Bilgii.net

Briz Perde Modelleri

03.10.2018
Briz Perde Modelleri

Evin mimari yapısı ve dekorasyon yapısı, o evin daha iyi bir şekilde görünmesine yardımcı olabilir. Yanlış yapılan mimari dokunuşlar ve dekorasyon fikirleri ise, evi olduğundan daha kötü gösterecektir. Bu olumsuz sonucun doğmasında birçok faktör etkilidir. Eve alınan yanlış mobilyalar, uyumsuz duvar boyaları rengi ve farklı aksesuarlar, bu yüzden evin tüm albenisini kaybettirecektir. Bu yanlışların arasına perde seçimi de eklenince, sonuç katlanılamaz bir hal almaktadır.

Briz Perde Nedir?

Bir evi dekore etmek kadar zor ve karmaşık bir iş yoktur. Fakat bu dekorasyon basit ve şık tercihlerle, en yüksek verime ulaşabilir. Hatta bu uyumu yakalayan kişiler, dekorasyon işinden zevk almaya başlarlar. İşte perde seçimi de en keyifli seçimlerden birisidir. Bu keyfi, uzun vadede yanlış bir seçime dönüştürmemek için, perde eve ve dekorasyona uygun olmalıdır. Eğer sadece ve hoş bir görüntü elde etmek isterseniz, akılda kalıcı özelliği ile Briz perde modellerinden faydalanabilirsiniz. Briz perde, odadaki uyumu daha çok sağlayacak modellerden bir tanesidir.

Briz Perdenin Özellikleri Nelerdir?

Pratik ve kullanışlı bir perde modeli olan Briz modeli, camların ve kapıların üstlerine asılır. Bu işlem esnasında bir ahşap veya demir çubuk kullanılır. Briz perdenin en büyük özelliği, kullanımında sağladığı rahatlıktır. Kapı üzerine veya cama monte edilmesi sebebiyle, bu yerlerin açılıp kapanmasından sonra herhangi bir dağınıklık görülmez. Böylece perde her zaman toplu şekilde durmuş olacaktır. Briz perdenin bir diğer özelliği de, dışarıdan herhangi bir şekilde modelini belli etmemesidir. Sabit durmasını sağlayan ahşap veya demir çubuk, arkadan toplama işlemini gerçekleştirmiştir. Bu yüzde asla ön taraftan bakıldığında, bu maddeler göze çarpmaz.

Briz Perdeler Nerelerde Kullanılır?

Briz perdeler, oldukça kullanışlı ve sade bir görüntüye sahip modellerdir. Bu sayede herhangi bir odanın tasarımında kullanmak, çok yüksek bir uyum sağlayacaktır. Briz perde modelleri en çok mutfak camlarından kullanılır. Eğer mutfağın kapısı şeffaf ve içeriyi gösteren bir camdan oluşmuşsa, mutfak kapılarında da Briz perde modelleri tercih edilebilir. Mutfak kullanımının dışında Briz perde modellerinin en çok görüldüğü yerlerden bir tanesi restoran ve kafe tarzı yerlerdir. Böyle toplu eğlence ve yemek alanlarında, sürekli perde ile ilgilenilmesi; verilecek hizmetin aksamasına ve hizmet kalitesinin düşmesine sebep olur. Bu sebepten dolayı işletme sahipleri uzun süreler perde konusunda çözümler aradılar. Perdecilik sektörünün literatürüne Briz perde modellerinin katılmasıyla birlikte, bu sorun ortadan kalkmış oldu. İşletmelerin cam ve kapılarında Briz perde modelleri kullanılmaya başlandı. Bu sayede işletmede çalışan personeller perdeyi düzeltmekle değil, müşterilerin istekleriyle ilgilenmeye başladılar.

Briz Perde Modellerinin Montajı Nasıl Yapılır?

Briz perde modelleri, kullanım alanı olarak pencere ve kapı üzerlerine imkan verir. Demir bir başlık ve ahşap çubuk sayesinde arkadan monte edilen Briz perdeler, bu sayede bozulmayan bir görüntüye sahip olacaktır. Monte esnasında plastik kullanımı, ileride kırılabilme riski taşıdığından çok da mantıklı değildir. Briz perde modelinin montajına, öncelikle perdenin çubuğa yerleştirilmesiyle başlanır. Bu sayede alttan ve üstten sabitlediğiniz perdeyi; kapı veya cam üzerine, eşit paralellikte olacak şekilde yerleştirmeniz gerekecektir. Briz perdeniz kullanıma hazır olacak ve harika bir görüntü vermeye başlayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net