Bilgii.net

Bulaşık Makinesi Nasıl Temizlenir?

08.10.2018
Bulaşık Makinesi Nasıl Temizlenir?

Bulaşık makinesi günlük olarak veya birkaç güne bir mutlaka evlerde ya da iş yerlerinde, hatta restoranlar ve benzeri işletmelerde kullanılan bir makinedir ve sürekli kullanıldığı için de aralıkla olarak temizlik gerektirir. Bulaşık makinesi nasıl temizlenir ve uzun yıllar kullanabilmek için ne yapılması gerekir? Bu soru ve cevabı birçok kadının işine yarayacaktır, çünkü birçok kadın bulaşık makinesinin özellikle iç temizliğini yapamadığından, sorunlar çıkmaktadır.

Emin Değilseniz Uzmanlardan Yardım Alabilirsiniz

Bulaşık makinenizin nasıl temizleneceği konusunda emin değilseniz uzmanlardan yardım alabilirsiniz. İnternetten araştırıp bulaşık makinesi ve benzeri makineleri temizleyen firmalara başvurarak yardım alabilir ve makinenizin temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Sonuçta evinizde veya nerede olursa olsun, temiz bir bulaşık makinesi kullanmak istersiniz değil mi? Bulaşık makinesini temizlemek aslında çok zor değil, sadece birkaç tane adımları dikkatlice takip ederek, makinenizi rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Bunun için eğer bir uzmandan yardım alacaksanız, öncelikle makine temizliği yapan firmaları araştırın, sonra firmayı arayın, bir randevu alın ve firmanın evinize bir ekip göndermesini bekleyin. Bu hem başlangıçta hem de eğer gerçekten ne yapacağınızı bilmiyorsanız ve birçok yolu denemişseniz, son çare olarak başvurabileceğiniz bir adımdır.

Sirke İle Bulaşık Makinesi Temizlemek

Eğer ben bulaşık makinemi kendim temizleyebilirim derseniz, bunu sirke kullanarak deneyebilirsiniz. Birçok kadının denediği ve işe yarayan bir yöntemdir. Sirke ile bulaşık makinesi temizlemek zor değil. Temizlikte sirkeye yardım etmesi için karbonat kullanmanız gerekecek. Temizlik yaparken, öncelikle makinenin içi tamamen boşaltılır. Makinenin içinde sökülebilecek parçalar varsa, hepsi sökülür. Sonrasında makinenin deterjan gözüne bir miktar karbonat koyacaksınız. Bunun ardından makinenin üst sepet kısmına bir bardak sirke ya da elma sirkesi yerleştirmeniz gerekiyor. Bu işlemi yaparken bardağın devrilmemesi için de kontrol edin. İsteğe bağlı olarak ta, eğer makinedeki kokulardan kurtulmak isterseniz, bunun için sepete limon, portakal veya mandalina gibi meyve kabuklarını koyarak bunu da sağlayabilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Temizliği Çok Kolaydır

Son olarak sirke ve karbonat ile temizliğinizin tamamlanması için yapmanız gereken işlem ise, yüksek sıcaklık ayarında ve uzun süreli bir çalışma programına ayarlamanız gerekiyor. Görüldüğü üzere, aslında bulaşık makinesi temizliği çok kolaydır. Zahmetli herhangi bir işlem yok. Sadece bunu düzenli aralıklarda yaparsanız, bulaşık makinenizi uzun yıllar kullanabilecek durumda olursunuz. Bu şekilde el ile yıkama zahmeti oradan kalkıyor. Birçok farklı temizlik malzemeleri ve ilaçlar kullanmanıza gerek kalmıyor. Rahat ve basit bir şekilde bulaşık makinenizi temizleyebiliyorsunuz. Bulaşık makinesi her zaman gerekli olan bir beyaz eşya olduğundan, temizliği de elbette çok önemlidir, çünkü sürekli değiştirebileceğiniz bir eşya değil. Bir defa aldığınız bulaşık makinesini yıllarca kullanmak istersiniz. Bunun için de makineye iyi bakmanız gerekiyor.

Eğer sizde bulaşık makinenizi temizlemek istiyorsanız ve sirke ile karbonat yöntemini daha önce denemediyseniz, deneyebilirsiniz. İşe yaradığını da görebileceksiniz. Sirke ve özellikle elma sirkesi, bunun yanı sıra limonlu temizlik malzemeleri her zaman temizlikte ve parlatma gibi işlemlerde kullanılmaktadır. Bu yüzden makine temizliği için herhangi özel bir malzemeye gerek var mı diye soracaksanız, hayır, hiç gerek yok. Sadece sirke, su ve karbonat yeterli olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net