsiniz. Fakat cildinizi kurutucu bir etki gösterebilir. Bu nedenle maskeyi yıkadıktan sonra tonik sürüp yüz kreminizi mutlaka uygulamalısınız.

Yoğurdu cildinize sade olarak da sürebilirsiniz içine bir iki damla limon koyarak da sürmek uygundur.

Limon

Tıpkı yoğurt gibi limon da iyi bir cilt bakım ürünüdür. Sivilceleri kurutur. Gözenekleri küçültür. Pek çok maskede cildin yağ dengesini korumak için tercih edilir. Limonu çeşitli şekillerde uygulayabilirsiniz. Aynı miktarda limon suyu ve suyu karıştırarak pamuk yardımıyla gözeneklerinize tonik amacıyla sürüp 5, 10 dakika bekleyebilirsiniz. Sürenin sonunda yüzünüzü, gözlerinize yaklaşmadan yıkamalısınız.

Limonu yoğurt ile birlikte de kullanabilirsiniz. İkisi de sıkılaştırıcı ve tonik etkisindedir.

Yumurta Akı Maskesi

Bilinen en iyi gözenek sıkılaştırıcı maskelerden biridir. Yumurta akını yüzünüze sürdüğünüz andan itibaren gerilmeyi hissedersiniz. Aynı zamanda siyah noktaları derinden temizleyen bir maskedir. Gözenekleri sıkılaştırmak için önce temizlemek sonra sıkılaştırıcı ürün kullanmak gerekir. Fakat yumurta akı maskesi sürüldüğünde aynı anda siyah noktaları giderirken bir taraftan da cildi sıkılaştırır ve kırışıklıkları gidermeye yarar. En iyi kırışıklık maskesi ve doğal botoks diye ünlenen bu maskenin bir taraftan arındırıcı olması da bir taşla iki kuş vurmak gibidir. Bu yüzden hem ekonomik hem de etkilidir. Tüm bu işlemleri yalnızca evinizde bulunan bir adet yumurtanın beyazıyla yapacaksınız.

Doğal yöntemlerle gözenek sıkılaştırmak mümkündür. Ancak her konuda olduğu gibi bu konuda da süreklilik önemlidir. Tercih ettiğiniz yöntemi alışkanlık hâline getirdiğinizde zamanla gözeneklerinizin azaldığını gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca bu ürünlere alerjiniz olup olmadığına da dikkat etmelisiniz. Hatta öncesinde küçük bir test yapabilirsiniz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net